tracking

Kā automašīnai nomainīt bremžu klučus

Automašīnas bremžu kluči ir jāmaina tiklīdz tie ir nolietojušies un kļuvuši plāni. Reizēm ir iebūvēts speciāls bremžu kluču nodiluma sensors, kurš, auto instrumentu panelī iedegoties lampiņai, signalizē par sasniegtu bremžu kluču nolietojuma robežu. Kopumā, bremžu kluču nomaiņas process visām automašīnām ir vienāds. Tomēr, katram auto modelim var būt kādas savas nianses, piemēram, bremžu suporta un bremžu kluču nostiprināšanas veidos. Tamdēļ, ja vēlaties šo darbu veikt pašrocīgi, pirms tā uzsākšanas vēlams veikt nelielu izpētes darbu. Katrs bremžu disks aprīkots ar diviem bremžu klučiem, kas atrodas zem suporta, kurš pievienots bremžu eļļas sistēmai. Bremžu kluči ir izvietoti ļoti tuvu bremžu diskam, kas atrodas starp tiem. Brīdī kad tiek nospiests bremžu pedālis, eļļas spiediena ietekmē virzulis spiež bremžu klučus pret bremžu disku un auto sāk bremzēties. Kad esat iecerējis mainīt bremžu klučus, tas jādara vienas ass abās pusēs – tādējādi izvairīsieties no bremžu sistēmas nevienādas darbības.

Nepieciešamie palīglīdzekļi

Soļi 1: SAGATAVOŠANĀS

Pirms uzsākt bremžu kluču maiņu, nepieciešamas mašīnu pacelt augšā, tā lai rats, kuram tiks veikta maiņa, atrastos gaisā. Jums būs nepieciešams auto pacēlājs, lai auto stāvoklis būtu droši nofiksēts. Ieteicams arī kāds koka (vai cita materiāla) klucis, ar ko nofiksēt mašīnu no izkustēšanās. Noņemot riteni, uzreiz būs redzams bremžu suports un zem tā esošie bremžu kluči. Atver automašīnas motora pārsegu un bremžu eļļas nodalījuma vāciņu, lai atbrīvotu sistēmas spiedienu.

nomainīt bremžu klučus

Soļi 2: NOŅEM SUPORTU

Suports ir aproces formā: tas aptver bremzēšanas sistēmu, kā arī tam pieslēgts ABS sistēmas konektors un nodiluma sensors. Abus šos kabeļus nepieciešams atvienot. Tad nepieciešams atbrīvot abas suporta fiksējošās skrūves. Izmanto WD-40 Specialist Fast Realease Penetrant, ja atskrūvēšana nesokas. Reizēm suporta fiksēšanai var būt izmantotas arī atsperes vai kāds cits mehānisms. Arī tos nepieciešams noņemt. Lai apmainītu bremžu klučus, nepieciešams noņemt suportu, bet atstājot to pievienot pie eļļas caurulītes. Ja viss šis mehānisms ir netīrs, izsmidzini WD-40 Specialist Fast Acting Degreaser un visu kārtīgi noslauki.

Soļi 3: NOŅEM BREMŽU KLUČUS

Lielākajā daļā gadījumu ārējais bremžu klucis paliek piestiprināts pie suporta skavas un to noņemt ir visnotaļ vienkārši. Savukārt iekšējais bremžu klucis var palikt piestiprināts pie paša suporta un tad pie virzuļa, kas var sagādāt zināmas grūtības, jo uz bremžu kluci tiek izdarīts spiediens. Lai vai kā, virzuli tik un tā nepieciešams izspiest atpakaļ tam paredzētajā vietā. Ja pa rokai nav pieejams bremžu spriegotājs, to var izdarīt izmantojot kompresijas līmspīles, vienlaicīgi spiežot uz bremžu kluci un virzuli. Pēc šīs darbības bremžu kluci varēsi vienkārši noņemt. Notīri visu ar WD-40 Specialist Fast Acting Degreaser un noslauki ar kādu sausu lupatu vai papīra dvieli.

nomainīt bremžu klučus

Soļi 4: JAUNO KLUČU IEVIETOŠANA

Pirms remontdarbu veikšanas nepieciešams iegādāties jaunus bremžu klučus, kuri ir identiski esošajiem. Lai izvairītos no nevēlamām skaņām bremzēšanas laikā, pirms bremžu kluču ievietošanas suporta skavā, saskares vietas vēlams apstrādāt ar pretčīkstēšanas pastu. Bremžu klučus nepieciešams novietot abās diska pusēs. Rūpīgi pārbaudi pareizu novietojumu pirms atlikt atpakaļ suportu.

nomainīt bremžu klučus

Soļi 5: NOFIKSĒ SUPORTU UN SLĒGUMUS

Suports ir jānofiksē savā vietā uz skavas. Kabeļu izvadi un iekšējais bremžu klucis ir jāsavieno ar sensoru un ABS konektoriem. Kad viss ir savā vietā, uzliec uz skrūvēm nedaudz vītņu fiksatora (tas aizsargās skrūves pret atskrūvēšanos, ko var izraisīt vibrācija), un atliec tās atpakaļ, piestiprinot suportu pie skavas. Tagad vari atlikt atpakaļ riteni, un nolaist mašīnu lejā.

Soļi 6: SPIEDIEDA ATSTATĪŠANA

Aizver bremžu eļļas bākas vāciņu (esi uzmanīgs nesabojāt eļļas līmeņa sensora kabeli). Dažas piles noteikti ir nopilējušās, kad tika izspiests suporta virzulis. Piedarbini mašīnu un vairākas reizes nospied bremžu pedāli. Tad izslēdz dzinēju un vēlreiz pārbaudi eļļas līmeni. Ja nepieciešams, papildini to. Lai pārliecinātos par bremžu sistēmas pareizu darbību, iesakām pabraukt īsu ceļa posmu un veikt mierīgu bremzēšanu. Jebkurā gadījumā, pirmos 100-150 kilometrus pēc remonta iesakām izvairīties no straujas un spēcīgas bremzēšanas.

nomainīt bremžu klučus

NOMAINĪT BREMŽU KLUČUS IR VIENKĀRŠI

Tagad Tu zini, kā savai automašīnai nomainīt bremžu klučus paša spēkiem. Nepieciešams tikai nedaudz apņemšanās un pareizie instrumenti un darbiņš ir paveicams!

Saistītās pamācības

Sazinieties ar mums

SIA „GETZ NORDIC“ Dēļu iela 4 Rīga LV-1004

© 2021 WD-40 Company