tracking

Kā notīrīt motocikla ķiveri

Lai gan moto sezona iet uz beigām, tas nenozīmē, ka nav pienācīgi jāparūpējas par tik svarīgo elementu – ķiveri. Arī rudenī jāpievērš tam uzmanība – nevēlami ir gan sviedri, gan arī kukaiņi, kas atduras pret mūsu ķiveres stikliņu. Bet tieši tāpēc esam sagatavojuši šo pamācību, lai sniegtu padomus kā tīrīt ķiveri gan no iekšpuses, gan no ārpuses, lai tā vienmēr būtu tīra, spīdīga un saglabātu nevainojamu caurredzamību visa ceļojuma laikā! Lasiet tālāk un uzziniet, kā notīrīt motocikla ķiveri:

Nepieciešamie palīglīdzekļi

Soļi 1: ĶIVERES STIKLIŅA TĪRĪŠANA

Ķiveres tīrīšana ir būtiska, it īpaši, ja runa ir par tās stikliņu. Slikta redzamība var radīt apdraudējumu braukšanas laikā.

Ja stikliņš nav pārmērīgi netīrs, uz dažām minūtēm pārklājiet to ar mitru drānu un pēc tam viegli noberziet. Darbojieties uzmanīgi, lai to nesaskrāpētu.

Ja stikliņš ir ļoti netīrs, labāk to noņemt nost un pilnībā iemērkt traukā ar siltu ziepjūdeni. Ļaujiet tam 10 minūtes tur mirkt un pēc tam notīriet netīrumus ar mīkstu mikrošķiedras lupatiņu.

Ja daži netīrumi joprojām atrodas pie stikliņa, tad iesakām izmantot WD-40 Specialist Universal Motorcycle Cleaner, kas spēj izšķīdināt netīrumus, padarot tīrīšanu ātrāku un vienkāršāku.

Lai parūpētos, ka ceļojuma laikā stikliņš allaž ir tīrs, izmantojiet bērniem paredzētas mitrās salvetes, kas ir ārkārtīgi maigas, bet vienlaicīgi ļoti efektīvi veic tīrīšanas darbu.

Visbeidzot, nopulējiet stikliņu ar zamšādas drāniņu.

Soļi 2: ĶIVERES ĀRPUSES TĪRĪŠANA

Motobraucēja ķivere laikā gaitā uzkrās putekļus, ceļu piesārņojumu, kā arī nosmērēsies ar kukaiņu atliekām, kas karstuma dēļ jau pavisam īsā brīdī var padarīt ķiveri netīru un necaurspīdīgu.

Ārējā tīrīšana jāveic bieži, lai parūpētos par ķiveres ilgu kalpošanas laiku.

Šim nolūkam varat izmantot drānu, kas izmērcēta siltā ziepjūdenī. Rūpīgi noberzējiet ķiveri, lai atbrīvotos no visiem netīrumiem, bet nelietojiet pārāk spēcīgas ziepes, lai nesabojātu krāsu.

notīrīt motocikla ķiveri

Soļi 3: ĶIVERES IEKŠPUSES TĪRĪŠANA

Ir divu veidu ķiveres:

  • ar noņemamu iekšējo apdari;
  • ar fiksētu iekšējo apdari.

Nešaubīgi, pirmais variants ir parocīgāks, jo ļauj veikt efektīvāku ķiveres iekšpuses tīrīšanu. Vienkārši izņemiet iekšējo apdari un izmazgājiet to remdenā ūdenī ar maigām ziepēm.

Ir ļoti svarīgi ļaut apdarei kārtīgi nožūt. Tam nepieciešams piemeklēt ēnainu vietu ar labu ventilāciju, ļaujot apdarei saglabāt tās sākotnējo formu. Ļoti svarīgi nodrošināt, ka apdare pirms ievietošanas atpakaļ ķiverē ir perfekti izžuvusi, pretējā gadījumā var parādīties pelējums un baktērijas.

Ja apdare nav noņemama, pirmajai tīrīšanai izmantojiet nedaudz samitrinātu drānu. Pēc tam ķiveres iekšpusē izsmidziniet veikalos nopērkamu antibakteriālo aerosolu, kas spēj novērst sviedru, lietus un putekļu izraisītās sliktās smakas.

Soļi 4: ĶIVERES PULĒŠANA

Lai parūpētos, ka ķivere ir spīdīga, iesakām izmantot WD-40 Specialist Motorcycle Polishing Wax vai jebkuru citu īpaši motocikliem paredzētu vasku. Šis produkts satur dabīgo ceratonijas vasku, kas ir ļoti izturīgs, atgrūž mitrumu, kā arī nodrošina lielisku pulēšanas efektu. Vasku nedrīkst uzklāt uz ventilācijas režģiem un citiem plastmasas elementiem

notīrīt motocikla ķiveri

ĶIVERES LIETOŠANAS PADOMI

Lai nesabojātu ķiveri, ievērojiet šādus padomus:

  • Nelietojiet pārāk spēcīgas ziepes, lai nesabojātu krāsu un nepadarītu ķiveres krāsojumu blāvu;
  • Mēģiniet nekavējoties atbrīvoties no kukaiņu atlikumiem ar mīkstu drānu, neļaujot tiem izžūt, sakalstot tie kļūst īpaši grūti noņemami;
  • Lai izvairītos no skrāpējumu rašanās, tīrīšanas laikā nepielietojiet pārmērīgu spēku, īpaši tīrot stikliņu;
  • Pasargājiet iekšējo apdari no deformācijas, tās žāvēšanu neveicot saulē;
  • Neizmantojiet fēnu vai citus siltuma avotus, lai paātrinātu ķiveres iekšpuses žāvēšanu, šādi Jūs izvairīsieties no neatgriezeniskiem bojājumiem.

Ievērojiet mūsu padomus un notīrīt motocikla ķiveri būs vienkārši kā arī Jūsu ķivere vienmēr būs tīra un smaržīga, ļaujot izbadīt visus paredzētos vasaras ceļojumus!

Atruna

Šos aprakstītos un demonstrētos WD-40 produktu pielietojuma veidus uzņēmumam WD-40 ir ieteikuši paši lietotāji. Uzņēmums WD-40 nav šos veidus testējis, līdz ar to šie pielietojuma veidi nav uzskatāmi par oficiālām rekomendācijām. Lietojot jebkuru WD-40 produktu, pirmkārt, jāņem vērā mērķis, kam tas paredzēts. Vienmēr sekojiet līdzi instrukcijām un brīdinājumiem, kas rakstīti uz produkta iepakojuma.

Saistītās pamācības

Sazinieties ar mums

SIA „GETZ NORDIC“ Dēļu iela 4 Rīga LV-1004

© 2021 WD-40 Company