Kā eļļot dārza šķēres: vienkārši un viegli īstenojami ieteikumi

Dažādas dārza šķēres ir katra dārznieka labākais draugs. Tās tiek izmantotas dažādiem mērķiem – atzarošanai, veco zaru griešanai u.c., tāpēc tās ātri nolietojas, kļūst netīras un var sākt rūsēt. Bet laicīgi tīrot un asinot, tās kalpos ilgi un labi. Lasi mūsu padomus zemāk, kā eļļot dārza šķēres. Vienmēr izmanto aizsargcimdus un esi piesardzīgs, jo ar asiem priekšmetiem joki mazi. Ja baidies, lūdz palīdzību profesionāļiem.

Asināšana

Kaut ko mēģināt griezt vai kniebt ar neasiem darbi rīkiem var būt ļoti kaitinoši. Tā tikai velti tērēsi laiku un enerģiju, darbu neizdarīsi kvalitatīvi un koki vai krūmi var izskatīties pat vēl sliktāk nekā pirms apgriešanas. Asināt iespējams divos veidos:

Vīle

Sākumā vari izmantot rupju vīli, sākot apstrādāt šķēru galus. Ievēro, lai būtu vienāds vīlēšanas virziens. Redzēsi, kā asmens kļūst aizvien gaišāks un arī asāks.

Asināšanas akmens jeb galoda

Pēc apstrādes ar vīli, mēģini tās asināt ar galodu, padarot asmeni mazliet plānāku un asāku. Ar mazliet apļveida kustībām apstrādā asmeni, tiekot vaļā no rūsas un neasajām metāla daļiņām.

Izmanto WD-40

Asināšanu nevari veikt pienācīgi, ja nezini, kā eļļot dārza šķēres. Vajadzēs universālās eļļas WD-40 flakonu. Uzpūt eļļu uz tīras lupatas un uzmanīgi sāc tīrīt un eļļot asmeņus un kustīgās detaļas. Pēc tam eļļas un netīrumu atlikumus noslauki. Tieši tāpat vari apstrādāt jebkuru dārza instrumentu un priekšmetu. Jo viss, kam ir regulāra saskarsme ar zemi, lapām, koku zariem, zāli, ir pakļauti netīrumiem, mitrumam un arī rūsai. 

Ikdienas kopšana

Kā eļļot dārza šķēres: vienkārši padomi ikvienamAtceries dārza šķēres u.c. instrumentus notīrīt pēc katras lietošanas. Ar lupatiņu vai drāšu birsti notīri netīrumus un pēc tam apstrādā ar WD-40, lai uzturētu kustīgās detaļas labā stāvoklī, aizkavētu rūsu.

Skaties, kā eļļot dārza šķēres: https://www.youtube-nocookie.com/embed/6Nwk1lBOn4U.

Sezonāla lielā apkope

Reizi sezonā vērts atskrūvēt skrūves u.c. detaļas, lai iztīrītu tur sakrājušos netīrumus. Pēc tam vari iesmērēt tos ar alkoholu vai ūdeņraža peroksīdu. Regulāra apkope tās ilgāk saglabās asas un derīgas dārza darbiem.