tracking

Kā apkopt veļas mašīnu?

Šoreiz vēlamies padalīties ar padomiem kā apkopt visbiežāk izmantoto sadzīves tehnikas vienību visā mājā – veļas mašīnu. Regulāra veļas mašīnas apkope nodrošinās tās ilgu darba mūžu un spēju nevainojami izmazgāt drēbes. Slikta smaka, netīra vai sabojāta durvju gumija, netīrs veļas pulvera nodalījums vai čīkstošas durvju eņģes… tie ir visizplatītākie uzdevumi, ar kuriem būs jātiek galā, lai veļas mašīna atkal izskatītos kā jauna!

Nepieciešamie palīglīdzekļi

 • Etiķis

 • Ēteriskā eļļa

 • Sūklis

 • Auduma drāna

 • Skrūvgriezis

 • Jauna, veļas mašīnas modelim atbilstoša, durvju gumija

 • WD-40 Specialist High Performance Silicone Lubricant

 • Ietilpīga bļoda vai spainis, kurā izmērcēt veļas pulvera nodalījumu

 • 2 ēdamkarotes soda

 • Karsts ūdens

 • Zobu birste

Soļi 1: Apkop veļas mašīnu un atbrīvojies no nepatīkamām smakām

Laika gaitā veļas mašīnā var rasties nepatīkamas smakas, kas reizēm ietekmē arī mazgājamo veļu. Pirmais solis, kas šādā gadījumā jāsper, ir durvju gumijas un pulvera nodalījuma tīrīšana. Reizi no reizes iesakām veikt arī augstas temperatūras mazgāšanas ciklu bez drēbēm, pievienojot tikai etiķi vai kādu speciālu baktērijas iznīcinošu līdzekli.

Vēl daži ieteikumi -kad veļas mašīna netiek izmantota, atstāj tās durvis atvērtas. Un vēl svarīgāk, kad veļa izmazgājusies, nekavējies ar tās izņemšanu. Tas palīdzēs izvairīties no smaku rašanās.

apkopt veļas mašīnu

Soļi 2: Notīri durvju gumiju

Mitrums un netīrumi var uzkrāties uz durvju gumijas, tādējādi radot nepatīkamu smaku. Kad esi piefiksējis melno pleķi, laiks ķerties pie tā notīrīšanas. Samaisi glāzi etiķa ar dažām pilēm ēteriskās eļļas (piemēram, tējas koka), tad ņem sūkli, samitrini to ar izveidoto šķīdumu un sāc tīrīšanu. Ar to pašu mazgāšanas līdzekli (etiķis un ēteriskā eļļa), kārtīgi noslauki visu gumiju, lai būtu drošs, ka tā visa ir tīra. Visbeidzot, noslauki gumiju ar sausu lupatu, lai uz tās nepaliktu tīrīšanas šķīduma nosēdumi. Ja tīrīšanas laikā pamanīsi, ka gumija ir nolietojusies, iesakām to nomainīt.

Soļi 3: Durvju gumijas nomaiņa

Reizēm, lai sasniegtu labāko rezultātu, ir nepieciešams veikt durvju gumijas nomaiņu. Vispirms ņem talkā skrūvgriezi un noskrūvē pašas durvis. Tad, atkarībā no veļas mašīnas modeļa, noņem atsperi vai piespiedējmehānismu, kas gumiju tur savā vietā. Ja tā ir atspere, tad to varēsi izdarīt ar plakano skrūvgriezi. Ja tas ir piespiedējmehānisms, tad to nepieciešams nedaudz atskrūvēt. Tad noņem gumiju, bet esi uzmanīgs, lai sevi nesavainotu. Tad vari turpināt ar jaunās gumijas uzstādīšanu. Virsmu, uz kuras tiks likta gumija, nepieciešams apstrādāt ar silikona smērvielu, piemēram, WD-40 Specialist – tas atvieglos jaunās gumijas izvietošanu. Tad turpini veikt visas iepriekšējās darbības, tikai apgrieztā secībā.

apkopt veļas mašīnu

Soļi 4: Notīri pulvera nodalījumu

Laika gaitā arī pulvera nodalījums var kļūt netīrs. Tāpēc ir ļoti svarīgi arī šo detaļu iekļaut mazgājamo daļu sarakstā. Izņem nodalījumu no veļas mašīnas, iemērc to uz 30 minūtēm karstā ūdenī, kam pievienotas divas ēdamkarotes soda. Tad ņem palīgā zobu birsti un visu kārtīgi noberz. Visbeidzot, pirms atlikt atpakaļ, visu kārtīgi noskalo un noslauki ar sausu lupatu.

Soļi 5: Atbrīvojies no durvju čīkstēšanas

Ja veļas mašīnas durvis izdala jocīgas skaņas, tās nepieciešams vienkārši apstrādāt ar WD-40 Specialist High Performance Silicone Lubricant. Tas parūpēsies par patīkamu durvju atvēršanu un aizvēršanu. Izmantojiet šo pašu metodi arī veļas mašīnām, kurām atvēršanas vāks ir novietots virspusē. Šādā gadījumā nepieciešams ieeļļot eņģes, lai tās vairs nečīkstētu. Pie tam, tas padarīs arī vāka atvēršanu daudz vieglāku.

Apkopt veļas mašīnu nav tik sarežģīti!

Pavisam īsā laikā, un ar nelielām pūlēm, būsim veikuši veļas mašīnas apkopi. Turklāt, Jums pat nebūs jāmeklē profesionāļa palīdzība, jo visu varēsiet izdarīt paša spēkiem.

Veicot regulāru veļas mašīnas tīrīšanu, jūs pagarināsiet tās darba mūžu un izvairīsieties no veļas sabojāšanas.

 

Sazinieties ar mums

SIA „GETZ NORDIC“ Dēļu iela 4 Rīga LV-1004

© 2021 WD-40 Company