Auto mazgāšana ir viegla, sekojot šiem ieteikumiem

Efektīva auto mazgāšana un apkope iespējama arī mājas apstākļos. Kāpēc svarīgi auto uzturēt tīru? Tāpēc, ka auto tomēr ir viena no mājsaimniecības svarīgākajām tehnikas vienībām. Atkarībā no modeļa un cenas, tas ir arī samērā liels ieguldījums, tāpēc par auto jārūpējas pienācīgi. Kā ar ikvienu tehniku vai instrumentu – regulāra apkope un rūpes pagarinās tā kalpošanas mūžu un uzlabos izskatu. Ja auto ilgstoši ir netīrs un dubļains, tas vieglāk pakļauts rūsas un korozijas riskam.

Lūk, daži ieteikumi.

Virsbūves mazgāšanaAuto mazgāšana paša spēkiem - ātri un vienkārši

Sāc ar auto mazgāšanu no ārpuses. Ja tā netīra vai dubļaina, neizmanto sausu lupatu, jo tā var panākt smilšpapīra efektu – var rasties švīkas vai skrāpējumi.

Izmanto ūdeni, speciālu auto šampūnu un vēlams mīkstu mikro šķiedras lupatiņu. Padomus auto mazgāšanai angļu valodā vari izlasīt arī šeit. 

Nožāvē

Izmanto tīru, sausu lupatiņu, lai noņemtu lieko mitrumu. Vislabāk, ja tā ir jauna vai kārtīgi izmazgāta, lai nebūtu palikuši netīrumi no iepriekšējām reizēm.

Auto pulēšana
Auto mazgāšana paša spēkiem - ātri un vienkārši

Ja Tavs auto ir tumšā krāsā, tad pulēšana palīdzēs ilgāk tam būt spīdīgam. Izmanto kādu no pulēšanas vaskiem, piemēram, Turtle Wax produktus.

Auto pulēšana pēc mazgāšanas svarīga ne tikai estētisku apsvērumu dēļ, bet vasks arī atgrūž netīrumus un ūdeni nokrišņu laikā.

Salona tīrīšana

Pēc virsbūves apstrādes laiks ķerties klāt auto salonam. Izmanto mitru lupatiņu un salonam paredzētos līdzekļus – tās var būt speciālas salvetes paneļu u.c. salona detaļu tīrīšanai, kā arī līdzekļi, kas paredzēti audumam, piemēram, sēdekļiem un paklājiem.  Īpaši rūpīgi tas jādara, ja auto mašīnā regulāri tiek vesti arī dzīvnieki, tie ne tikai atstāj spalvas, bet arī dažādus netīrumus un aromātus. Lasi šeit, kā atbrīvoties no suņu “smakas” salonā, un kādi produkti to palīdzēs apkarot.

Auto mazgāšana beidzas ar eļļošanu

Taču auto mazgāšana vēl nav galā. Kad esi atbrīvojies no netīrumiem, svarīgi arī ieeļļot kustīgās detaļas, lai tās nečīkstētu un darbotos bez aizķeršanās, piemēram, durvju eņģes. Šim nolūkam lieliski der universālā eļļa WD-40, jo ātri novērš jau radušos problēmu un aizkavē jaunu rašanos. Tāpat tā arī palīdz attīrīt detaļas no netīrumiem un nosēdumiem – uzpūt un ar lupatiņu noslauki.

Video, kā WD-40 ātri novērš auto durvju čīkstēšanu: