tracking

Kā nomainīt motocikla bremžu klučus

Vienmēr atceroties, ka motocikla bremžu sistēma un bremžu kluči ir jāpārbauda regulāri, ir dažas nepārprotamas pazīmes, kas vērsīs mūsu uzmanību, ka motocikla bremžu kluči ir jāmaina. Pirmkārt, bremzēšanas ceļa pagarināšanās. Otrkārt, proporcionāli bremžu kluču samazinājumam pagarināsies bremžu pedāļa vai sviras gājiens. Treškārt, teju nepārprotama pazīme ir eļļas līmenis sistēmā, kas būs redzams caur eļļas tvertnes sienām.

Ja eļļas līmenis pazeminās, tas nozīmē, ka bremžu kluči ir nodiluši un virzuļiem, kas aktivizē bremzes, jāveic garāks ceļš, izmantojot vairāk eļļas. Tāpat vizuāla pārbaude (ja iespējama) ir veids, kā novērtēt bremžu kluču nodilumu. Kad acīmredzams, ka bremžu kluči ir nolietojušies, tie ir jānomaina ar analogiem aizstājējiem. Ir daži motociklu veidi (bieži, motokrosa motocikli), kas šo nomaiņu ļauj veikt, neizjaucot bremžu suportus. Bet arī tiem, aizmugurējo bremžu kluču nomaiņai visticamāk suports būs jāizjauc. Veicamās darbības var atšķirties no motocikla modeļa un veida, tāpēc norādītā procedūra var nebūt piemērojama visiem motocikliem. Apskatīsim, kā nomainīt motocikla bremžu klučus.

Nepieciešamie palīglīdzekļi

Soļi 1: MAZGĀŠANA UN TĪRĪŠANA

Pirms bremžu kluču nomaiņas, nepieciešams veikt rūpīgi bremžu sistēmas mazgāšanu, kuru vēlams veikt ar augstspiediena mazgātāju. Iekšējos mehānismos nedrīkst atrasties svešķermeņi, it ​​īpaši smiltis, zeme un dažāda veida tauki. Lai atvieglotu tīrīšanu, ieteicams izmantot WD-40 Specialist Fast Acting Degreaser. Tas paredzēts putekļu, šķidrumu atlikumu, netīrumu un eļļas noņemšanai. Tas izžūs dažu minūšu laikā, neatstājot nosēdumus. Sekojoši, motocikls jānovieto uz statīva, kā arī darba vietai jābūt pietiekami apgaismotai. Visbeidzot, jaunajiem bremžu klučiem jābūt tādiem pašiem kā uzstādītajiem.

Soļi 2: SUPORTA NOŅEMŠANA

Bremžu suports, kurā ievietoti bremžu kluči, pie tā skavas ir stingri piestiprināts ar skrūvēm. Lai nomainītu motocikla bremžu klučus, šie savienojošie elementi ir jāatbrīvo un jānoņem. Veicot šīs darbības, var būt nepieciešams atvieglot atskrūvēšanu, ko var panāk ja uz daļām uzklāsiet WD-40 Multi-Use Product un ļaujot produktam iedarboties nepieciešamo laika sprīdi.

Soļi 3: BREMŽU KLUČU NOŅEMŠANA

No bremžu diskiem ir jānoņem suports ar vecajiem bremžu klučiem. Šī darbība var būt krietni apgrūtināta, ja bremžu kluči atrodas tuvu bremžu diskam. Šādā gadījumā ieteicams bremžu klučus atspiest, attiecīgi atvirzot tos uz virzuļa pusi, tādējādi palielinot atstarpi līdz diskiem. Šīs darbības laikā neatspiediet neko pret bremžu disku, jo šādi riskējat to saskrāpēt. Bremžu kluči suporta iekšpusē nofiksēti ar vītņotu tapu (dažreiz arī ar saspraudes tapu) palīdzību. Arī tās ir jāatbrīvo un jānoņem, kam sekojoši bremžu klučus varēs viegli noņemt. Ja tapa ir sarūsējusi vai ļoti netīra, tā rūpīgi jānotīra, izmantojot WD-40 Multi-Use Product, bet suporta iekšpuse jāapstrādā ar WD-40 Specialist Fast Acting Degreaser.

nomainīt motocikla bremžu klučus

Soļi 4: JAUNU BREMŽU KLUČU UZSTĀDĪŠANA

Jaunos bremžu klučus var ievietot suportā tiem paredzētajā stāvoklī, lai tapas cilpiņa būtu vienā līnijā ar suporta atverēm. Kad tapa ievietota, to nepieciešams pievilkt, procesa gaitā izmantojot ne vairāk kā vienu pili vītni fiksējoša šķidruma.

Soļi 5: SUPORTA ATLIKŠANA

Nākamais solis ir atlikt suportu ar jaunajiem bremžu klučiem, tam paredzētajā vietā tā, lai bremžu disks būtu tieši centrā starp bremžu klučiem. Pēc tam nepieciešams pievilkt skrūves, kas piestiprina suportu pie skavas (izmantojot vienu pilienu vītni fiksējoša šķidruma). Dažiem motocikliem tiek uzstādīts arī suporta aizsargapvalks. Kā arī, motocikla lietotāja rokasgrāmatā parasti norādīts griezes moments (N / m), cik stingri šīs skrūves jāpievelk, tāpēc jāizmanto uzgriežņu atslēgas ar griezes momenta rādītāju.

nomainīt motocikla bremžu klučus

Soļi 6: ATIESTATĪŠANA UN PĀRBAUDE

Kad uzstādīšana ir pabeigta, bremžu svira jādarbina tā, lai jaunie bremžu kluči virzītos uz diska pusi. Pēc tam jāveic divas pārbaudes:

  1. bremžu šķidruma līmeņa pārbaude, kam jābūt atbilstoši norādītajam, par ko var pārliecināties tieši apskatoties uz tvertnes rādītāju;
  2. ar roku pagrieziet attiecīgo riteni un pārbaudiet, vai bremžu kluči ir izvietoti pareizā attālumā no bremžu diska, nepieskaroties tam, ja vien netiek nospiesta bremžu svira. Kad esat pabeiguši, izmantojiet drānu, lai notīrītu bremžu disku ar WD-40 Specialist Fast Acting Degreaser, pārliecinoties, ka uz diska nav palikuši kādi netīrumi. Vienmēr atcerieties, ka jauni bremžu kluči uzreiz nenodrošina atbilstošu bremzēšanas veiktspēju. Pēc bremžu kluču maiņas pirmo reizi lietojot motociklu, ieteicams bremzes pārbaudīt, cenšoties apstāties no mērena ātruma. Tikai pēc tam, kad esat pārbaudījis, vai bremzes darbojas pareizi, jūs varat braukt droši.
nomainīt motocikla bremžu klučus

NOMAINĪT MOTOCIKLA BREMŽU KLUČUS IR VIENKĀRŠI!

Ja rūpīgi izlasījāt visus augstāk minētos punktus, tad šis darbs vairs nav problēma. Nomainīt motocikla bremžu klučus ir vienkārši un tas neprasa lielas pūles, ja vien jums pie rokas ir pareizie instrumenti un līdzekļi.

Atruna

Šos aprakstītos un demonstrētos WD-40 produktu pielietojuma veidus uzņēmumam WD-40 ir ieteikuši paši lietotāji. Uzņēmums WD-40 nav šos veidus testējis, līdz ar to šie pielietojuma veidi nav uzskatāmi par oficiālām rekomendācijām. Lietojot jebkuru WD-40 produktu, pirmkārt, jāņem vērā mērķis, kam tas paredzēts. Vienmēr sekojiet līdzi instrukcijām un brīdinājumiem, kas rakstīti uz produkta iepakojuma.

Saistītās pamācības

Sazinieties ar mums

SIA „GETZ NORDIC“ Dēļu iela 4 Rīga LV-1004

© 2021 WD-40 Company