www.pixabay.com

Iztīrīt košļājamo gumiju no drēbēm, iespējams, katrs reiz mēģinājis.  Un zina, ka šī košlene var būt kā ļauna līme, kas iekļūst audumā un var to sabojāt. Tās pamanās nokļūt uz drēbēm pat tad, ja jūsu bērni košļājamās gumijas nelieto. Tāpēc ir labi zināt, kā iztīrīt košļājamo gumiju no drēbēm, lai var rīkoties, kad ir vajadzība. Šo procesu var salīdzināt ar mazu

Kā iztīrīt košļājamo gumiju no drēbēm

Te daži pārbaudīti padomi, kā iztīrīt košļājamo gumiju no drēbēm un audumiem.

1.    Iztīrīt košļājamo gumiju no drēbēm ar aukstumu

Šī, iespējams, ir visbiežāk lietotā metode, kā iztīrīt košļājamo gumiju no drēbēm. Noslēpums ir vienkāršs: ņem ledus gabaliņu, ierīvē skarto vietu, kamēr košļājamā gumija kļuvusi pavisam cieta. Kad tā sastingusi, izmanto neasu nazi, krāsa skrāpi, karoti vai citu priekšmetu, lai to nokasītu, kamēr nav atkal kļuvusi mīksta. Lai procesu paātrinātu, ledus gabalus var pielikt audumam abās pusēs.

Ja saldētava nav pilna ar ēdienu, var ar arī ielikt drēbi maisiņā un uz dažām stundām ievietot saldētavā. Pārliecinies, ka apģērba gabals salocīts tā, lai košļājamā gumija ir augšpusē, lai tā nesabojātu vēl kādu auduma vietu. Pēc tam uzmanīgi nokasi to no auduma ar ne pārāk asu priekšmetu, lai apģērbā neizskrāpētu caurumu.

Sasaldēšanas metode vislabāk darbojas uz drēbēm, ko var tīrīt ķīmiskajā tīrītavā. Pēc košļājamās gumijas noņemšanas, apģērbu var aiznest uz ķīmisko tīrītavu, lai nepaliktu nekādi traipi. Protams, var mēģināt arī pats mazgāt veļas mašīnā, bet tad rezultāts var būt dažāds.

2.    Iztīrīt košļājamo gumiju no drēbēm ar karstumu

Ja negribi mēģināt saldēšanu, var izmantot pretēju efektu –mēģini iztīrīt košļājamo gumiju, izmantojot ierīci, kas dod siltumu. Piemēram, matu fēnu, uzpūt košlenei, līdz tā kļūst mīksta, un mēģini noņemt. Tā var būt visai silta, vari izmantot cimdus vai plastmasas maisiņu noņemšana.

Kad košlene noņemta, traipu apstrādā ar šķidrumu, kas pagatavots no etiķa un šķidrajām ziepēm (vienādās daļās). Ieberzē to audumā, atstāj uz piecpadsmit minūtēm. Pēc tam mazgā apģērba gabalu kā parasti. Pirms žāvēšanas pārliecinies, vai traips ir izmazgājies, ja ne, apstrādā vietu vēlreiz ar šķidrumu.

3.    Iztīrīt košļājamo gumiju no drēbēm ar gludekli

Uz gludināmā dēļa vai citas līdzenas virsmas noliec tīru kartona gabalu. Novieto uz tā apģērbu ar košļājamās gumijas pusi uz leju. Gludini skarto vietu, izmantojot vidēji siltu režīmu, pārāk karsts gludeklis padarīs košleni vēl lipīgāk, bet pārāk auksts nebūs ietiekami, lai tā kļūtu mīksta. Košļājamai gumijai vajadzētu pielipt pie kartona. Pēc tam apģērbu izmazgā piemērotā režīmā.

4.    Mūsu labākā metode, kā iztīrīt košļājamo gumiju no drēbēm

Visvienkāršākā metode, kā iztīrīt košļājamo gumiju no drēbēm, ir WD-40 izmantošana. Multifunkcionālajai eļļai ir tik daudz pielietojuma veidu, ka tā nepieciešama katrā mājsaimniecībā. Uzpūt nedaudz WD-40 uz košļājamās gumijas un tā viegli nonāks no auduma. Šī ir ātrākā metode, kā iztīrīt košļājamo gumiju no drēbēm. Tev nav jāgaida, kamēr tā sasalst vai gluži pretēji – kļūst mīksta. Pēc tam apģērbs jāizmazgā atbilstoši ražotāja rekomendācijām.

5.    Iztīrīt košļājamo gumiju no paklājiem

Lai iztīrītu košļājamo gumiju no paklājiem, izmanto ledus maisiņu, lai sasaldētu to un padarītu cietu, tādējādi paklājs nekļūs slapjš. Kad gumija sastingusi, nokasi to ar kādu ne pārāk asu priekšmetu.

Ja palicis vēl traips, tīrīšanai izmanto jau iepriekš minēto šķidrumu, ko pagatavo, vienādās daļās sajaucot etiķi ar šķidrajām ziepēm. Vajadzēs birsti ar mīkstiem sariņiem, lai ieberztu šķidrumu paklājā. Tad ar ūdenī samitrinātu lupatiņu izberzē apstrādāto vietu. Paklājam vajadzētu būt tīram, vari to pažāvēt un tad izsūkt ar putekļu sūcēju.

Video, kā iztīrīt košļājamo gumiju no džinsiem: https://www.youtube-nocookie.com/embed/uVviKwRnyko