Dažreiz automašīnas apkope var pārsniegt jūsu ikmēneša budžetu. Tāpēc tā ir lieliska ideja, iemācīties kaut ko darīt pašam un tādā veidā ietaupīt naudu. Šis raksts iepazīstinās jūs ar piecām “dari pats” lietām, ko varat izdarīt jau šobrīd. Nedariet šīs lietas ja nejūtaties pārliecināts par to. Vienmēr konsultējieties ar profesionāli ja ir kādas neskaidrības.

  1. Eļļas maiņa

Eļļas maiņa automašīnu īpašniekiem vienmēr ir bijis neizbēgams un dārgs apkopes darbs. Tādēļ šis padoms ir saraksta augšgalā. No sākuma viss, kas jums ir jāizdara – jāuzsilda automašīnas motors (2-3 minūtes). Nedarbiniet to pārāk ilgi, jo motors var pārāk sakarst un tas var sarežģīt darbošanos ap to. Kad tas ir izdarīts, atrodiet eļļas noliešanas korķi, atskrūvējiet to un piemērotā traukā izteciniet visu nolietoto eļļu. Pēc tam aizskrūvējiet korķi, nomainot blīvējošo gredzenu, un ielejiet motorā jaunu atbilstošās specifikācijas motoreļļu.

  1. Riepas maiņa

Šis noteikti ir jāliek “dari pats” sarakstā, jo caura riepa diemžēl var pārsteigt nesagatavotu ikvienu. Neviens nevēlas iestrēgt pusceļā uz galamērķi. Viss nāk ar praksi, tādēļ, pēc pāris reižu izmēģinājuma, jums būtu jābūt pietiekami labi sagatavotam šādām situācijām. Lai to paveiktu paša spēkiem, automašīnā noteikti vienmēr ir jātur daži instrumenti – rezerves ritenis, uzgriežņu atslēga un domkrats. Noteikti nekad neizbrauciet no mājas bez šīm lietām.

  1. Aizdedzes sveces maiņa

Automašīnas aizdedzes sveces nomaiņa nav nekas sarežģīts. Viss, kas jums no sākuma ir jāizdara ir jāatrod zem automašīnas pārsega aizdedzes svece un jāatvieno svečvads vai individuālā indukcijas spole. Kad tas ir izdarīts, uzmanīgi izņemiet veco aizdedzes sveci un nomainiet to pret jaunu. Visbeidzot, neizmirstiet jauno aizdedzes sveci pievienot atpakaļ pie svečvada vai uzstādīt individuālo indukcijas spoli. Un viss – tieši tik vienkārši tas ir!

Ja veicot darbu jūs redzat, ka palīgā nepieciešams kāds tīrīšanas līdzeklis, tad ņemiet talkā WD-40. WD-40 palīdzēs noņemt oglekļa paliekas kā arī pasargās aizdedzes sveces un vadus no mitruma.

  1. Virsbūves krāsas skrāpējumu noņemšana

Jums nevajadzētu tērēt pārāk daudz naudas sīku skrāpējumu noņemšanai. Ir pieejami ļoti daudz un dažādi līdzekļi, kas jums šo darbu var atvieglot. Daži ir labāki par citiem, bet jūs to neuzzināsiet, kamēr nepamēģināsiet paši. Mēs iesakām dažus labākos, kurus ir viegli lietot un palīdzēs tikt vaļā arī no dziļākiem skrāpējumiem.

  1. Automašīnas akumulatora nomaiņa

Var gadīties situācijas, kad saprotiet, ka ir pienācis laiks atvadīties no vecā automašīnas akumulatora un mainīt to uz jaunu. Kad tas brīdis ir pienācis, pirms darbu uzsākšanas jums būtu jāzina daži pamatprincipi drošai akumulatora baterijas nomaiņai. Pirmkārt jāizvēlas jūsu automobilim atbilstošs akumulators. Otrkārt atcerieties, ka atvienojot akumulatora spailes vienmēr pirmo atvienojiet negatīvo (‘-’) klemmi un pēc tam pozitīvo (‘+’). Pēc tam atbrīvojiet akumulatora stiprinājumu. Ievietojiet jauno akumulatoru bateriju un veiciet šos pašus darbus pretējā secībā. Atcerieties, ka akumulatoru baterijai vienmēr jābūt stingri nostiprinātai, lai triecienu gadījumā tā nevarētu izkustēties no vietas un izraisīt īssavienojumu. Veco akumulatoru nododiet atbilstošā bīstamo atkritumu pieņemšanas punktā.

Vairāk informācijas par ikdienas padomiem un produktu aprakstus variet atrast šeit.