tracking

Kā notīrīt motocikla bremžu diskus

Kā notīrīt motocikla bremžu diskus?

 

Ir ļoti svarīgi pienācīgi parūpēties par motocikla bremžu sistēmu, jo tā rūpējas par Tavu drošību uz ceļa! Pie tam, pareizi apkopta bremžu sistēma arī pagarinās motocikla darba mūžu. Tāpēc mēs apkopojām šo piecu-soļu metodi, kā notīrīt motocikla bremžu diskus, izmantojot WD-40 Specialist Fast Acting Degreaser.

WD-40 Specialist Fast Acting Degreaser ir ļoti iedarbīgs attaukotājs. Šis līdzeklis ir ātri gaistošs, tātad tas ātri nožūst. Tā sastāvā ir šķīdinātājs, kas ātri atbrīvos no nosēdumiem, putekļiem, eļļas un citiem netīrumiem, kas uzkrājušies, piemēram, uz bremzēm. Tam ir 360° uzgalis ar augsta spiediena izsmidzinātāju, kas ļaus sasniegt pat visgrūtāk pieejamās vietas.

Uzmanību: neizmantot līdzekli uz karstām virsmāmvai dekoratīviem elementiem.

Nepieciešamie palīglīdzekļi

  • WD-40 Specialist Fast Acting Degreaser, lai notīrītu motocikla bremžu diskus

  • Tīra, sausa lupata, lai noslaucītu bremžu diskus

  • Trauks, kurā savākt liekos netīrumus

  • Zobu birste, lai notīrītu grūtāk aizsniedzamās vietas

  • Statīvs, lai tīrīšanas laikā motocikls neizkustētos no vietas

Soļi 1: IEKĀRTOJUMS

Ja esi apņēmies ķerties pie darba, bet nezini kā notīrīt motocikla bremžu diskus un ar ko sākt, tad iesākumā sāc ar darba vietas iekārtošanu – neatkarīgi, vai tā būtu garāža, vai pagalms pie mājas. Uzstādi motociklu uz statīva, lai tas tīrīšanas laikā droši atrastos savā vietā. Apakšā zem bremžu diska paliec trauku, kurā uzkrāties visiem netīrumiem un kādiem notecējumiem. Visbeidzot, sagādā arī pārējo tīrīšanai nepieciešamo – bremžu tīrīšanas līdzekli, zobu birsti un tīru lupatu.

Soļi 2: NOTĪRI BREMŽU DISKUS

Kārtīgi sakrati tīrīšanas līdzekli un izsmidzini to uz bremžu diska. Tas iedarbosies ātri, atkodinot pie bremžu diska esošos putekļus, netīrumus, eļļu un citus nosēdumus. Ļauj līdzeklim darīt savu darbu un notecēt netīrumu savākšanas traukā. Kad tas izdarīts, ņem tīro lupatu un kārtīgi noslauki bremžu diskus, atbrīvojoties no visiem nosēdumiem. Ja bremžu diski ir bijuši īpaši netīri, tad atkārtoti izsmidzini līdzekli un noberz bremžu diskus ar mīkstu skrāpi vai birsti.

Soļi 3: NOTĪRI BREMŽU SUPORTU

Tīrot bremžu diskus, iesakām notīrīt arī bremžu suportus. Lai to izdarītu, noņem bremžu diskus, tad uz bremžu suporta izsmidzini WD-40 Specialist Fast Acting Degreaser un kārtīgi noberz ar zobu birsti. Noslēgumā visu kārtīgi noslauki ar lupatu un saliec detaļas atpakaļ.

tīrīt motocikla bremžu diskus

Soļi 4: PĀRBAUDI BREMŽU SISTĒMU

Pēc bremžu disku tīrīšanas, stingri iesakām pārliecināties par bremžu sistēmas darbību. Tā kā ar savām darbībām esam iejaukušies bremžu sistēmā, tad tajā var parādīties kādi neplānoti darbības traucējumi. Vienkārši piedarbini motociklu un, tam esot uz statīva, pārliecinies, ka gan priekšējās, gan aizmugurējās bremzes strādā kā nākas.

tīrīt motocikla bremžu diskus

Soļi 5: IZLIETOTO MATERIĀLU PĀRSTRĀDE

Noslēdzošais solis ir atbildīgi parūpēties par radušos netīrumu šķīdumu. Maldīgi var šķist, ka to drīkst vienkārši aizskalot kanalizācijā. Bet tas tā nav. Savāc šo šķidrumu vienā traukā un dodies uz atkritumu pārstrādes vietu vai servisu, kas pieņems šo šķidrumu tālākai pārstrādei.

CITI BREMŽU DISKU TĪRĪŠANAS LĪDZEKĻA PIELIETOJUMA VEIDI

Bremžu disku tīrīšana nav vienīgais uzdevums, ar kuru WD-40 Specialist Fast Acting Degreaser var tikt galā. Izmanto līdzekli, lai no netīrumiem atbrīvotu sajūga sistēmu, dzinēja pārsegu, vai pat motocikla rāmi. Pie tam, šis līdzeklis būs neaizstājams palīgs ziemā, jo palīdzēs atbrīvoties no sāls nosēdumiem, kuri būs atrodami bremžu sistēmā.

Visbeidzot, regulāri izmantojot bremžu tīrīšanas līdzekli, ar ko apkopjat gan bremžu diskus, gan suportus, iespējams atbrīvosieties arī no bremžu čīkstēšanas, ko nereti izraisa uzkrājušies putekļi un citi nosēdumi.

Nekautrējies arī Tu padalīties ar saviem motocikla apkopšanas ieteikumiem mūsu Facebook vai Instagram kontā.

Sazinieties ar mums

SIA „GETZ NORDIC“ Dēļu iela 4 Rīga LV-1004

© 2021 WD-40 Company