tracking

Kā jāveic makšķeres spoles apkope

Tie, kuri iecienījuši makšķerēšanu, zinās, cik netīras var kļūt makšķeru spoles, kaut pēc tikai vienas makšķerēšanas dienas. Zeme, smiltis, ēsmas atlikumi, sāls un ūdens – tie visi var krietni pasliktināt spoles stāvokli un, ja laikus netiek nenovērsti, var nodarīt vērā ņemamus, bieži vien arī dārgus, bojājumus.  Bet pirms ķeramies pie apkopes darbiem, apskatīsim divus atšķirīgus gadījumus – saldūdens un sālsūdens zveju.

Tieši sālsūdens zvejas laikā izmantotais ekipējums, pateicoties ūdenī esošajam sāls daudzumam, var pieredzēt lielāku nolietojumu, tamdēļ arī to apkope būs jāveic krietni rūpīgāk. Otra būtiska atšķirība slēpjas izmantotās spoles kvalitātē. Tirdzniecības vietās iespējams iegādāties arī spoles, kas ir visnotaļ labi pasargātas no ārējo faktoru ietekmes, tomēr to uzbūve var būt krietni sarežģīta. Tas ir jāņem vērā, ja tīrīšanas veikšanai spole būtu jāizjauc. Nešaubīgi, rūpīga apkope ir ļoti svarīga – gan ikdienas apkope pēc katras makšķerēšanas reizes, gan pilnvērtīga apkope sezonas noslēgumā.

Nepieciešamie palīglīdzekļi

Soļi 1: SPOLES IKDIENAS TĪRĪŠANA

Atskrūvējot centrālo skrūvi, noņemiet makšķerauklas rulli no spoles mehānisma un pārbaudiet tā stāvokli gan no ārpuses, gan iekšpuses (makšķeres spoles mehānisma pusē). Pēc svešķermeņu notīrīšanas ar kādu nelielu birsti, varat to ar visu auklu uz pāris stundām iemērkt destilētā ūdenī. Vairumā gadījumu tas palīdzēs atbrīvoties no citiem netīrumiem. Ja auklu izmanto sālsūdens zvejai, sāļu nogulsnes uzpeldēs ūdens augšpusē. Tad auklu noskalojiet un noslaukiet ar mikrošķiedras auduma drānu un pēc tam arī ar papīra salvetēm. Nekādā gadījumā neapstrādājiet ar smērvielu berzes bloku.

Soļi 2: IKDIENAS TĪRĪŠANA

Pēc katras makšķerēšanas reizes, minimālā “obligātā” tīrīšana iekļauj spoles apslaucīšanu ar ūdenī samitrinātu mikrošķiedras auduma drānu. Vairumā gadījumu un pie nosacījuma, ka tīrīšana tiek veikta katru reizi, tīrīšana sniegs apmierinošu rezultātu. Pēc katrām piecām līdz septiņām lietošanas reizēm, mēs iesakām veikt tīrīšanu, kas papildināta ar nelielu redzamo kustīgo daļu eļļošanu – tām daļām, kas redzamas pēc auklas noņemšanas. Iesakām izmantot WD-40 Specialist Silicone Lubricant, kura lieliskās tīrīšanas un eļļošanas īpašības nodrošinās nevainojamu daļu kustību. Pie tam, tas pasargās arī pret mitrumu uzkrāšanos. Līdzekļa ķīmiskā formula ir saderīga ar visiem metāliem, plastmasu, gumiju un koku. Jo īpaši neaizmirstiet ieeļļot kāta pamatni.

makšķeres spoles apkope

Soļi 3: EĻĻOŠANA

Īpaša uzmanība jāpievērš drošības savienojumam, kas makšķerēšanas sezonas laikā tiek izmantots vairākus tūkstošus reižu. Atvēršanai un aizvēršanai jābūt regulārai un bez kādas brīvkustības. Vispirms notīriet savienojumus ar WD-40 Multi-Use Product un pēc tam ieeļļojiet tos ar WD-40 Specialist Silicone Lubricant. Uzklājiet dažus pilienus produkta arī uz auklas spoles, kas kvalitatīvākajos modeļos būs aprīkota ar nelielu iekšējo gultni.

Soļi 4: ROKTURIS

Izjauciet rokturi, atskrūvējot uzgriezni (vai citu bloķēšanas sistēmu) spoles pretējā pusē un izņemot to. Izmantojiet iepriekš minētos līdzekļus, lai ieeļļotu spoles galvu, rokturi, kātu un rotējošo mehānismu, kas ierasts aprīkots ar nelielu lodīšu gultni. Jāieeļļo arī savienojums, kas ļauj rokturi salocīt pret spoles korpusu.

makšķeres spoles apkope

Soļi 5: MEHĀNISMU EĻĻOŠANA

Spoles atvēršana var būt visnotaļ komplicēta darbība, tāpēc to vislabāk uzticēt profesionālam meistaram. Un tomēr, daudzas spoles joprojām var ieeļļot, jo tās ir aprīkotas ar speciālu atveri, kurā var ievadīt smērvielu. Dažām spolēm tas ir neliels skrūvējams vāciņš, citām neliels caurums uz spoles stiprinājuma. Izmantojiet šīs atveres, lai izsmidzinātu nelielu apjomu WD-40 Specialist Dry Anti-friction PTFE Lubricant, kas samazinās mehānisko berzi un nodilumu. Ja Jums ir nepieciešamās zināšanas, ik pēc divām vai trim makšķerēšanas sezonām var būt noderīgi ieeļļot arī spoles iekšpusi, ko var paveikt to uzmanīgi atverot. Ievērojiet, ka iekšējie mehānismi jau ir apstrādāti ar smērvielu. Papildiniet tos, uzklājot iepriekš aprakstīto produktu. Esiet uzmanīgi, lai visas detaļas atgrieztu tām paredzētajās vietās.

Soļi 6: ĀRPUSES APKOPE

Kad esat pabeiguši kustīgo daļu un, iespējams, arī iekšējo mehānismu apkopi, notīriet spoli no liekās smērvielas, pievelciet visas redzamās skrūves ar atbilstošiem skrūvgriežiem, visbeidzot izsmidzinot WD-40 Specialist Silicone Lubricant, kuru izsmērējiet pa visu virsmu, to rūpīgi nosusinot ar kādu drānu un papīra dvieļiem. Novietojot makšķeri ziemas uzglabāšanai, parūpējaties, ka spole ir iekštelpās un pasargāta no putekļu uzkrāšanās.

MAKŠĶERES SPOLES APKOPE PAŠA SPĒKIEM IR VIENKĀRŠA!

Ja rūpīgi izlasījāt visus augstāk minētos punktus, tad šis darbs vairs nav problēma. Makšķeres spoles apkope ir vienkārša un tas neprasa lielas pūles, ja vien jums pie rokas ir pareizie instrumenti un līdzekļi.

Atruna

Šos aprakstītos un demonstrētos WD-40 produktu pielietojuma veidus uzņēmumam WD-40 ir ieteikuši paši lietotāji. Uzņēmums WD-40 nav šos veidus testējis, līdz ar to šie pielietojuma veidi nav uzskatāmi par oficiālām rekomendācijām. Lietojot jebkuru WD-40 produktu, pirmkārt, jāņem vērā mērķis, kam tas paredzēts. Vienmēr sekojiet līdzi instrukcijām un brīdinājumiem, kas rakstīti uz produkta iepakojuma.

Saistītās pamācības

Sazinieties ar mums

SIA „GETZ NORDIC“ Dēļu iela 4 Rīga LV-1004

© 2021 WD-40 Company