Vai piekritīsi, ka eglīte ir Ziemassvētku simbols? Tomēr, lai cik skaista, tā pēc svētkiem kļūst par pienākumu nastu. Bet tam tā nevajadzētu būt, tāpēc turpini lasīt un uzzini kā pēc svētkiem atbrīvoties no Ziemassvētku eglītes.

Izmanto koku ietinamo sietu

Pirmā lieta ko ņemt vērā, kad atbrīvojies no Ziemassvētku eglītes – nepadarīt situāciju vēl sliktāku! Kāpēc? Ja jau Tev patīk visu sarežģīt, tad, lūdzu, dari tā, bet tas nav mūsu mērķis. Tāpēc ieteiksim citādus risinājumus. Viens no labākajiem veidiem kā vienkārši atbrīvoties no Ziemassvētku eglītes – izmanto koku ietinamo sietu. Ņem vērā, ka tas jāuzstāda no sākuma, līdz ar pašu eglīti. Ja tas nav glīts, to droši vari to ietērpt drēbē, vai aplikt egles zariņiem. Kad svētki būs beigušies, vienkārši uzvelc to uz augšu un eglīte būs ērti iepakota un gatava izmešanai.

Piesaki izvešanu

Lai arī cik jocīgi tas šķistu, eglīti vari atstāt pie mājas durvīm. Arī mūsu pirmais jautājums no sākuma bija, vai tā ir pareizi darīt? Un atbilde ir jā, jo lielākajā daļā pašvaldību tiek organizēta speciāla eglīšu savākšana. Tieši tāpēc, šis šķiet tīri labs risinājums. Pēc eglīšu savākšanas, tās tiek pārstrādāts mulčā. Bet esi uzmanīgs, jo pastāv izmēru ierobežojumi, kā arī Tev noteikti jāatbrīvojas no visiem dekoriem.

Piedalies mulčēšanas iniciatīvā

Viena no straujāk augošajām tendencēm ir Ziemassvētku eglīšu pārvēršana mulčā. Vai nav lieliski, ka arī pēc svētkiem eglīte var turpināt darīt savu labo darbu, parūpējoties par citiem augiem? Lai gan katrā pašvaldībā var būt savi mulčēšanas iniciatīvas noteikumi, to mērķis ir viens – pārstrādāt eglīti, lai to varētu izmantot citu dārza augu aprūpei. Bet pirms iznest eglīti no mājas, sazinies ar vietējo pašvaldību un noskaidro, kurā datumā eglītes plānots izvest.

Izmet to konteinerī

Ja neviena no augstāk minētajām opcijām Tev neder, tad apsver iespēju eglīti vienkārši izmest bioloģisko atkritumu konteinerī. Bet pirms to darīt, pārliecinies, ka esi noņēmis visus Ziemassvētku dekorus, tas iekļauj arī eglītes statīvu jeb kāju. Tad sadali eglīti mazākos gabalos, lai tie atbilstu konteinera izmēram. Arī šoreiz, pārliecinies, kādi ir vietējā atkritumu izvedēja noteikumi, lai viss atbilstu prasībām.

Šeit varat atrast īsu ieskatu, kā pareizi sagatavot Ziemassvētku eglīti izmešanai bioloģisko atkritumu konteinerī.

Aizsargā zemi pret noārdīšanos

Runājot vienkāršoti, zemes noārdīšanās ir tās virskārtas jeb augsnes biezuma samazināšanās. Tieši virskārta ir visauglīgākā un tā ir īpaši jāaizsargā no šādām norisēm. Tāpēc, piemēram, Luiziānā, ASV, Ziemassvētku eglītes izmanto, lai izveidotu zemes virskārtas aizsargbarjeras. Tās aizsargā pret augsnes noārdīšanos, kas savukārt nodrošina tās auglību. Šis ir viens no lieliskākajiem veidiem kā pēc svētkiem parūpēties par Ziemassvētku eglīti, vienlaicīgi parūpējoties arī par dabu, it sevišķi teritorijās, kur augsnes noārdīšanās ir būtiska problēma.

Putnu barotavas

Labi, mums ir vēl viens padoms, un tas nav saistīts ar tālāko pārstrādi. Vai esi kādreiz domājis, ka eglīti iespējams izmantot arī pēc Ziemassvētkiem? Tad zini, ka Ziemassvētku eglīte var ļoti labi iederēties Tavā pagalmā, un kalpot kā putnu barotava. Noņem no eglītes visus dekorus un iznes to ārā, kur putni var to izmantot kā patvērumu. Vai vēl labāk, iekarini eglīte dažas popkorna virtenes, vai arī apelsīnu šķēlītes, kas pievilinās putnus. Reizēm bez mūsu palīdzības putni pat neapzinās, kas tiem noderīgāks.

Ir vairāki varianti kā atbrīvoties no Ziemassvētku eglītes, bet ko tieši ar to darīsi, tas atkarīgs tikai un vienīgi no Tevis.