Automašīnas tīrīšana – kad vispār aizdomājamies par to? Visbiežāk brīžos, kad uz ceļa blakus ieraugām jaunu vai vismaz tīru auto un pie sevis nodomājam – man tiešām vajadzētu nomazgāt savu mašīnu. Jā, automašīnas tīrīšana reizēm tiek uztverta kā tāds slogs, tajā pašā laikā duša vai vanna sev ir norma. Tieši tāpat vajadzētu uztvert arī auto mazgāšanu – kā regulāru higiēnas pasākumu.

Katru mēnesi vest auto uz auto mazgātavu varētu būt padārgi. Turklāt diez vai visi to darītu regulāri, pat ja būtu līdzekļi. Tāpēc visi ceļu putekļi un netīrumi pamazām krājas uz Tava auto un neļauj citiem saskatīt tā patieso skaistumu.

Automašīnas tīrīšana nav nekāda raķešzinātne, arī interjera tīrīšanai vajadzētu būt diezgan vienkāršai. Visur ar mitru drānu noslauki putekļus, tad apstrādā ar speciālu līdzekli. Auto paklājiņus vēlams izņemt, izmazgāt un izsūkt atlikušos netīrumus. Ja vien nav kādi traipi, kas jātīra no sēdekļiem, tad kabīne faktiski ir pabeigta. Auto virsbūves tīrīšana gan prasīs mazliet vairāk laika un rūpju. Uzroti piedurknes un ķeries klāt!

Automašīnas tīrīšana 6 soļos –mazgā kā profesionālis

www.pixabay.com

Automašīnas tīrīšana iespējama arī bez īpašiem brīnumlīdzekļiem. Iespējams, ilgi stāvi veikalā pie auto preču plaukta un domā, kuru no šampūniem, salvetēm, pastām, birstēm pirkt. Atklāsim Tev dažus noslēpumus auto mazgāšanā, kas Tev palīdzēs tikt pie spožas mašīnas bez visiem iepriekš nosauktajiem produktiem.

1. solis

Nomazgā ar spiedienu

Viena no biežākajām kļūdām, kad tiek veikta auto mazgāšana, ir trauku mazgājamā līdzekļa izmantošana. Jā, šis līdzeklis varbūt nomazgās netīrumus, taču vienlaikus arī notīrīs vasku un auto būs neaizsargāts pret rūsu. Tāpēc nopērc speciāli automašīnām paredzēto mazgāšanas šampūnu, un nomazgā auto. Skalošanai izmanto augstspiediena ūdens strūklu, nevis aplej auto ar ūdeni no spaiņa. Tā varēsi aizskalot netīrumus arī no auto diskiem.

2.    solis

Izmazgā netīrumus no skrāpējumiem

Kad auto ir nomazgāts, skaidri redzamas nepilnības – švīkas un skrāpējumi krāsā. Kad auto brauc ar ātrumu ap 100 km/h, gruži un netīrumi iekļūst skrāpējuma vietā un ir labs pamats rūsai. Te noderēs veikalos nopērkamais auto krāsas aizsardzības komplekts – t.s. krāsas zīmulis un pēcapstrādes līdzeklis. Tos izmantojot, viegli iztīrīsi arī švīkas un auto virsma būs ievērojami gludāka.

3.    solis

Izmanto citu tīrīšanas līdzekli Automašīnas tīrīšana 6 soļos –mazgā kā profesionālis

Ja automašīnai ir diezgan daudz švīku, tad krāsas aizsardzības komplekta vietā vari izmantot WD-40. Tas gan notīrīs netīrumus, eļļas no auto virsmas un arī pasargās metāla detaļas no rūsēšanas. Uzpūt eļļu uz švīkas un saudzīgi paberz ar ne pārāk asu, speciāli šim mērķim paredzētu drāšu birsti vai drāšu pinuma sūkli. Uzpūt otru kārtu un ļauj tai nožūt. Tas aizkavēs netīrumu iekļūšanu skrāpējuma vietā un rūsas rašanos apmēram sešus mēnešus.

4.    solis

Pulēšana

Automašīnas pulēšana no vaskošanas atšķiras. Ar pulēšanu vari novērst mazākas švīkas no auto virsmas. Izmanto nedaudz mašīnas pulēšanas līdzekļa uz lupatiņas un noslauki visu auto.

5.    solis

Vaskošana

Automašīnas mazgāšana nav pabeigta, ja neesi izmantojis vasku. Vaskošana aizsargās auto no  kaitīgajiem UV stariem, kas var izraisīt krāsas izbalēšanu. Tā pasargā auto krāsu arī no putnu izkārnījumiem, kas var būt visai kodīgi.  Uzliec nedaudz vaska uz švammes un apļveida kustībām apstrādā auto.

6.    solis

Nomazgā logus

Tā vietā, lai izmantotu stikla tīrīšanas līdzekli, izmanto WD-40. Pēc nomazgāšanas ar ziepēm un liekā slapjuma notīrīšanas, uzpūt nedaudz WD-40 un notīri atlikušos netīrumus. Nolaid logu zemāk un notīri arī stikla augšpusi.

Automašīnas mazgāšana bieži ietver arī uzlīmju un to palieku tīrīšanu no stikliem un citām vietām uz automašīnas. Neraizējies, WD-40 tiks gala arī ar to. Uzpūt uz uzlīmes un mazliet pagaidi. Eļļas sastāvdaļas uzlīmi padarīs vaļīgu un varēsi to viegli nokasīt ar kādu neasu priekšmetu.

Video, kā notīrīt uzlīmi no automašīnas: https://www.youtube-nocookie.com/embed/df1IGoUhaWc

 

Tas arī viss noslēpums automašīnas tīrīšanā sešos, ne pārāk sarežģītos solos! Un atkal varēji ņemt talkā multifunkcionālo eļļu – WD-40. Šis līdzeklis ir gana iedarbīgs visai automašīnai, arī motora apstrādei. Un tas pasargā apstrādāto vietu no netīrumiem un rūsas rašanās sešus mēnešus. Viss, kas Tev būs jādara – jānomazgā un jānovasko auto reizi mēnesī un WD-40 parūpēsies par visu pārējo.