tracking

Kā nomainīt zāles pļāvēja motoreļļu

Kā jau visiem iekšdedzes dzinējiem, arī tiem, kas uzstādīti zāles pļaujmašīnām, nepieciešama eļļošana – gan kustīgajām daļām, gan cilindriem. Eļļai jābūt kvalitatīvai, atbilstošas ​​klases un vienmēr ar nepieciešamajām produkta raksturīpašībām. Protams, eļļas maiņas nepieciešamību zāles pļaujmašīnai nenosaka pēc veiktajiem kilometriem, bet gan pēc noteikta darba stundu skaita. Vispārīgi runājot, pļaujmašīnas eļļu ieteicams mainīt ik pēc 50 darba stundām, bet ne retāk kā reizi divās sezonās, eļļas maiņu veicot sezonas beigās. Arī ārējās vides apstākļi var ietekmēt eļļas stāvokli – ļoti putekļaina augsne vai augsts gaisa mitrums var nelabvēlīgi iedarboties uz eļļu, kamdēļ nepieciešams to regulāri pārbaudīt. Paturiet prātā, ka eļļu labāk pārbaudīt nevies pēc ilgstošas ​​nelietošanas, bet tieši pretēji – pēc aktīvas lietošanas (uzmanību, pirms pārbaudīt eļļu, ļaujiet motoram un eļļai atdzist). Pēc ilgstošas stāvēšanas iespējamie eļļas piemaisījumi var būt nogulsnējušies tvertnes apakšā un vienkārša vizuāla pārbaude ar mērstieni var maldīgi norādīt uz tīru eļļu.

Nepieciešamie palīglīdzekļi

Soļi 1: MOTOREĻĻAS PĀRBAUDE

Pirms jebkuru darbību uzsākšanas ir jānomazgā dzinējs, tam jāļauj nožūt un tad rūpīgi jānotīra eļļas tvertnes vāciņa un mērstieņa tuvumā esošās detaļas (perfektu tīrīšanu ieteicams pabeigt ar WD-40 Multi-Use Product). Tīrīšana jāveic, lai nodrošinātos, ka motoreļļas maiņas vai papildināšanas laikā, eļļas tvertnē nenokļūtu nevēlami netīrumi vai citi svešķermeņi. Kad dzinējs ir atdzisis un zāles pļāvējs atrodas uz līdzenas virsmas, atveriet eļļas tvertnes vāciņu uz izņemiet mērstieni. Notīriet to ar papīra salveti un uz brīdi atkal ievietojiet eļļas tvertnē, tad vēlreiz to izņemot. Eļļas līmenim uz mērstieņa jābūt starp atzīmēm MIN un MAX. Pieskaroties motoreļļai var novērtēt tās stāvokli – vai tā ir mīksta un tumša, vai taukaina un gaiša. Otrajā gadījumā pietiks ar līmeņa papildināšanu, bet pirmajā gadījumā motoreļļa ir jānomaina.

Soļi 2: EĻĻAS PAPILDINĀŠANA

Uzpildīšanas laikā izmantojiet speciālo uzgali, lai izvairītos no eļļas izliešanas uz dzinēja. Atskrūvējiet eļļas tvertnes vāciņu un pielejiet nepieciešamo daudzumu. Zāles pļaujmašīnas lietošanas un apkopes rokasgrāmatā vienmēr ir norādīts izmantojamās eļļas veids. Visbiežāk, piemērota būs SAE 10W50 automobiļu eļļa. Pēc uzpildīšanas nedaudz pagaidiet, lai eļļai paspēj sasniegt tvertni, tad vēlreiz pārbaudiet eļļas līmeni ar mērstieni, lai pārliecinātos, ka ir sasniegta MAX atzīme (kuru nekad nedrīkst pārsniegt).

nomainīt zāles pļāvēja motoreļļu

Soļi 3: EĻĻAS NOTECINĀŠANA

Ja ir sasniegts noteiktais darba stundu skaits, (skat. zāles pļaujmašīnas lietošanas un apkopes rokasgrāmatu), jāveic pilnīga motoreļļas nomaiņa, kas jāapvieno arī ar eļļas filtra nomaiņu (attiecas tikai uz pļaujmašīnu modeļiem, kas aprīkoti ar šādu filtru). Lai veiktu eļļas nomaiņu, vispirms jāatbrīvojas no esošās. Vairumā gadījumu, zālienu pļaujmašīnu apakšdaļā ir atrodama drenāžas sistēma, kas ir aizvērta ar skrūvējamu uzgali. Pēc dzinēja augšdaļā esošā vāciņa noņemšanas novietojiet zem dzinēja lielu trauku, atskrūvējiet šo uzgali un ļaujiet eļļai iztecēt traukā. Atveliet šim procesam laiku, lai iespējami vairāk eļļas iztecētu no tvertnes. Iespējama arī variants, ka eļļas tvertnē nepieciešams ievietot šļūteni, kuras galā atrodas manuāls sūknis (lielas šļirces formā), ar kuru tad veikt eļļas izsūknēšanu.

Soļi 4: EĻĻAS FILTRA NOMAIŅA

Eļļas filtru var nomainīt tikai pēc tvertnes iztukšošanas. Šim nolūkam izmantojiet ķēdes (vai tērauda lentes) uzgriežņu atslēga, kas spēj satvert filtra korpusu. Filtru pagrieziet par ceturtdaļpagriezienu un tad noņemiet. Nomaiņa tiek veikta, uzstādot jaunu filtru un vienmēr to nofiksējot ar uzgriežņu atslēgu. Pirms filtra uzstādīšanas ieteicams tā blīvi apsmidzināt ar nelielu daudzumu jaunas eļļas.

nomainīt zāles pļāvēja motoreļļu

Soļi 5: JAUNAS EĻĻAS UZPILDĪŠANA

Visbeidzot, atliek jaunās motoreļļas iepakojumam pievienot atbilstošo uzgali un piepildīt eļļas tvertni. Visbiežāk nepieciešamais daudzums svārstās no 1,4 līdz 2 litriem. Pēc eļļas uzpildes nesteidzieties ar dzinēja iedarbināšanu. Pagaidiet pāris minūtes, ļaujot eļļai sasniegt katru dzinēja detaļu. Ja eļļas maiņas laikā uz dzinēja ir izlijusi eļļa, to nepieciešams notīrīt, apsmidzinot tīrāmo vietu ar WD-40 Specialist Fast Acting Degreaser, kas ātri noņem taukus, eļļu un netīrumus, neatstājot nosēdumus. Tas iedarbosies tiklīdz saskarsies ar tīrāmo virsmu un ir viegli noskalojams.

NOMAINĪT ZĀLES PĻĀVĒJA MOTOREĻĻU PAŠA SPĒKIEM IR VIENKĀRŠI!

Ja rūpīgi izlasījāt visus augstāk minētos punktus, tad šis darbs vairs nav problēma. Nomainīt zāles pļāvēja motoreļļu ir vienkārši un tas neprasa lielas pūles, ja vien jums pie rokas ir pareizie instrumenti un līdzekļi.

Atruna

Šos aprakstītos un demonstrētos WD-40 produktu pielietojuma veidus uzņēmumam WD-40 ir ieteikuši paši lietotāji. Uzņēmums WD-40 nav šos veidus testējis, līdz ar to šie pielietojuma veidi nav uzskatāmi par oficiālām rekomendācijām. Lietojot jebkuru WD-40 produktu, pirmkārt, jāņem vērā mērķis, kam tas paredzēts. Vienmēr sekojiet līdzi instrukcijām un brīdinājumiem, kas rakstīti uz produkta iepakojuma.

Saistītās pamācības

Sazinieties ar mums

SIA „GETZ NORDIC“ Dēļu iela 4 Rīga LV-1004

© 2021 WD-40 Company