Reizēm viss, kas tev nepieciešams darba paveikšanai, ir izsmidzināma smērviela. Kad esi uzņēmies mājsaimniecības darbu izpildi, izsmidzināmā smērviela būs tavs nenovērtētais palīgs. Tikai daži no mums zinās, cik noderīga būs izsmidzināmā smērviela. Tieši tāpēc, turpini lasīt un uzzini, kādās situācijās to pielietot.

Durvju ieeļļošana

Neatkarīgi no tā, vai vēlies atbrīvoties no durvju čīkstēšanas, vai pasargāt durvju eņģes no rūsas iedarbības – ar izsmidzināmo smērvielu sasniegsi rezultātu. Viss kas jādara – regulāri izsmidzini smērvielu uz durvju eņģēm. Tādējādi būs paveicis divus darbus uzreiz – gan pasargājis durvis pret rūsas rašanos, gan arī, Tev vairs nebūs jābaidās par čīkstēšanas parādīšanos.

Motociklu ķēdes eļļošana

Tie, kuri mīl motociklus, spēs pastāstīt cik svarīga detaļa ir tā ķēde. Motocikla darbība ir tieši atkarīga no ķēdes kvalitātes un stāvokļa. Runājot par ķēdes apkopi, izsmidzināmās smērvielas pielietojums ir neatsverams. Netīras un sausas ķēdes darbību nekad nevarēs pielīdzināt tīras un ieeļļotas ķēdes veiktspējai. Motocikla ķēdes uzturēšanu vislabākajā kārtībā palīdzēs tev kvalitatīvi uzturēt motociklu, vienlaicīgi ietaupot arī līdzekļus.

Ar rokturi atveramie auto logi

Vai arī tavai automašīnai ir ar roku atverami logi? Ja atbildēji apstiprinoši, tad zināsi, ka laika gaitā to lietošana var kļūt apgrūtinoša. Arī šādā situācijā talkā nāks izsmidzināmā smērviela – regulāri to pielietojot, logu atvēršana un aizvēršana būs izdarāma ar vieglu roku kustību.

Sniega lāpsta

Vai jau atkal aiz loga valda ziema? Vai tavas mājas pagalmu klāj sniega sega? Tad viss ir skaidrs – jāķeras klāt sniega lāpstai. Sniega tīrīšana var būt sarežģīts un fiziski grūts darbs. Lai to atvieglotu, pirms darbu uzsākšanas izmanto izsmidzināmo smērvielu, ar kuru apstrādāt sniega lāpstu. Tādējādi parūpēsies, lai sniegs nepieliptu pie lāpstas.

Šasijas eļļošana

Mehāniskās iekārtas ierasts sastāv no vairākām metāla daļām, kas atrodas ciešā kontaktā viena ar otru. Lai gan ciešs kontakts ir ļoti būtisks, tas arī nozīmē, ka daļas laika gaitā norīvējas viena gar otru. Tas arī nozīmē, ka iekārtas pielietošana laika gaitā var kļūt neiespējama. Piekares un stūres iekārtas nolietojas tik tālu, ka tās vienkārši pārstāj darboties. Tieši tamdēļ izsmidzināmās smērvielas pielietošana var būt tik noderīga – tā parūpēsies par liekās berzes noņemšanu, un nodrošinās mehānismu darbību.

Rāvējslēdzēji

Rāvējslēdzējiem piemīt niķis zaudēt savas darbības īpašības, padarot to atvēršanu un aizvēršanu problemātisku. Tieši tāpēc iesakām izmantot izsmidzināmo smērvielu, lai parūpētos par mugursomu, guļammaisu vai drēbju rāvējslēdzēju darbību. Vienkārši izsmidzini smērvielu un rāvējslēdzēja un tas darbosies gluži kā jauns.

Apavi

Vai tuvākajā laikā plāno doties laukā un staigāt pie sniegu? Ja atbildēji apstiprinoši, tad, visticamāk, atgriežoties no pastaigas zābaki būs klāti ar sniegu. Tieši tāpēc nepieciešama izsmidzināmā smērviela, kas aizsargās tavus apavus.

Pirms dodies laukā, izsmidzini smērvielu uz zābakiem, un pagarini to mūžu. Bet esi uzmanīgs, neļauj smērvielai nonākt uz zoles, vai arī tās kļūs ļoti slidenas.

Traipi

Nesatraucies ja uz jaunā krekla gadījies neplānots traips. Uzsmidzini uz tā smērvielu, ļauj līdzeklim pāris minūtes iedarboties, un liec kreklu veļas mašīnā, ļaujot traipam izmazgāties. Vienmēr pārliecinies par līdzekļa iedarbību uz kāda mazāk redzama auduma gabala.

Šei variet atrast mazu ieskatu kādi vēl ir aerosolu smēreļļu pielietojumi.

Kad tā padomā, jāsaka, ka izsmidzināmā smērviela ir viens lielisks palīgs. Bet tev jāatceras, ka ne visas smērvielas ir vienādas. Ja vēlies iegūt labāko rezultātu, kādu var sniegt izsmidzināmā smērviela, esi drošs, ka ar WD-40 sasniegsi iecerēto!