tracking

Kā veikt sakabes āķa apkopi

Pareiza sakabes āķa apkope ir ļoti būtiska, lai parūpētos par drošu tā izmantošanu, velkot jebkura veida piekabi. Sakabes āķis ir mehāniska sistēma, kas droši piestiprināta pie automašīnas šasijas, lai to varētu savienot ar piekabi, treileri, motociklu, laivu piekabi vai citu. Piekabes savienojošā daļa tiek uzlikta uz āķa un nofiksēta ar īpašu mehānismu. Tāpat ir pieejami stacionāri sakabes āķi (kas vienmēr ir redzami) un noņemami (vai saliekami) modeļi, kas nav redzami, kad tos nelieto.

Blakus sakabes āķim atrodas arī elektriskie savienojumi, kas tad savieno piekabes elektrisko sistēmu (bremžu signālu lukturus, gabarītu gaismas un citus) ar automašīnas elektrisko sistēmu. Kad piekabe netiek lietota, šie savienojumi tiek aizklāti ar vāku. Un tomēr, slikti laika apstākļi un vilcēja saceltie netīrumi var bojāt visu piekabes mehānismu pareizu darbību, kamdēļ jāveic rūpīga sakabes āķa apkope, lai mums nekad nerastos lieki sarežģījumu.

Nepieciešamie palīglīdzekļi

Soļi 1: PĀRBAUDIET SLĒGUMA MEHĀNISMU

Sakabes āķa apkopi iesakām sākt ar tā slēguma novērtēšanu, pārbaudot visu fiksējošo skrūvju stāvokli – tām visām jābūt stingri pievilktām. Pirmo reizi sakabes āķa slēguma mehānismu ieteicams pārbaudīt pēc veiktiem 1000 km., bet pēc tam – katru reizi, kad to izmantojat. Sāciet ar āķa galvas izmēra pārbaudi, kas standarta gadījumā nedrīkst būt mazāks par 49 mm. Ja galvas diametrs ir mazāks par norādīto, nepieciešams vērsties pie profesionāla meistara, lai to nomainītu.

Soļi 2: ĀĶA GALVAS APKOPE

Galvai, kas atrodas sakabes āķa galā, vienmēr jābūt tīrai un, laikā kad āķis netiek izmantots, arī aizsargātai ar atbilstošu apvalku (piemēram, mīkstu sintētisku bumbveida pārvalku). Braukšanas laikā uzkrātos netīrumus iespējams notīrīt, rūpīgi nomazgājot ar WD-40 Specialist Fast Acting Degreaser, kas ātri noņems taukainos netīrumus, eļļu un citus, neatstājot nosēdumus. Pēc mazgāšanas ļaujiet āķim kārtīgi nožūt. Ja uz bumbas pamanāt rūsu, tās noņemšanai varat izmantot smalku smilšpapīru, viegli berzējot. Esiet piesardzīgi un nemainiet galvas sfērisko formu.

sakabes āķa apkope

Soļi 3: NESTABILIZĒTAS ĀĶA GALVAS EĻĻOŠANA

Veicot sakabes āķa apkopi, ir jāizšķir divas situācijas:

  1. Piekabes bez stabilizācijas sistēmas izmantošana;
  2. Piekabes ar stabilizācijas sistēmu izmantošana.

Pirmajā gadījumā pēc rūpīgas tīrīšanas var būt lietderīgi uzklāt plānu smērvielas kārtu, lai samazinātu berzi starp āķa galvu un sakabes mehānismu. Ieteicams izmantot WD-40 Specialist White Lithium Grease, kas nodrošinās lielisku eļļošanu un aizsardzību, samazinot berzi pat ūdens klātbūtnē.

sakabes āķa apkope

Soļi 4: STABILIZĒTAS ĀĶA GALVAS APKOPŠANA

Otrajā gadījumā piekabes āķa galvu nekādā gadījumā nedrīkst ieeļļot, jo stabilizācijas sistēmā atrodas speciālas uzlikas, kas tieši iedarbojas uz galvu. Smērvielas klātbūtnē tā sajauktos ar materiālu, ko atbrīvo uzlikas, kas attiecīgi izveidotu pastu, kas būtiski traucēt pareizu uzliku darbību. Jauni sakabes āķi un to galvas var būt krāsotas. Ja tā, tad krāsa uz galvas būtu uzmanīgi jānoņem, viegli berzējot to ar smilšpapīru. Pretējā gadījumā, tā var traucēt uzliku darbību.

 

Soļi 5: ELEKTROKONTAKTU TĪRĪŠANA

Pirms došanās ceļā jāpārliecinās vai elektroinstalācija darbojas pareizi. Savienojumi ir jātur pilnīgi tīri, lai, pievienojot piekabi, no automašīnas elektrība tiktu nogādāta korekti. Tas attiecas gan uz kontaktu savienojumiem gan pie āķa, gan arī pie piekabes. Elektrokontaktu savienojumu kvalitāti iespējams atjaunot ar WD-40 Specialist Fast Drying Contact Cleaner, kas efektīvi izšķīdina eļļu, tauku nogulsnes un kondensātu, kas atrodams uz kontaktu vietām. Tas ātri iekļūs grūti sasniedzamās vietās, ātri arī nožūs un neatstās nosēdumus. Tādējādi tiks atjaunota elektrovadītspēju, novēršot īssavienojumu rašanās risku. Ieteicams arī regulāri pārbaudīt elektroinstalāciju visā tās garumā, lai novērstu bojājumus, kas varētu apdraudēt sistēmas darbību. Jebkurš šāds remonts jāveic pie profesionāla meistara.

sakabes āķa apkopi

VEIKT SAKABES ĀĶA APKOPI IR VIENKĀRŠI!

Ja rūpīgi izlasījāt visus augstāk minētos punktus, tad šis darbs vairs nav problēma. Veikt sakabes āķa apkopi ir vienkārši un tas neprasa lielas pūles, ja vien jums pie rokas ir pareizie instrumenti un līdzekļi.

Atruna

Šos aprakstītos un demonstrētos WD-40 produktu pielietojuma veidus uzņēmumam WD-40 ir ieteikuši paši lietotāji. Uzņēmums WD-40 nav šos veidus testējis, līdz ar to šie pielietojuma veidi nav uzskatāmi par oficiālām rekomendācijām. Lietojot jebkuru WD-40 produktu, pirmkārt, jāņem vērā mērķis, kam tas paredzēts. Vienmēr sekojiet līdzi instrukcijām un brīdinājumiem, kas rakstīti uz produkta iepakojuma.

Saistītās pamācības

Sazinieties ar mums

SIA „GETZ NORDIC“ Dēļu iela 4 Rīga LV-1004

© 2021 WD-40 Company