tracking

Kā notīrīt kaļķakmens nogulsnes?

Kaļķakmens nogulsnes nereti rod savu vietu uz dušas sienām, ūdens krāniem, izlietnēm, kā arī citām virsmām, kas nonāk tiešā kontaktā ar ūdeni. Un jā, ūdens bieži vien tiešām nodrošina kaļķakmens nogulšņu rašanos, un mēs tur neko nevaram darīt, kā tikai parūpēties par laicīgu to notīrīšanu. Par laimi, pastāv daži paņēmieni, kā ar šo darbu var vienkārši tikt galā. Pieejami dažādi līdzekļi kaļķakmens nogulšņu noņemšanai un WD-40 Multi-Use ir viens no tiem, kas ir ļoti praktisks un ātrs risinājums. Bet, pastāv arī daži citi iespējamie risinājumi.

Nepieciešamie palīglīdzekļi

  • Etiķis

  • Auduma drāna

  • Soda

  • Birste

  • Ūdens

  • WD-40 Multi-Use

  • Ūdens mīkstinātājs

Soļi 1: Atbrīvojies no kaļķakmens nogulsnēm izmantojot etiķi

Cīņā ar nelielām kaļķakmens nogulsnēm tavs sabiedrotais būs etiķis. Pie tam, tas būs arī ļoti iedarbīgs, lai no kaļķakmens atbrīvotu arī ūdens vārāmo kannu. Vienādās proporcijās sajauc etiķi ar ūdeni un ielej to pudelē ar izsmidzinātāju. Tad izsmidzini uz nepieciešamās virsmas un sāc berzt ar ar auduma drānu. Ja gadījumā nav pieejama šāda pudele, tad šķīdumu vari uzjaukt arī bļodā, kurā pirms beršanas pamērcēsi drānu.

notīrīt kaļķakmens nogulsnes

Soļi 2: Atbrīvojies no kaļķakmens nogulsnēm izmantojot sodu

Vienlīdz labs sabiedrotais cīņā ar kaļķakmens nogulsnēm var būt arī soda. Līdzīgi kā WD-40, arī soda piemīt tūkstotis un viens pielietojuma veids dažādos mājsaimniecībā veicamos darbos. Lai atbrīvotos no kaļķakmens nogulsnēm izmantojot sodu, nepieciešams izveidot tīrāmo līdzekli. Sajauc trīs ēdamkarotes sodas ar vienu ēdamkaroti ūdens. Līdzeklim ir jābūt biezam, tādam kā pastai. Tad uzklāj to uz netīrās virsmas un ļauj nožūt. Visbeidzot, noberz to nost ar birsti.

Soļi 3: Notīrīt kaļķakmens nogulsnes izmantojot WD-40 Multi-Use

Jau vēlreiz, cīņā ar ietiepīgiem netīrumiem, Tavs uzticamais palīgs būs WD-40 Multi-Use līdzeklis. Patiešām, viena no piecām šī produkta raksturīpašībām ir tieši iedarbīgā reakcija cīņā ar netīrumiem, tai skaitā arī ar kaļķakmens nogulsnēm. Šis process ir gaužām vienkāršs – viss nepieciešamais ir WD-40 Multi-Use aerosols un auduma drāna. Uzsmidzini līdzekli uz virsmas un noslauki ar lupatu. Ja gadījies ietiepīgāks traips, tad nedaudz to paberzē. Pie tam, WD-40 smarža būs mazāk kodīga tavām nāsīm, kā tas varētu būt ar acetonu vai etiķi. Un vēl, WD-40 spēja atgrūst ūdeni parūpēsies, lai kaļķakmens nogulsnes no jauna parādītos tikai pēc ilgāka laika.

notīrīt kaļķakmens nogulsnes

Soļi 4: Izvairies no kaļķakmens nogulšņu rašanās

Lai nebūtu jāveic pirmās trīs veicamās fāzes, vari parūpēties, ka kaļķakmens nogulsnes nemaz neparādās. Vienkāršs, bet efektīvs veids cīņā ar kaļķakmens nogulsnēm – noslauki virsmas pēc katras to saskares reizes ar ūdeni. Piemēram, tiklīdz beidz mazgāties, noslauki dušas sienas un krānu ar sausu drēbi vai lupatu. Tāpat vari noslaucīt arī virtuves izlietni un krānu pēc trauku mazgāšanas. Šis padoms var būt nedaudz kaitinošs, bet tas ir lēts un tas strādā!

Soļi 5: Iegādājies ūdens mīkstinātāju

Pēdējais padoms – uzstādi ūdens mīkstinātāju, kas palīdzēs Tev izvairīties no kaļķakmens nogulšņu rašanās. Šis būs dārgs, bet efektīvs un pastāvīgs ilgtermiņa risinājums, kuru iesakām gadījumos, kad kaļķakmens klātbūtne ūdenī ir ļoti augsta. Ūdens mīkstinātājs veiks ūdens filtrāciju un atbrīvos to no kalcija un magnija joniem padarot to mīkstāku. Ņem vērā, ka būs nepieciešams santehniķis, kurš palīdzēs ar ierīces uzstādīšanu.

Notīrīt kaļķakmens nogulsnes nav sarežģītākais uzdevums!

Kaļķakmens ir pārbaudījums, bet mums par laimi, no tā ir viegli atbrīvoties. Jūsu pārziņā atliek vien izvēlēties pareizo veidu kaļķakmens traipu noņemšanai un aizsardzībai pret to atkārtotu parādīšanos!

Sazinieties ar mums

SIA „GETZ NORDIC“ Dēļu iela 4 Rīga LV-1004

© 2021 WD-40 Company