Aerosola smēreļļa – tās neskaitāmie pielietojumi.

Dažreiz smēreļļa ir tiešām viss, kas jums nepieciešams. Tā ir nekas cits kā svētība, kad runa ir par mājas darbiem. Tomēr tikai daži no mums zina, kas ir aerosola smēreļļa. Paturot to prātā, šeit ir minēti daži veidi, kā tās pielietot:

Durvju eļļošana

Neatkarīgi no tā, vai jums ir čīkstošas durvis vai tikai vēlaties, lai jūsu durvju eņģes tiktu aizsargātas no korozijas postījumiem, par to visu var parūpēties ar aerosola smēreļļu. Viss, kas jums jādara, ir regulāri jāizsmidzina aerosola smēreļļa uz durvju eņģēm – par pārējo parūpēsies līdzeklis.

Velosipēdu ķēžu eļļošana

Tie, kam patīk velosipēdi, jums pastāstīs, ka velosipēdu ķēde ir visdārgākais viņu braucamrīka aprīkojumā. Velosipēda veiktspēja ir tieši atkarīga no tā ķēdes kvalitātes un stāvokļa. Runājot par velosipēda ķēdes uzturēšanu, nevar neuzsvērt smērvielu nozīmi. Tīra un ieeļļota velosipēdu ķēde jums spēs sniegt daudz vairāk nekā netīra un sausa. Ja velosipēda ķēde ir lieliskā stāvoklī tad jūs ietaupīsiet naudu tās apkopei vai maiņai.

Manuāli darbināmi logi

Vai esat viens no tiem cilvēkiem, kura īpašumā vēl joprojām ir viena no tām automašīnām, kurai ir manuāli vadāmi logi? Ja atbilde ir apstiprinoša tad jūs zināt, ka manuālā automašīnas logu darbība laika gaitā kļūst par traucēkli. Šādā gadījumā aerosolu smēreļļa var būt ļoti noderīga. Pateicoties regulārai izsmidzināšanai logi tiks atjaunoti vienā acu mirklī.

Sniega lāpsta

Vai atkal ir pienācis TAS gadalaiks? Ja jūsu mājas ieeju sedz bieza un balta sniega sega, tad neatliek nekas cits kā ķerties klāt sniega lāpstai. Sniega šķūrēšana ir grūts darbs, kāpēc gan to nepadarīt vieglāku? Pirms sniega tīrīšanas ieteicams lāpstu apsmidzināt ar smēreļļu. Tas neļaus sniegam pielipt pie jūsu mīļā darba rīka.

Šasijas eļļošana

Šo mehānismu veido vairākas metāla detaļas, kas ir ciešā kontaktā viena ar otru. Šāds kontakts ir svarīgs, taču tas laika gaitā detaļas nolieto. Tā rezultātā mehānismu vairs nevar izmantot. Balstiekārtas un stūres savienojumi nolietojas, līdz tie galu galā sabojājas. Tāpēc smēreļļu izmantošana var pagarināt šo detaļu un mehānismu kalpošanas laiku.

Rāvējslēdzēji

Rāvējslēdzēji mēdz zaudēt saķeri, izraisot cīņu katru reizi, kad tos ir nepieciešams lietot. Izsmidzināmā smēreļļa var palīdzēt pēc iespējas vienmērīgāk darbināt rāvējslēdzējus mugursomām, guļammaisiem vai apģērbam. Viss, kas jums ir jāizdara, jāizsmidzina smēreļļa uz rāvējslēdzēja. Jūs atklāsiet, ka šis mazais triks ir palīdzējis atrisināt tik kaitinošo ikdienas problēmu.

Apavi

Vai jums ir plāns doties laukā pastaigā pa piesnigušajām ielām vai ceļiem? Ja atbilde ir “jā”, tad atgriežoties telpās, iespējams, ka jūsu zābaki būs pilnībā pārklāti ar sniegu. Eļļojošs aerosols pasargās jūsu kurpes no šādām problēmā.

Pirms došanās ārā vienkārši izsmidziniet uz apaviem. Šādā veidā tie kalpos daudz ilgāk. Izvairieties no apavu zolēm, pretējā gadījumā tie kļūs slideni!

Traipi

Ja esat atklājis, ka mīļākais krekls ir ticis pie traipa – neuztraucieties. Izsmidziniet uz traipa smēreļļu un dodiet tai dažas minūtes, lai iedarbotos. Pēc tam lieciet apģērbu veļas mašīnā un izmazgājiet. Pēc mazgāšanas jūs būsiet patīkami pārsteigts, jo traipa vairs nebūs!  Tomēr atcerieties – vienmēr pirms līdzekļa izmantošanas notestējiet to uz apģērba nemanāmā vietā.

 

Apsverot to visu perspektīvā, ir jāatzīst, ka aerosolu smēreļļa ir nekas cits kā dzīvības glābēja. Tomēr jums jāatceras, ka ne visas aerosolu smēreļļas ir izgatavotas vienādi. Ja vēlaties maksimāli izmantot to, ko piedāvā aerosola smēreļļas tad WD-40 ir ir tieši tas, kas paredzēts šādu darbu veikšanai.

Šei variet atrast mazu ieskatu kādi vēl ir aerosolu smēreļļu pielietojumi.

Vairāk par WD-40 produktiem lasiet šeit.