tracking

Kā pareizi veikt kompresora apkopi

Kompresors var būt ļoti noderīgs dažādās situācijās. Lai šis noderīgais instruments ne reizes mūs nepieviltu un savus pienākumus veiktu efektīvi, ir ļoti būtiski parūpēties, ka kompresora apkope ir pienācīgi paveikta. Kompresoram ir trīs galvenās daļas:

1) faktiskais kompresora bloks, ko veido cilindrs un ar elektromotoru darbināms virzulis;

2) saspiesta gaisa tvertne;

3) izplūdes un kontroles bloks.

Kompresora iekšējo spiedienu var noteikt, izmantojot īpašu manometru. Kvalitatīvākie modeļi ir aprīkoti ar diviem manometriem: viens norāda spiedienu tvertnes iekšpusē, otrs – pie izplūdes atveres. Tos var regulēt, izmantojot īpašu pogu, atkarībā no nepieciešamā spiediena. Tvertnes tilpums (6, 24, 100 vai vairāk litri) norāda uz pieejamo gaisa rezervi. Ļoti izplatīti ir kompresori ar 24 litru tvertni, jo tie ir piemēroti vidējai lietošanai. Šādu kompresoru svars svārstās no 15 līdz 30 kg un tā kopējie izmēri var būt salīdzināmi ar vidēja izmēra čemodānu. Lai gan kompresors ir visnotaļ izturīgs, rūpīga apkope ir ļoti svarīga tā pareizai darbībai. Kompresora ārējās daļas periodiski jātīra ar spēcīgu saspiesta gaisa strūklu, savukārt riteņi, kas ļauj to pārvietot, jāieeļļo ar WD-40 Multi-Use Product.

Nepieciešamie palīglīdzekļi

Soļi 1: GAISA FILTRA APKOPE

Kompresors savā darbībā izmanto gaisu, ko tas iegūst no apkārtējās vides. Un tā kā gaisā ir putekļi, tie var sabojāt kompresora bloku. Lai tā nenotiktu, kompresorus aprīko ar gaisa ieplūdes filtru. Efektīvai kompresora apkopei periodiski atveriet filtra tvertni un izņemiet to. Parasti filtru iespējams iztīrīt to izpūšot ar saspiestu gaisu vai izmazgājot. Bet ja tas ir pārāk aizsērējis vai saplēsts, filtrs būtu jānomaina.

Soļi 2: EĻĻAS LĪMENIS

Virzulis, kas veic gaisa saspiešanu, un citas kustīgās daļas tiek pastāvīgi eļļotas ar speciālu eļļu, kas atrodas attiecīgajā tvertnē. Tvertnes vāciņš ir aprīkots ar mērstieni, kas ļauj novērtēt atlikušo eļļas līmeni. Ja tas ir zems, to nepieciešams papildināt. Speciālā kompresoru eļļa būs piemērota tā apkopei. Ja esošā eļļa šķiet pārāk tumša, netīra un/vai blīva, variet veikt pilnīgu tās nomaiņu. Šī pārbaude obligāti jāveic pēc pirmajām 100 darba stundām, bet atkārtotu pārbaudi veiciet pēc katrām 50 darba stundām.

kompresora apkope

Soļi 3: KONDENSĀTS

Gaisa saspiešana neizbēgami veido kondensātu, kas uzkrājas tvertnes apakšā. Vismaz reizi trijos mēnešos tvertni nepieciešams iztukšot, atverot tvertnes apakšā esošo skrūves vārstu. Tas ir ļoti svarīgi, jo, ļaujot tvertnē uzkrāties šķidrumam, var rasties iekšējā oksidācija, kas ilgtermiņā tvertnes sieniņām var nodarīt būtisku kaitējumu. Dažreiz arī pats skrūves vārsts ir nedaudz oksidēts un pretojas atskrūvēšanai, šādā situācijā vislabāk izmantot WD-40 Multi-Use Product. Skrūves vārsta atskrūvēšanu veiciet tikai pēc tvertnes iztukšošanas.

Soļi 4: SPIEDIENA SLĒDZIS

Spiediena slēdzis ir tvertnes iekšējā spiediena kontroles elements: kad spiediens sasniedz iepriekš iestatīto līmeni, spiediena slēdzis atslēdz barošanas avotu un motors apstājas. Kad spiediens pēc lietošanas samazinās, spiediena slēdzis savukārt ieslēdz motoru. Periodiski pārbaudiet to, apskatot spiediena mērītāju, kad tas izslēdzas un ieslēdzas, un spiedienu, kas norādīts lietošanas un apkopes rokasgrāmatā. Ja slēdža darbība neatbilst rokasgrāmatā noteiktajam, maksimālo spiedienu (kas izraisa izslēgšanu) var noregulēt, pagriežot skrūvi, kas atrodas spiediena slēdža korpusa iekšpusē.

kompresora apkope

Soļi 5: IZPLŪDES VĀRSTS

Vārsts, kas regulē izplūdes gaisa spiedienu, ir aprīkots ar manometru un slēdzi, kas ļauj to regulēt. Lai pārbaudītu tā efektivitāti, vispirms to pilnībā aizveriet: manometram šajā brīdī būtu jārāda nulle. Pēc tam pagrieziet to līdz maksimālajai atverei: izplūdes vārsta manometram šajā brīdī būtu jārāda tāds pats spiediens, kādu norāda spiediena slēdža manometrs. Ja šīs norādes atšķiras, vārsts ir pilnībā jānomaina. Ja Jums ir specifiskās zināšanas, varat mēģināt vārstu izjaukt un tā iekšējās sastāvdaļas apstrādāt ar WD-40 Multi-Use Product.

Soļi 6: PIEVIENOJAMIE INSTRUMENTI

Saspiestā gaisa instrumentiem (pistoles, pūšamie uzgaļi un daudzi citi) ir aprīkoti ar “ātras fiksācijas stiprinājumiem” pie gaisa padeves šļūtenes. Šim savienojumam nepieciešama zināma iekšēja eļļošana. Parasti (un ja vien ražotājs nav norādījis citādi) minimālais eļļas daudzums, ar ko ir bagātinājies saspiestais gaiss ir pietiekams. Tomēr, reizi pa reizei ieteicams veikt visu skrūvju un savienojumu apstrādi ar WD-40 Multi-Use Product, kas nodrošinās to tīrību un pasargā no oksidēšanās. Tas pats attiecas arī uz ilgi neizmantotiem instrumentiem, kurus pirms atkārtotas lietošanas vienmēr ieteicams ieeļļot ar WD-40 Multi-Use Product.

KOMPRESORA APKOPE PAŠA SPĒKIEM IR VIENKĀRŠA!

Ja rūpīgi izlasījāt visus augstāk minētos punktus, tad šis darbs vairs nav problēma. Kompresora apkope ir vienkārša un tas neprasa lielas pūles, ja vien jums pie rokas ir pareizie instrumenti un līdzekļi.

Atruna

Šos aprakstītos un demonstrētos WD-40 produktu pielietojuma veidus uzņēmumam WD-40 ir ieteikuši paši lietotāji. Uzņēmums WD-40 nav šos veidus testējis, līdz ar to šie pielietojuma veidi nav uzskatāmi par oficiālām rekomendācijām. Lietojot jebkuru WD-40 produktu, pirmkārt, jāņem vērā mērķis, kam tas paredzēts. Vienmēr sekojiet līdzi instrukcijām un brīdinājumiem, kas rakstīti uz produkta iepakojuma.

Saistītās pamācības

Sazinieties ar mums

SIA „GETZ NORDIC“ Dēļu iela 4 Rīga LV-1004

© 2021 WD-40 Company