tracking

Kā veikt snovborda apkopi

Ciktāl mūs interesē sporta inventārs, snovbords spēj nodrošināt visnotaļ aktīvu atpūtu. Un tieši tamdēļ pats snovbords, tā pamatne un zābaku stiprinājumi diski tiek pakļauti ievērojamai slodzei. Vienlaicīgi, visas šīs detaļas prasa rūpīgu apkopi. Apkopju biežums mainās atkarībā no tā, cik bieži un kā jūs izmantojat snovbordu, nogāzes veida un kāda veida snovbordu jūs izmantojat. Bet neatkarīgi no tā, kā minimums, apkope būtu jāveic sezonas sākumā un pēc tam – ik pēc trim / četrām lietošanas reizēm. Bet, ja braucat arī ārpus sagatavotajām trasēm, ir nepieciešama pastāvīga snovborda apkope. Lūk kas būtu jāpārbauda:

 • Pamatne: ņemot vērā lielo atbalsta laukumu, pamatne braukšanas laikā mēdz saskrāpēties. Akmeņi, zari un citi uz sniega esošie objekti, var to ļoti dziļi saskrāpēt un nodarīt būtisku kaitējumu.
 • Vaskošana: vasks ir visa pamatu pamats, jo spēj ievērojami uzlabot snovborda slīdēšanu pa sniegu. Pieejami dažādi vaska veidi, kas pielāgoti sniegam, pa kādu paredzēts braukt.
 • Kantes: parūpējoties par kantēm, vienlaicīgi atvieglosiet pagriešanos brauciena laikā. Un tomēr, ja vien Jums nav nepieciešamo zināšanu, šo darbu jāuztic profesionālam meistaram.
 • Stiprinājumi: tos var atskrūvēt un notīrīt, kā arī noregulēt dažādos leņķos (parasti -15 ° un + 15 °), kā arī dažādos attālumos vienu no otra (ierasts starp 54-57 cm).

Nepieciešamie palīglīdzekļi

 • WD-40 Specialist Universal Cleaner

 • Mikrošķiedras lupatiņa

 • P-tex svece pamatnes apstrādei

 • Šķiltavas

 • Slēpēm / snovbordam paredzēts skrāpis

 • Zirga astru birste

 • Gludeklis

 • WD-40 Multi-Use Product

 • Slēpju vasks

 • Neilona birste

 • Dimanta vīle

Soļi 1: PAMATNES TĪRĪŠANA

Snovborda apkope jāsāk ar pamatnes tīrīšanu, jo dziļi tās skrāpējumi ir nopietni bojājumi. Kad snovbords ir droši novietots uz stabilas virsmas un stingri nofiksēts, laiks sākt tā tīrīšanu. Vispirms ņemiet WD-40 Specialist Universal Cleaner, lai veiktu vispārēju tīrīšanu. Izsmidziniet līdzekli uz mikrošķiedras lupatiņas, notīriet sacietējušos netīrumus un sagatavojiet pamatni nākamajam solim.

Soļi 2: NOVĒRS SKRĀPĒJUMUS

Nākamais uzdevums ir novērst visus skrāpējumus. Lai atjaunotu pamatnes līdzenumu, Jums nepieciešamas īpašas “p-tex” svecītes, kas izgatavotas no sintētiska materiāla. Svecītes (vai nūjiņas) ir jākarsē ar šķiltavu liesmu, kas sekojoši spēs izkausēt sintētisko materiālu. Tam kūstot un nopilot uz pamatnes, lēnām tiks aizpildītas visas skrāpējumu vietas. Esiet samērīgi un neizkausējiet pārāk daudz materiāla. Tiklīdz viss būs atdzisis un sacietējis, ņemiet rokā skrāpi un pārbrauciet pāri pa pamatnei, noņemot nost lieko materiālu. Visbeidzot, šo soli pabeidziet ar zirgu astru suku nosukājot pamatni un atbrīvojot to no pēdējām produkta paliekām.

Snovborda apkope

Soļi 3: VASKOŠANA

Lai uzklātu vasku varat izmantot gludekli, bet vislabāk to ir darīt ar atbilstošu instrumentu. Vasks pieejams cietās tabletēs un saskaroties ar instrumenta sildvirsmu (vai gludekli), tas kūst un pil uz snovborda pamatnes. Pēc tam ņemiet instrumenta ar uzkarsētu sildvirsmu un nobrauciet pa visu pamatni, tādējādi vienmērīgi izlīdzinot vaska pilienus pa visu slīdvirsmu.

Vaska izlīdzināšanu vienmēr sāciet ar snovborda priekšgalu, lēnām virzoties uz aizmuguri. Kad vasks ir atdzisis un sacietējis, pārvelciet pāri skrāpi vai kādu citu priekšmetu ar kanti, tādējādi noņemot nost lieko vasku, atstājot pilnīgi līdzenu slīdvirsmu. Visbeidzot, ņemiet neilona suku, lai veiktu noslēdzošo pulēšanu.

Soļi 4: KANTES

Kanšu pamatapstrāde ir darbs, kuru labāk uzticēt meistaram. Tas, ko var reizi pa reizi izdarīt, ir vienkāršota apkope ar speciāli piemērotu smalku dimanta vīli apstrādājot kantes. Vīle jāizmanto ļoti saudzīgi, lai nedeformētu kantes, bet izlīdzinātu nelielus nelīdzenumus, uzasinātu kantes un noņemtu rūsu, kas varētu izveidoties uzglabāšanas laikā. Vīle vienmēr jāslidina bez pārmērīga spiediena, virzoties no snovborda priekšgala uz aizmuguri. Pēc šīs darbības veikšanas uz kantēm iespējams uzklāt plānu kārtu WD-40 Multi-Use Product, rūpīgi to iestrādājot ar mikrošķiedras lupatiņu.

Snovborda apkope

Soļi 5: STIPRINĀJUMI

Pēc tam, kad ir pārbaudīts, vai stiprinājumi ir cieši piestiprināti pie snovborda un vai nav vaļīgu skrūvju, stiprinājumu diska skrūves nepieciešams apstrādāt ar WD-40 Multi-Use Product, kas tās attīrīs un pasargās no mitruma. Produkts arī ieeļļos mehānismus, nepiesaistot putekļus un netīrumus. Tas arī aizsargās neporainās metāla virsmas no rūsas un korozijas.

SNOVBORDA APKOPE PAŠA SPĒKIEM IR VIENKĀRŠA!

Ja rūpīgi izlasījāt visus augstāk minētos punktus, tad šis darbs vairs nav problēma. Snovborda apkope ir vienkārša un tas neprasa lielas pūles, ja vien jums pie rokas ir pareizie instrumenti un līdzekļi.

Atruna

Šos aprakstītos un demonstrētos WD-40 produktu pielietojuma veidus uzņēmumam WD-40 ir ieteikuši paši lietotāji. Uzņēmums WD-40 nav šos veidus testējis, līdz ar to šie pielietojuma veidi nav uzskatāmi par oficiālām rekomendācijām. Lietojot jebkuru WD-40 produktu, pirmkārt, jāņem vērā mērķis, kam tas paredzēts. Vienmēr sekojiet līdzi instrukcijām un brīdinājumiem, kas rakstīti uz produkta iepakojuma.

Saistītās pamācības

Sazinieties ar mums

SIA „GETZ NORDIC“ Dēļu iela 4 Rīga LV-1004

© 2021 WD-40 Company