Atzīsimies, automašīnas prasa daudz darba un rūpes. Lielākā daļa no mums paļaujas uz šiem transporta līdzekļiem – tie mūs katru darba dienu nogādā līdz darbam un atpakaļ, palīdz ikdienas darbos, palīdz nogādāt bērnus uz skolu un tā tālāk. Tik bieži lietojot nav brīnums, ka sākam pamanīt tam sekas. Sākot no aizdedzes svecēm līdz eļļas filtriem, krāsošanas darbiem un apdarei; pastāvīga apkope ir obligāta ja vēlaties, lai jūsu automašīna izskatās un darbojas maksimāli labi.

Lai gan lielos darbus mēs lielākoties pārvalda pietiekami labi, tomēr ir viena lieta, ko mēs visbiežāk atstājam novārtā – automašīnas salons. Tur mēs varam atrast daudz un dažādus materiālus: ādu, plastmasu, koku, vinilu un audumu – tas viss prasa īpašas rūpes un individuālu pieeju, lai nodrošinātu automašīnas salonu konstantā kārtībā. Bet ar pastāvīgu ‘’satiksmes plūsmu’’, kas notiek caur šiem sēdekļiem un paklājiem, ātri uzkrājas putekļi, netīrumi, atkritumi un citi gruži. Profilaktiska apkope noteikti ir vislabākais līdzeklis šeit, tāpēc mēs esam izveidojuši šo rokasgrāmatu, lai palīdzētu jums veikt automašīnas salona tīrīšanu.

Sastādiet grafiku

Labākā metode, kā saplānot automašīnas salona apkopes darbus ir sadalīt tos dažādos tīrīšanas periodos – iknedēļas, ikmēneša un ceturkšņa. Pirmais sastāv no visu cieto virsmu noslaucīšanas un tajā ietilpst visu lielāko atkritumu un gružu tīrīšana no sēdekļiem un nodalījumiem. Padziļinātāka ikmēneša sesija ietver pulēšanu un profilaktisko aprūpi, ceturkšņa pārbaude ietver visus iepriekš minētos pasākumus ar papildus virsmu aizsardzību un aprūpi.

Iknedēļas tīrīšana

Automašīnas panelis

Sāksim mūsu automašīnas salona tīrīšanu ar visredzamāko virsmu – panelis. Šī automašīnas vieta regulāri tiek pakļauta skarbiem UV stariem, kas izraisa vinila izbalēšanu un krāsas maiņu, tādēļ jūs šeit vēlaties pievērst nedaudz papildu uzmanības. Par laimi, šo vietu ir diezgan viegli tīrīt, vienkārši paņemiet sūkli, mīkstu mikro-šķiedras audumu, salona tīrīšanas līdzekli un WD-40 līdzekli.

  • Tā vietā, lai izsmidzinātu tieši uz vinila, uzklājiet tīrīšanas līdzekli tieši uz sūklīša, pagaidiet līdz šķidrums uzsūcas. Pēc tam rūpīgi noberziet paneli, uzmanīgi notīriet konsoli, pārliecinoties, ka neviena no trauslajām un kustīgajām detaļām netiek bojāta.
  • Kad esat ļāvis paneļa tīrīšanas produktam dažas minūtes iedarboties, tas būs notīrījis labu daļu no netīrumiem. Tagad virsmu var noslaucīt ar mikro-šķiedras audumu.
  • Pēdējais solis ir izsmidzināt WD-40 uz auduma un vēlreiz noslaucīt paneli un konsoli. Tas darbosies kā hermētiķis un nākotnē aizsargās jūsu automašīnas paneli no putekļu uzkrāšanās; tas arī palīdz pievienot mazliet “jaunas automašīnas” spīduma.

Sēdekļi un paklāji

Sēdekļi un paklāji, iespējams ir tie, kas pielietojumu izjūt visvairāk, tādēļ tie noteikti ir jāiekļauj iknedēļas tīrīšanas grafikā. Atkal jums būs nepieciešams mīksts mikro-šķiedras audums un piemērots tīrīšanas līdzeklis (ādas tīrīšanas līdzeklis  vai auduma tīrīšanas līdzeklis).

  • Vispirms uzklājiet uz apstrādājamās virsmas tīrīšanas līdzekli un ļaujiet tam uzsūkties.
  • Protams, vispirms atbrīvojiet virsmu no veciem iepakojumiem, iesaiņojumiem, plastmasas vai citu uzkrāto un nevēlamo saturu.
  • Sākot slaucīšanu, koncentrējieties uz vietām, kur ir visvairāk gružu un netīrumu – starp krēsliem vai blakus glāžu turētājiem.
  • Izņemiet grīdas paklājus un kārtīgi izkratiet tos, lai tie atbrīvotos no netīrumiem, matiem un citiem gružiem. Ja ir tādi netīrumi, kas tik vienkārši nenāk nost, tad izmantojiet birsti.

Durvju paneļi un sānu nodalījumi

Šīs automašīnas zonas var viegli apstrādāt ar mīkstu drāniņu un WD-40. Ja durvju dizainā ir daudz plastmasas elementu, varat tos notīrīt ar zobu suku un ar kodīgāku tīrīšanas līdzekli, lai gan to var arī pataupīt ikmēneša tīrīšanai.

Sākumā sāciet ar visu iespējamo atkritumu izmešanu no glabāšanas nodalījumiem. Pēc tam vienkārši uzklājiet WD-40 uz auduma un noslaukiet visas durvju virsmas.

Ikmēneša tīrīšana

Ikmēneša padziļinātās automašīnas salona tīrīšanas laikā jūs veiksiet visas iepriekš ieteiktās darbības ar dažiem papildinājumiem.

Tīrīšana ar putekļu sūcēju

Pirms sākat tīrīt visas cietās virsmas, ieteicams vispirms rūpīgi izsūknēt ar putekļu sūcēju. Parasti to var paveikt ar jebkuru parastu putekļu sūcēju kuru izmanto mājās, taču pirms tam pārliecinieties, vai tam ir nepieciešamais aprīkojums. Šauru vietu tīrīšanas uzgalis un suka ir svarīgi, lai nokļūtu grūti sasniedzamās vietās un savāktu visus gružus, it īpaši, ja jums ir mājdzīvnieki, kuri tiek pārvadāti automašīnā.

Uzgalis šaurām vietām ir jāizmanto visās tajās spraugās un nodalījumos, kurus bija pārāk grūti sasniegt ar drānu. Apstrādājot paklāju, pārliecinieties, ka kārtīgi tos izberžat, jo savādāk būs grūti atbrīvoties no gružiem, kuri ir ieēdušies audumā.

Delikātām vietām, piemēram, panelim vai ātrumkļoķim, noderēs uzgalis ar birstīti.

Logi

Apstrādājiet visus salona logus ar labu stikla tīrītāju un jūsu uzticamo palīgu – mikro-šķiedras drānu. Izsmidziniet līdzekli uz auduma, nevis stikla, lai izvairītos no nosēdumiem. Tīrītāji, kas satur amonjaku, sabojās tonētos stiklus, tādēļ ja kādu no šiem izmantojat automašīnas salona tīrīšanai, padomājiet vēlreiz.

Atbrīvojieties no nepatīkamajām smakām

Lai jūsu automašīna smaržotu tikpat svaigi kā dienā, kad to iegādājāties, izmēģiniet smaku neitralizētājus. Izsmidziniet tos uz cietajām virsmām vai izmantojiet līdzekļus, kas jāpatur automašīnā kādu laiku. Tas nodrošinās, ka svaigums būs sajūtams arī tajos brīžos, kad nebūs nolaisti automašīnas logi.

Ceturkšņa tīrīšana

Ja līdz šim sekojāt automašīnas salona tīrīšanas rokasgrāmatai, tad šajā brīdī par ceturkšņa tīrīšanu nevajadzētu satraukties. Tad, kad esat parūpējies par regulārajiem apkopes darbiem, vienkārši pārbaudiet visas durvis un paneli. Pārbaudiet, vai nav uzradusies kāda plaisa vai slēdzis, kas vairs pienācīgi nedarbojas. Apstrādājiet durvju aiļu gumijas ar kādu aizsarglīdzekli, lai pārliecinātos, ka tās neizžūst un neplaisā.

Šeit variet atrast padomus kā vēl variet izmantot WD-40 automašīnai.

Vairāk par WD-40 produktiem lasiet šeit.