tracking

Kā nomainīt zāles pļāvēja degvielas filtru?

Ja vien precīzi zini kas jādara, nav visai sarežģīti nomainīt zāles pļāvēja degvielas filtru. Visnotaļ izplatīta ir situācija, kurā uzpildot zāles pļāvēja degvielas bāku, tajā nejauši iekļūst svešķermenis. Zāles stiebrs, augsnes pikucis vai citi netīrumi, kas atrodas uz zāles pļāvēja korpusa vai degvielas bākas vāciņa – tas viss var nokļūt degvielas bākā. Vēl vairāk, netīrumi var būt arī degvielas kannā, no kuras tie var nokļūt pļāvēja degvielas bākā.

Ikviens šāds svešķermenis var būt par iemeslu motora darbības traucējumiem. Netīrumi var ierobežot degvielas plūsmu uz karburatoru, bet sliktākajā gadījumā nokļūt karburatorā un neļaut izveidot nepieciešamo degvielas/gaisa maisījumu, kam tālāk jāturpina ceļš uz iekšdedzes motoru. Vēl sliktāk – šis svešķermenis var iekļūt arī dzinēja cilindrā, kas var nodarīt būtiskus tā bojājumus. Tieši šo iemeslu dēļ, daži zāles pļāvēji tiek aprīkoti ar degvielas filtru, kas tad filtrē degvielu tās ceļā uz karburatoru. Filtrs pārtver netīrumus un ļauj caurplūst tīrai degvielai. Un tomēr, laika gaitā degvielas filtrs var piepildīties ar netīrumiem un aizsērēt, kamdēļ nepieciešama tā nomaiņa.

Nepieciešamie palīglīdzekļi

Soļi 1: VECĀ FILTRA NOŅEMŠANA

Filtrs ir izmērā mazs un atrodas starp degvielas bāku un karburatoru, sadalot cauruli, pa kuru plūst degviela. Filtrs pie caurules piestiprināts ar metāla gredzeniem. Pirms uzsākt darbu, visu šo zonu nepieciešams kārtīgi notīrīt ar WD-40 Multi-Use un auduma drānu, lai darba procesā netīrumi neiekļūtu caurulē. Aizver degvielas bākas izplūdes vārstu un ņem talkā knaibles, lai atbrīvotu fiksējošos gredzenus. Kamēr šie gredzeni ir atbrīvoti, noņem cauruli no filtra uzgaļiem. Zem caurules iesakām palikt apakšā kādu bļodu vai trauku, kurā uzkrāties nejauši nopilējušai degvielai.

nomainīt zāles pļāvēja degvielas filtru

Soļi 2: IZVĒLIES JAUNU FILTRU

Jaunajam filtram ir jābūt līdzīga izmēra un formas kā vecais filtrs. Lai gan pieejami daudz un dažādi varianti, visefektīvākie ir filtri ar iebūvētu magnētu, kas var pārtvert arī metāliskus netīrumus vēl pirms tie nodara bojājumus dzinējam.

Soļi 3: FILTRA IEVIETOŠANA

Kad caurule ir kārtīgi notīrīta ar auduma drānu, laiks atlikt atpakaļ abus fiksējošos gredzenus – pagaidām vari tos atbīdīt pāris centimetrus tālāk no gala. Tad ievieto degvielas filtru un ievēro uz tā norādīto pareizo ievietošanas virzienu.

nomainīt zāles pļāvēja degvielas filtru

Soļi 4: FILTRA FIKSĀCIJA

Tiklīdz filtrs ir ievietots caurulē, atbrīvo metāla gredzenus ar stangām, un pārvieto tos uz galiem tā, lai tie stingri nofiksē filtru savā vietā, nodrošinot ūdensdrošu savienojumu. Atver benzīna bākas izplūdes vārstu un pārliecinies, ka savienojumi ir cieši un pa tiem nepil degviela.

Soļi 5: PĀRBAUDE

Pēdējā pārbaude iekļauj zāles pļāvēja iedarbināšanu. Tas nenotiks uzreiz, jo nepieciešams atjaunot pareizu degvielas plūsmu. Motoriem ar spiedpogas sūkni, kas aktivizē karburatora uzpildīšanu ir nepieciešams mazliet spiediena. Neuztraucies, ja degvielas filtrs darba laikā ir tikai līdz pusei piepildīts ar degvielu – tam tā ir jābūt.

nomainīt zāles pļāvēja degvielas filtru

Soļi 6: DEGVIELAS FILTRA UZSTĀDĪŠANA UZ JAUNA ZĀLES PĻĀVĒJA

Daudziem zāles pļāvējiem nemaz netiek uzstādīts degvielas filtrs, bet gan tikai sietiņš zem bākas vāciņa, kur uzkrāties lielākajiem netīrumiem. Ja vieta to pieļauj un vēlies uzlabot šo situāciju, vari ievietot filtru degvielas caurulē. Sāc ar degvielas bākas izplūdes vārsta aizvēršanu. Tad nomēri filtru (neskaitot tā galos esošās uzgaļus) un izvēlētajā vietā izgriez degvielas caurulē atbilstoša garuma vietu. Tālāk jau soļi ir tieši tādi paši kā aprakstīti augstāk, varēsi ievietot jaunu degvielas filtru izmantojot divus fiksējošos gredzenus.

Tagad Tu zini, kā nomainīt zāles pļāvēja degvielas filtru!

Viss ir tieši tik vienkārši! Ņemot talkā dažus pareizos darbarīkus un smērvielas, šo darbiņu var paveikt jebkurš zāles pļāvēja īpašnieks!

Sazinieties ar mums

SIA „GETZ NORDIC“ Dēļu iela 4 Rīga LV-1004

© 2021 WD-40 Company