Runājot par drēbēm, košļājamā gumija viegli ierindojama starp to lielākajiem ienaidniekiem. Košļājamā gumija ir kā pats nelabais, kurš iekļūst audumā, pieķeras pie tā un visiem spēkiem atsakās to pamest. Pie tam, košļājamo gumiju savās drēbēs vari atrast pat tad, ja Tavi bērni to nemaz nelieto. Tu nekad nezini, kad šis starpgadījums var Tevi piemeklēt. Tāpēc ir noderīgi zināt paņēmienus, ar kuriem iespējams atbrīvot drēbes no pielipušas košļājamās gumijas. Un tomēr, to izdarīt var nebūt viegli – tieši pretēji, tas var būt tik pat sarežģīti kā pierunāt mazuli atdot Tev savu rotaļlietu. Lai uzvarētu šajā divcīņā, ir svarīgi vispirms atbrīvot košļājamās gumijas satvērienu, un tika tad censties to noņemt.

Lasi tālāk un uzzini dažus padomus un ieteikumus, kā Tu vari atbrīvoties no drēbēs nevēlami ieķērušās košļājamās gumijas.

  1. Sasaldē to

Visticamāk, šī ir visplašāk izmantotā metode kā atbrīvoties no drēbēs iestigušas košļājamās gumijas. Ieteikums ir vienkāršs: paņem ledus kubiņu un berzē to pret košļājamo gumiju tik ilgi, līdz tā ir pilnībā sacietējusi. Tad ņem strupu nazi, kādu krāsas skrāpi vai karoti, lai to nokasītu nost – bet dari to ātri, kamēr košļājamā gumija nav atkal uzsilusi. Ja vēlies paātrināt šo procesu – vari ņem divus ledus kubiņus, un košļājamo gumiju iespied starp tiem.

Ja vien Tavā saldētavā, starp visiem ēdieniem, vēl atradīsies kāda brīva vieta, tad vēl viens variants ir košļājamo gumiju sasaldēt kopā ar visu apģērba gabalu. Liec drēbes plastikāta maisiņā, un tad uz pāris stundām ievieto saldētavā – līdz košļājamā gumija kļūst pilnīgi cieta. Lai atbrīvotos no košļājamās gumijas, pavērs to uz āru loci audumu, tādējādi salaužot košļājamo gumiju. Šādi redzēsi, kur nokrīt atlūzušie gabali, kā arī parūpēsies, lai, drēbes locīšanas procesā, košļājamā gumija tiešām izkristu laukā nevis pieķertos kādā citā vietā. Svarīgi, pēdējos atlikušos gabaliņus skrāpē ļoti uzmanīgi – Tu noteikti nevēlies sabojāt savas drēbes.

Sasaldēšanas metode vislabāk strādās ar drēbēm, kuru mazgāšana paredzēta tikai ķīmiskajā tīrītavā. Kad ar šo metodi būsi noņēmis košļājamo gumiju, iesakām drēbes aiznest pie profesionāla tīrītāja, lai iztīrītu jebkādus atlikušos traipus.

  1. Košļājamās gumijas noņemšanā izmanto karstumu

Ja nav iespējams košļājamo gumiju sasaldēt, vari izmantot tieši pretēju darbību – karsēšanu. Lai vienlaicīgi izkausētu košļājamo gumiju un nesabojātu drēbes – vari izmantot matu fēnu. Kad pēc karsēšanas košļājamā gumija sāk kust, centies to nolobīt nost. Gumija šajā brīdī var būt ļoti karsta, tāpēc pirms tai pieskarties iesakām uzvilkt cimdus, vai izmantot kādu plastmasas maisu.

Kad košļājamā gumija ir noņemta no drēbēm, apstrādā šo drēbes vietu ar šķidrumu, kura sastāvā ir vienādās proporcijās sajaukts gaišais etiķis un šķidrās ziepes. Iesmērē šo šķīdumu iepriekšējajā košļājamās gumijas atrašanās vietā un atstāj 15 minūtes iedarboties. Kad tas izdarīts, izmazgā drēbes kā to darītu jebkurā citā reizē. Pirms žāvēšanas, pārbaudi kāda izskatās apstrādātā vieta. Ja vēl aizvien redzams traips, tad vari to vēlreiz apstrādāt ar iepriekš izveidoto šķīdumu – tam būtu jānoņem traips, atgriežot audumu tā sākotnējā izskatā.

  1. Gludeklis – līdzeklis košļājamās gumijas noņemšanā

Ņem kartonu un novieto to uz gludināmā dēļa vai citas līdzenas virsmas. Tad ņem cietušo apģērba gabalu, un novieto to ar košļājamo gumiju uz leju. Gludeklim uzstādi vidēji karstu līmeni – pārāk karsts, var visu pārvērst vienā lielā, lipīgā gumijas ķēpā, bet pārāk auksts – neļaus gumijai izkust. Tiklīdz gumija būs izkususi tā pielips pie kartona – Tu varēsi viegli noņemt drēbi, ļaujot košļājamai gumijai palikt pie kartona.

  1. Košļājamās gumijas izņemšana no paklāja

Lai atbrīvotu paklāju no tajā ielipušas košļājamās gumijas – izmanto ledus kubiņu metodi. Tikai pirms saldēšanas, ledus kubiņus ieliec maisiņā – tādējādi varēsi sasaldēt košļājamo gumiju, un izvairīsies no nevajadzīgas paklāja slapināšanas. Tiklīdz košļājamā gumija būs sacietējusi, tā nokasi to nost, izmantojot kādu neasu priekšmetu, piemēram, karoti.

Ja pēc šīm darbībām vēl ir palikušas kādas atliekas, vari izmantot šķīdumu, kurā vienādās daļās sajaukts gaišais etiķis un trauku mazgājamais līdzeklis. Ierīvē ar to problēmvietu, un ļauj šķidrumam 15 minūtes iedarboties. Kad tas būs izdarīts, ņem tīru, samitrinātu lupatu, lai visu sakoptu. Izmantotais šķīdums iesūksies lupatā, bet paklājs būs tīrs no traipiem. Ļauj paklājam nožūt, un tad iztīri to ar putekļu sūcēju, lai savāktu visas liekās auduma šķiedras.

Šeit varat atrast īsu ieskatu, kā vēl var iztīrīt košļājamo gumiju no apģērba.

Ja interesē, kā WD-40 var palīdzēt iztīrīt košļājamo gumiju, lasiet šeit.