By sp4764 – stockabode.com

Melnās švīkas uz grīdas flīzēm rada cietas gumija priekšmeti, kā piemēram apavu zoles, mēbeles, rotaļlietas u.c. Jebkurš cietais grīdas segums ir pakļauts šādu švīku rašanās iespējai. Melnās švīkas padara grīdu nepievilcīgu. Lai gan atbrīvošanās no šīm švīkām var šķist grūta, darot to ar atbilstošām metodēm, tas nemaz nav sarežģīti. Tas prasa mazāku piepūli, kā varētu domāt. Turpmāk uzskaitīti daži paņēmieni un līdzekļi švīku likvidēšanai, kas gan atvieglos darbu, gan uzlabos rezultātu.

Ar gumiju pret gumiju

Gumijas ir dažādas, un reizēm ar vienu gumijas veidu ir iespējams likvidēt cita gumijas tipa atstātās švīkas. Turpmāk uzskaitīti gumijas izstrādājumi, kuri var palīdzēt likvidēt švīkas no jūsu grīdas flīzēm.

Dzēšgumijas

Nelielām švīkām varat mēģināt lietot zīmuļa dzēšgumiju. Stingri piespiežot paberzējiet švīkas vietu līdz tā tiek notīrīta. Savāciet visas gumijas atliekas, jo tās var izveidot jaunas švīkas. Tirgū pieejamas arī dzēšgumijas, kas radītas tieši šim mērķim. Kad izvēlaties kādu no šiem produktiem, pārliecinieties, ka tas nav par agresīvu un nebojā jūsu flīžu virsmu. Ieteicams vispirms to izmēģināt kādā neredzamāka vietā.

Tenisa apavi

Tenisa apavu gumijas zoles arī var kalpot par švīku likvidēšanas līdzekli. Spēcīgi paberzējiet švīkas vietu ar apavu papēdi, ieliekot roku tajā. Ja tas jums nešķiet ērti, varat šo darbību izpildīt arī, uzvelkot apavu kājās. Šis iespējams ir ērtāks veids un ļaus jums pielietot lielāku spēku.

Tenisa bumba

Arī tenisa bumbiņa var kalpot par līdzekli gumijas švīku likvidēšanai. Šis būs piemērotāks līdzeklis lielu švīku likvidēšanai. Paņemiet tenisa bumbu un izdariet tajā iegriezumu “X” formā, šim izgriezumam vajadzētu būt aptuveni ¼ no bumbas. Veicot iegriezumu neturiet bumbiņu rokā, lai izvairītos no traumām. Ievietojiet to skrūvspīlēs vai līdzīgā fiksējošā ierīcē. Kad iegriezums ir izveidots, iespraudiet tajā slotas kātu un sākat tīrīšanu, berzējot švīkas vietu ar tenisa bumbas virsmu.

Tīrīšanas paņēmieni

Ja augstāk minētie berzēšanas paņēmieni nesniedz vēlamo rezultātu, šeit minēti daži tīrīšanas paņēmieni, kuri palīdzēs jums atbrīvoties no švīkām uz flīzēm.

Pārtikas soda

Izveidojiet viendabīgu pastu no 2 ēdamkarotēm pārtikas sodas pievienojot siltu ūdeni. Neveidojiet pārlieku šķidru pastu. Ņemiet mīkstu drānu, iemērciet to pastas maisījumā un maigi paberzējiet švīku vietas. Kad švīkas ir likvidētas, noslaukiet tīrīšanas vietu ar mitru drānu un ļaujiet tai nožūt.

Zobu pasta

Arī zobu pasta var tikt lietota gumijas švīku likvidēšanai no keramiskajām grīdas flīzēm un citiem grīdas segumiem. Uz tīras mīkstas drānas uzspiediet nelielu daudzumu zobu pastas un veiciet skartās vietas tīrīšanu ar ciešām apļveida kustībām. Kad švīkas ir likvidētas, noslaukiet tīrīšanas vietu ar mitru drānu un ļaujiet tai nožūt.

WD-40

Viens no vieglākajiem un efektīvākajiem švīku likvidēšanas līdzekļiem ir WD-40. Uzsmidziniet WD-40 uz papīra dvieļa vai mīkstas drānas un izmantojiet šo drānu tīrīšanai, pielietojot maigas apļveida kustības. Kad švīkas ir likvidētas, noslaukiet tīrīšanas vietu ar mitru drānu un ļaujiet tai nožūt. WD-40 viegli notīra gumijas atstātās švīkas, saudzējot jūsu grīdas segumu.

Piesardzībai

Turpmāk uzskaitītas dažas lietas, kas jāņem vērā, pielietojot augstāk minētos paņēmienus švīku likvidēšanai no keramiskajām grīdas flīzēm.

  • Izvēloties jebkuru no augstāk minētajiem paņēmieniem vispirms pārliecinieties, ka netiek bojāta grīdas virsma. Dariet to nelielā laukumā neredzamākā vietā, pirms uzsākat grīdas tīrīšanu lielākā platībā. Šādi jūs pārliecināsieties, ka netiks bojāta grīdas virsma un krāsojums.
  • Ja jums rodas šaubas par kādas metodes pielietošanu, vienmēr sazinieties ar izplatītāju vai pārdevēju un noskaidrojiet, kāda būtu efektīvākā un drošākā metode švīku likvidēšanai no keramiskajām grīdas flīzēm.

Visi šie paņēmieni var jums palīdzēt likvidēt švīkas no grīdas segumiem. Lietojot šos paņēmienus vienmēr vispirms tos pārbaudiet neredzamākā grīdas laukumā, lai pārliecinātos, ka nenotiek izbalēšana vai krāsas maiņa. Tāpat nepielietojiet pārlieki lielu spēku, jo arī tas var novest pie krāsas defektiem.