Mēs visi reiz esam saskārušies ar sarūsējušiem uzgriežņiem, kas nu kļuvuši par vienu veselu ar skrūvi. Tas allaž ir pamatīgs izaicinājums atbrīvot šo savienību, bet labā ziņa ir tāda, ka pastāv daži paņēmieni, kuri var palīdzēt atrisināt šo situāciju. Lūk daži no paņēmieniem, kā atskrūvēt sarūsējušas skrūves un uzgriežņus:

1. Novērtē skrūvi

Pirms sākt sarūsējuša uzgriežņa atskrūvēšanu, pārliecinies vai skrūve nav zaudējusi savu elastību. Ja tā ir, tad uzsākot skrūvēšanu skrūve var nolūzt. Otrkārt, pārliecinies vai skrūve un uzgrieznis nav speciāli sakausēti. Nereti skrūves / uzgriežņa komplekts jau rūpnīcā ir aprīkots ar speciālu pārklājumu, kuru var atbrīvot ar karsēšanas metodi.

Kā arī, apdomā, vai uzgriezni maz ir vērts censties atskrūvēt. Ja uzgrieznis vai skrūve ir pārāk sarūsējuši un nespēs veikt tiem uzticēto darbu, tad kāpēc lieki censties? Šādā situācijā, pareizākais ir vienkārši skrūvi nolauzt, lai pēc tam ievietot jaunu.

2. Atbrīvojies no rūsas

Ja uzgriezni neizdodas atskrūvēt ar spēku, tad zini, ka vēl ir pāragri satraukties. Pastāv daži veidi, kas palīdzēs atbrīvot šo savienību.

Ja esi novērtējis skrūvi un uzgriezni, un joprojām vēlies tos atbrīvot, tad jāsāk ar rūsas noņemšanu. Tavs uzdevums ir gaužām vienkāršs – noņemt pēc iespējas vairāk rūsu. To vari izdarīt ar metāla birsti, procesa laikā noberžot arī pamatīgu daļu putekļu un citu netīrumu. Vislabākais padoms ir izmantot augstākās klases palīglīdzekli, ar kuru atbrīvot sarūsējušās daļas. Viens no tādiem produktiem ir WD-40 Multi-Use Product.

WD-40 Smart Straw

Ja rūsa atrodama kādās grūti aizsniedzamās vietās, tad šis būs labākais no Taviem palīgiem, jo ieradīsies kopā ar kustīgu uzgali. Uzgalis ir vairāk nekā 20 centimetrus garš un izgatavots no augstākās klases materiāliem, kas nodrošina lokanību, nezaudējot tā sākotnējo formu. Pie tam, tas izsmidzina WD-40 divos virzienos, ļaujot sasniegt pat visgrūtāk aizsniedzamās vietas. Un tas vēl nav viss, produkta unikālā formula ļauj ātri atbrīvoties no liekā mitruma, kas aizsargās pret strāvas īssavienojumiem.

WD-40 Multi-Use Product

Ar šo produktu pasargāsi metālu no korozijas un rūsas. Tas iedarbosies uz skrūvēm un uzgriežņiem, atgrūdīs lieko mitrumu un parūpēsies, par aizsardzību pret jaunas korozijas veidošanos. WD-40 Multi-Use Product ir bieza smērviela, kas pēc izsmidzināšanas saglabās savu vietu. Šī īpašība ne vien palīdzēs atskrūvēt sarūsējušās daļas, bet arī nodrošinās pretrūsas aizsardzību pat gada garumā.

Vairāk par WD-40 produktiem lasiet šeit.

3. Kārtīgi apstrādā sarūsējušās daļas

Kad esi izvēlējies īsto produktu, dod laiku tam iedarboties. Apstrādā ar produktu sarūsējušās vietas, un ļauj produktam kādu laiku iedarboties. Tikai šādi ļausi izpausties produkta labākajām īpašībām un pierādīt savas maģiskās spējas, lai atskrūvēšanu pēc tam varētu veikt viegli un vienkārši. Bet esi pacietīgs. Var gadīties, ka atskrūvēšana ar pirmo piegājienu neizdodas, bet tas ir labāk nekā zaudēt skrūvi pavisam.

4. Sameklē atbalsta punktu

Kad esi ļāvis produktam iedarboties pietiekami ilgu laiku, Tev ir jāsameklē atbalsta punkts, lai piešķirtu uzgriežņu atslēgai lielāku spēku. Bet esi uzmanīgs, lai nepieliktu pārāk lielu spēku, un nenolauztu skrūvi pavisam. Kā arī, lai pasargātu savas rokas no ievainojumiem, iesakām lieto darba cimdus.

Ja būsi sekojis visām norādēm, tad šajā brīdī visam vajadzētu būt izdarītam. Atslēgas vārds šajā procesā ir “smērviela”. Bez pareizās smērvielas, atskrūvēšanas process varētu būt ļoti, ļoti sarežģīts. Izmantojot pareizo smērvielu, varēsi atskrūvēt dažāda veida uzgriežņus, kā arī izmantot tos nākotnē, jo šajā procesā tie netiks sabojāti.

Iedarbīgākais palīglīdzeklis cīņā pret sarūsējušām daļām

Ja meklē labāko smērvielu, kā atskrūvēt sarūsējušas skrūves un uzgriežņus – tad Tavai pirmajai izvēlei ir jābūt WD-40. Uzņēmums jau vairāk nekā 60 gadus ražo dažādas smērvielas un tās nosaukums iemieso vieglu pielietojamību un augstu efektivitāti. Šie produkti ir ideāli sākot no sadzīves situācijām līdz pat izaicinājumiem industriālās rūpnīcās. No kvalificētiem ekspertiem līdz cilvēkiem, kuri visu dara pašu rokām. Šīs smērvielas ir īpaši radītas, lai atbrīvotu sarūsējušās daļas, kā arī aizsargātu metālu no turpmākās korozijas, kas tiek panākta ar efektīvu mitruma izvadīšanu. Labākā ziņa par WD-40 Smart Straw un WD-40 Multi-Use Product ir tā, ka tie paveiks divas funkcijas uzreiz – atbrīvos sarūsējušās daļas, un piešķirs aizsardzību pret jaunas rūsas rašanos. Izmantojot šos produktus, Jūs pasargāsiet savas iekārtas, nodrošināsiet tām labu apkopi un aizsardzību pret atkārotu koroziju.

Šeit variet atrast padomus kā vēl WD-40 var palīdzēt rūsas novēršanai