Bieži vien esam dzirdējuši kā auto īpašnieki sūkstas, ka ziemas periodā (izteiktāk atkušņa laikā) auto pievelk netīrumus, rūsu un smiltis spēcīgāk kā magnēts spēj pievilkt metālu. Šī apgalvojuma patiesumu atstāsim atvērtu diskusijām. Bet viens gan ir skaidrs – iestājoties atkusnim, auto visnotaļ ātri kļūst netīrs un spēkaratu īpašniekiem šis fakts nav diez ko patīkams.

Zinot cik ātri auto pēc mazgāšanas atkal kļūst netīrs, daudzi auto īpašnieki izkar balto karogu un atsakās no šādas tīrīšanas pavisam. Tas ko auto īpašnieki neapzinās, auto mazgāšana sliktos laika apstākļos ir tieši tas, kas parūpējas par auto un par to, lai netīrumu radītie bojājumi nekļūtu pastāvīgi.

Lūk, būs daži padomi, ja automašīnas tīrīšana sliktos laikapstākļos arī jums ir aktuāla:

Izmantojiet ūdens strūklu

Vairumā gadījumu, vienkārša noskalošana būs pilnīgi pietiekama, lai atbrīvotu auto virsbūvi no lielākās daļas netīrumu. Īpaši svarīgi atbrīvoties no netīrumiem, kas uzkrājušies riskantajās zonās, piemēram, riteņu arkās. Aizskalojot šos netīrumus tiks samazināta iespēja uzkrāties mitrumam, kas savukārt ļaus auto pasargāt no rūsas ietekmes. Tieši tāpēc, pat vienkāršākā skalošana, kas paveikta kārtīgi un rūpīgi noskalojot netīrumus no riska zonām, var būt iedarbīgs risinājums.

Un tomēr, ja vēlies atbrīvoties no domām par rūsu, iesakām spert vēl vienu soli un uzticēties WD-40. Viens aizsargslānis ar WD-40 nodrošinās nepieciešamo aizsardzību pret rūsu, neskatoties uz mitruma līmeni gaisā. Bet esiet uzmanīgi, neuzklājiet WD-40 uz detaļām, kuras nevēlies apstrādāt ar smērvielu, piemēram, riepas vai bremžu diskus.

Uzklājiet vasku

Zinot, ka auto visu ziemu ir cīnījies ar smiltīm, putekļiem un citiem netīrumiem, šķiet pienācis īstais brīdis auto apkopšanā izmantot arī vaska slāni. Vasks izveidos papildu aizsargslāni, pasargājot auto un tā krāsu no ārējo faktoru ietekmes. Ideālā gadījumā vaska kārtu būtu vēlams uzklāt jau pirms ziemas sākšanās, bet nekad jau nav par vēlu, vai ne? Zinot, kādi šobrīd ir laika apstākļi, silti iesakām lieki nekavēties.

Un atcerieties, ja vēlaties pasargāt auto no rūsas, tad nekas nevar būt labāks par veco labo aizsargslāni, ko nodrošinās WD-40 uzklāšana. Katrā ziņā, auto tīrīšana bez šī soļa izklausās nepilnīga.

Jauni tepiķīši

Kuram gan nepatīk auduma tepiķīši, kas auto piešķir eleganci, vienlaicīgi padarot tā lietošanu arī daudz ērtāku. Bet ak vai, ziemā, kopā ar zābakiem, uz tiem nonāks netīrumi, smiltis un dubļi – tā rezultātā no elegances vairs nebūs ne miņas. Ja vien neplānojiet patērēt veselu dienu vai divas to mazgāšanā, ziemas periodā daudz ērtāk būtu izmantot gumijas paklājiņus. Tie nav dārgi un, ja vien neplānojiet katru pavasari tos izmest, tos iespējams lietot atkārtoti.

Droša braukšana

Kurš gan nevēlētos ”driftēt” pa sniegotām ielām kā Vins Dīzels filmās ”Ātrs un bez žēlastības”? Hmm, es noteikti nē.. Un vai zināt kāpēc? Jo Vinam Dīzelam pēc filmēšanas nav jātīra izmantotās automašīnas. Jā, slidināšanās pa sniegu var būt aizraujoša, bet viens gan ir skaidrs – šādi netīrumi piekļūs arī auto apakšdaļai. Sniegs, sāls, smiltis un netīrumi – visi šie iemītnieki atradīs vietu kur pieķerties. Un ja vien atlikušo dienas daļu neplānojiet pavadīt veicot kārtīgu auto tīrīšanu, neiesakām aizrauties ar šādām darbībām. Turklāt, šādi izsargāsieties no kļūdām un pasargāsi sevi no liekiem negadījumiem.

Iepazīsties: WD-40

Ja runājam par aizsardzību pret rūsu vai rūsas notīrīšanu, automašīnas tīrīšana nevar būt pilnvērtīgi paveikta ja neesiet izmantojis WD-40. Kāpēc, jautāsiet..? WD-40 ir neaizstājams līdzeklis, kurš atgrūž mitrumu. Izmantojot WD-40, uz automašīnas vairs neredzēsiet draudīgos dzeltenos pleķus, kuri spīdēs cauri plānajai krāsas kārtiņai, norādot visiem apkārtējiem, ka jūs par savu auto šoziem neesi pienācīgi rūpējies.

Ņemiet vērā, ka WD-40 uz auto nepieciešams izsmidzināt regulāri, vismaz reizi nedēļā. Tikai tā varēsiet parūpēties, ka pretrūsas aizsardzība tiešām strādās un spēs pildīt savus pienākumus visas ziemas garumā. Sen ir pagājušas tās dienas, kad vienīgā pretrūsas aizsardzība bija auto novietošana garāžā. Ar WD-40 dzīve kļūst vienkāršāka, ērtāka un vieglāka.

Šeit variet atrast īsu ieskatu, ja arī jums ir aktuāla automašīnas tīrīšana sliktos laikapstākļos un pēc tiem.