tracking

Kā veikt skrituļdēļa apkopi

Entuziastiski skrituļdēļa izmantotāji ļoti labi apzinās, cik svarīgi ir rūpīgi veikt tā kustīgo mehānismu apkopi. Skrituļdēļiem ir četri riteņi, kas asu galos piestiprināti ar gultņu palīdzību. Savukārt asis pie skrituļdēļa ir piestiprinātas ar īpašiem balstiem jeb sliedēm. Diemžēl, lodīšu gultņos – skrituļdēļa ripošanas sirdī – ir novērojama pakāpeniska un neizbēgama svešķermeņu, proti, netīrumu uzkrāšanās. Gultņi katram ražotājam var atšķirties, bet, ar dažiem izņēmumiem, gultņiem ir vienpusējs vai divpusējs sānu aizsargmehānisms, ko sauc par vairogu. Šie vairogi aizsargā no piesārņotāju, piemēram, putekļu, netīrumu vai mitruma, iekļūšanas. Tāpat tie rūpējas, lai gultņi būtu labi ieeļļoti un pasargāti no to centrālā kodola.

Nepieciešamie palīglīdzekļi

Soļi 1: RITEŅU UN GULTŅU NOŅEMŠANA

Riteņus var noņemt ar atbilstošām uzgriežņu atslēgām atskrūvējot to fiksējošos mehānismus. Pēc tam no riteņiem vari noņemt arī gultņus. Skrituļdēļa apkopi veic ar īpašu gultņu noņēmēju: izvairieties no to noņemšanas atspiežot pret riteņa asi, jo tā varat sabojāt gultni. Pievērsiet uzmanību paplāksnēm, kas atrodas riteņu iekšpusē un ārpusē, kā arī starplikām, kas novietotas starp gultņiem.

Soļi 2: GULTŅU MAZGĀŠANA

Kad visi gultņi ir noņemti, noņemiet tā vienā pusē esošo vairogu. Parasti šis vairogs ir izgatavots no plastmasas un to var noņemt izmantojot naža galu vai citu plānu, asmenim līdzīgu instrumentu (taču uzmanieties, lai nesabojātu vairogu). Pēc tam rūpīgi nomazgājiet tos: ievietojiet traukā ar WD-40 Multi-Use Product ļaujiet līdzeklim kādu laiku iedarboties. Pēc dažām minūtēm netīrumi būs nogulsnējušies trauka apakšā un gultņus varēs izņemt un rūpīgi nožāvēt. Pāris saspiestā gaisa pūtieni ļaus atbrīvoties no atlikušajām daļiņām tā iekšpusē.

veikt skrituļdēļa apkopi

Soļi 3: GULTŅU EĻĻOŠANA

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu skrituļdēļa apkopi, pirms atkārtotas gultņu montāžas uz riteņa, gultņi ir rūpīgi jāizžāvē un jāieeļļo. To var izdarīt, gultņu iekšpusē izsmidzinot nedaudz WD-40 Specialist White Lithium Grease, kas nodrošina lielisku eļļošanu un aizsardzību, samazinot gultņu sastāvdaļu berzi un nodilumu. Pēc tam dažādie vairogi ir jāatliek tiem paredzētajās vietās, novietojot tos uz gultņa un uzspiežot uz tiem, tādējādi nofiksējot tos savā vietā.

Soļi 4: GULTŅU MONTĀŽA

Vienmēr izmantojiet gultņu noņēmēju, lai atgrieztu gultņus tiem paredzētajā vietā. Ja jums tāda nav, jūs varat novietot iekšējo gultni (ar atbilstošo paplāksni) uz riteņa ass, pēc tam uzliekot riteni un uzspiežot uz tā ar rokām, lai gultnis nofiksētos tam paredzētajā pozīcijā. Pēc tam noņemiet riteni un novietojiet otru gultni uz ass un pēc tam starpliku (ja tāda ir) un atkārtojiet riteņa ievietošanu, izmantojot roku spēku. Atcerieties, ja gultņiem ir tikai viens sānu aizsargs, noteikti novietojiet gultņus ar vairogu uz ārpusi. Visbeidzot novietojiet riteņus uz ass ar vītni (tā arī ir rūpīgi jānotīra un jāieeļļo ar WD-40 Multi-Use Product). Pievelciet fiksējošo uzgriezni.

veikt skrituļdēļa apkopi

Soļi 5: RITEŅU TĪRĪŠANA

Ja ar gultņiem nav novēroti sarežģījumi, jūs varat vienkārši notīrīt riteņu kustīgo virsmu, kas laika gaitā pārklājusies ar netīrumiem no asfalta, lapām un augsni. To mazgāšana ir vienkārša: noņemiet riteni, atskrūvējot ass fiksējošo uzgriezni. Tad noņemiet gultņus, kā aprakstīts iepriekš. Pēc tam iegremdējiet riteni siltā ūdenī, kas sajaukts ar parastu virtuves mazgāšanas līdzekli. Noberzējiet un notīriet riteņa ārpusi ar abrazīvu sūkli. Pēc tam noskalojiet, nosusiniet un samontējiet riteni uz ass, ievērojot jau izskaidroto procedūru.

Soļi 6: ČĪKSTĒŠANAS NOVĒRŠANA

Ja riteņu savienojums pie sliedes skaļi čīkst, to nepieciešams ieeļļot. Riteņa asi saturošā daļa būs jāizjauc, atskrūvējot fiksējošo uzgriezni, pēc tam noņemot nost sliedi. Notīriet visas daļas ar lupatu un pēc tam uzklājiet WD-40 Specialist White Lithium Grease. Tad atlieciet visu atpakaļ, nostipriniet, pievelkot uzgriezni.

veikt skrituļdēļa apkopi

VEIKT SKRITUĻDĒĻA APKOPI IR VIENKĀRŠI!

Ja rūpīgi izlasījāt visus augstāk minētos punktus, tad šis darbs vairs nav problēma. Veikt skrituļdēļa apkopi ir vienkārši un tas neprasa lielas pūles, ja vien jums pie rokas ir pareizie instrumenti un līdzekļi.

Atruna

Šos aprakstītos un demonstrētos WD-40 produktu pielietojuma veidus uzņēmumam WD-40 ir ieteikuši paši lietotāji. Uzņēmums WD-40 nav šos veidus testējis, līdz ar to šie pielietojuma veidi nav uzskatāmi par oficiālām rekomendācijām. Lietojot jebkuru WD-40 produktu, pirmkārt, jāņem vērā mērķis, kam tas paredzēts. Vienmēr sekojiet līdzi instrukcijām un brīdinājumiem, kas rakstīti uz produkta iepakojuma.

Saistītās pamācības

Sazinieties ar mums

SIA „GETZ NORDIC“ Dēļu iela 4 Rīga LV-1004

© 2021 WD-40 Company