Lai gan ziema ir brīnišķīgs gadalaiks, dārzkopība ir viena no aktivitātēm, kas šinī periodā prātā neienāk nemaz.  Tādēļ, šinī mirklī, kad ziema ir jau tepat jau aiz stūra, nepieciešams ne tikai novietot visus dārza instrumentus drošā vietā, bet arī parūpēties, ka mitrums neatnes līdzi koroziju un rūsu. Jā, jūs sadzirdējāt pareizi – ziemas var būt arī mitras (kā to parāda pēdējo gadu statistika). Slēgta vide, piemēram, nojume vai garāža – šīs ir vietas, kur glabāsit savus rīkus, vai ne? Ir tiešām svarīgi nodrošināt, lai jūsu instrumenti izturētu mitrumu un tos neietekmētu korozija un ievērot kāda ir pareiza dārza instrumentu sagatavošana glabāšanai ziemā.

Tālāk esam apkopojuši dažus ieteikumus, kas jums jāņem vērā, pirms uzglabājat dažāda veida dārzkopības aprīkojumu.

Zāles pļāvēji

Ir svarīgi iztukšot degvielas tvertni pirms sākat zāles pļāvēja ieziemošanu. It īpaši, ja vēlaties, ka nākamajā sezonā darbarīks vēljoprojām darbotos. Tas ir jādara tādēļ, ka spirts, kurš atrodas degvielas sastāvā, kaitē plastmasas detaļām ar kurām tas saskaras un vienlaikus izraisa degvielas tvertnes rūsēšanu. Labākais veids, kā iztukšot degvielas tvertni no degvielas, ir darbināt iekārtu tik ilgi, kamēr degvielas rezerves ir pilnībā iztukšotas (ja vien iekārtas ražotājs nav norādījis savādāku veidu).

Ir svarīgi neaizmirst atvienot arī akumulatoru, lai zāles pļāvējs nevarētu nejauši iedarbināties. Tas izklausās smieklīgi un neticami? Atcerieties, ka zāles pļāvēja iedarbināšanai ir nepieciešams tikai pareizo vadu savienojums, nevis slēdža pagriešana. Protams, slēdža pagriešana ir viens no veidiem, kā panākt, lai vadi satiktos, bet ir arī citi (nejauši) veidi kā to izdarīt. Drošības labad izņemiet arī aizdedzes sveci. Kad tas ir izdarīts – noņemiet asmeni. Nepieciešamības gadījumā uzasiniet pie reizes asmeni , ja tas izskatās pārāk nolietojies. Labāk ir veltīt nedaudz vairāk laika apkopei šobrīd, kamēr esat pie tās pieķēries, nevis atgriezties pie šīs problēmas atkal pavasarī.

Tagad ir pienācis laiks nedaudz sasmērēt rokas. Notīriet ierīces korpusu no netīrumiem un putekļiem, kuri ir uzkrājušies sezonas laikā. Nomazgājiet zāles pļāvēja apakšējo daļu ar šļūteni, noliekot ierīci uz sāniem. Apsveriet iespēju savam zāles pļāvējam piešķirt aizsargkārtas slāni, piemēram, ar WD-40 palīdzību. Tas nodrošinās, ka ierīce tiks pasargāta ziemas sezonā no korozijas un rūsas riska Visbeidzot nomainiet aizdedzes sveces un novietojiet uzglabāšanai zāles pļāvēju garāžā.

Darbarīki

Ir svarīgi, lai jūsu vienmēr būtu tīri. Ja jūs to esat nodrošinājis visu dārzkopības sezonu un turējāt savus rīkus tīrus un kārtīgus, tad nebūs daudz problēmu ar to uzglabāšanu ziemai. Tomēr, ja tie tomēr ir netīri, pirms novietošanas dārza instrumentus glabāšanai, ir svarīgi tos notīrīt.

Lai atbrīvotos no netīrumiem, izmantojiet saru suku. Ja jūsu instrumenti dažās vietās ir sarūsējuši (iespējams, ka jums par tiem vajadzēja parūpēties labāk), pēc tīrīšanas ņemiet talkā smilšpapīru vai tērauda vilnu. Veicot šo tīrīšanas darbu vienmēr atcerieties lietot aizsargbrilles. Rūsas gabali spēj iekļūt arī acis. Ja jau esat tik tālu ticis tad pie reizes neaizmirstiet arī uzasināt savus darbarīkus.

Ir svarīgi pārbaudīt, vai uz instrumentu koka rokturiem nav skabargu vai plaisu. Ja tomēr tās atrodat, iesakām rokturus nomainīt, tas būs vienkāršāk nekā tos labot.

Svarīgākā daļa, kas attiecas uz darbarīki un instrumentu glabāšanu, ir to apsmidzināšana ar smērvielu. Nevar pat pietiekami uzsvērt to, cik svarīgi ir atcerēties par nepieciešamību apstrādāt instrumentus ar kādu no smēreļļām. Tas ir svarīgi tādēļ, ka līdzeklis veido aizsargkārtu uz instrumentiem, nodrošinot, ka ziemas laikā tos neskars korozija vai rūsa. Lielisks palīgs visām šāda veida vajadzībām ir WD-40. Šis daudzfunkcionālais aerosols nodrošinās jūsu darbarīku aizsardzību ziemā, ļaujot jums izbaudīt svētku omulību, neraizējoties par dārza darbarīkiem.

Podi

Pretēji izplatītajam uzskatam, podi ir jāuztur un jākopj arī pirms uzglabāšanas – nevis vienkārši sezonas beigās nejauši ievietot tos visus kopā glabāšanai ar dārza instrumentiem. Ir svarīgi atcerēties, ka mitrums var pastiprināt dažādu nevēlamu sēnīšu savairošanos puķu podos.

Lai notīrītu visas iespējamās sēnītes, kas varētu būt uz podiem, noberziet tos ar īpašu katlu tīrīšanas suku. Pēc tam iemērciet tos balinātāja šķīdumā vismaz desmit minūtēm. Šis paņēmiens iznīcina visus mikrobus uz podu virsmas. Kad tie ir nožuvuši, apsveriet iespēju tos apsmidzināt ar WD-40 – līdzeklis novērš ūdens uzkrāšanos uz virsmām, pateicoties tā ūdens izspiešanas funkcijai. Viens WD-40 slānis nodrošinās, ka podu virsmas tiks pasargātas no mitruma un tas neļaus savairoties nevēlamajām sēnītēm.

Brīnumi, ko sniedz WD-40 un dārza instrumentu sagatavošana glabāšanai ziemā

WD-40 ir viens no svarīgākajiem instrumentiem, ko var izmantot uzglabājot ziemai dārzkopības aprīkojumu. WD-40 var izmantot tādiem darbiem kā šķēru, pļāvēja asmeņu un griešanas mašīnu aizsardzībai ne tikai no gružiem, bet arī no mitruma. Līdzekli var izmantot arī vienkāršai dārza instrumentu tīrīšanai. WD-40 izmantošanas spektrs ir ļoti plašs!

Īpaši ziemās, kad mitruma koncentrācija gaisā ir ļoti augsta, WD-40 piedāvā lielisku aizsardzību no ūdens un mitruma. Viens WD-40 slānis nodrošinās, ka jūs mīļie darbarīki tiks pasargāti no rūsas visas ziemas garumā.

Nevar noliegt, ka garāža un nojume aizsargā jūsu rīkus pret lielāko apdraudējumu – laikapstākļiem. Tomēr tas nepalīdzēs aizsardzībai pret mitrumu, kurš ziemā rodas slēgtas vides dēļ. Jūsu darbarīki kalpos visu mūžu, ja jūs veltīsiet nedaudz laika to apkopei pirms ziemas glabāšanas.

Šei variet atrast mazu ieskatu kādus vēl trikus variet pielietot cīņai ar rūsu mājas apstākļos.

Vairāk par WD-40 lasiet šeit.