Ja kādreiz esi uzkāpis uz košļājamās gumijas, tad zināsi cik lielas pūles var prasīt tās noņemšana. Tomēr arī šādā situācijā jāsaskata pozitīvais – apavi nav neatgriezeniski sabojāti un košļājamo gumiju ir iespējams notīrīt. Turpini lasīt un uzzini par iedarbīgākajām metodēm, kā noņemt košļājamo gumiju no apaviem:

Saldēšanas metode

Teju vispopulārākā metode, kā noņemt košļājamo gumiju no apaviem, ir ledus izmantošana. Tieši tā, ledus kubiņi nāks talkā, lai palīdzētu atbrīvoties no košļājamās gumijas, vienlaicīgi nesabojājot apavus. Tev atliek vien iebērt ledu maisiņā, un uzlikt uz tā savu apavus, lai košļājamā gumija pieskartos ledus maisam.

Svarīgi pārliecināties, ka ledus nepieskaras pašiem apaviem, mitrums var nonākt uz apavu auduma, padarīt to slapju un to sabojāt. Tas mums nepavisam nav vajadzīgs.

Šis process var aizņemt ilgāku laiku, tāpēc iesakām izmantot ēdienu uzglabāšanai paredzētos maisus. Tas palīdzēs nodrošināt, ka ledus pirms izkušanas izdarīs savu primāro darbu. Atvēlot šim procesam pietiekamu laiku, košļājamā gumija sasals un Tu varēsi to vienkārši nokasīt nost. Šīs metodes vājā puse ir nepieciešamais laiks, lai panāktu vēlamo efektu. Ja laiks ir ierobežots, tad jāmeklē cits risinājums.

Šķīdināšanas metode

Kāpēc gan noņemties ar saldēšanu, ja vari košļājamo gumiju izšķīdināt? Vari izmantot tieši šādiem darbiem paredzēto šķīdumu, kura sastāvā parasti iekļaujas arī ugunsnedrošais ligroīns. Viss kas Tev jādara, jāsamitrina lupata ar šo šķīdumu, un tad ar to jāberzē košļājamā gumija. Un redzēsi, tā sāks sadalīties. Tomēr, zinot ligroīna ķīmiskās īpašības, esi piesardzīgs. Kā arī, zinot šī līdzekļa ugunsnedrošumu, telpai visu laiku jābūt labi izvēdinātai.

Šim mērķim vienlīdz labi var noderēt arī nagu lakas noņēmējs. Līdzīgi kā iepriekš, princips paliek nemainīgs, Tev jāsamitrina lupata ar nagu lakas noņēmēju, un tad jāberzē košļājamā gumija, līdz tā sāk sadalīties. Ja izmanto uz acetona bāzes ražotu nagu lakas noņēmēju, tad darbojies ar piesardzību, jo acetons var sabojās kurpju audumu, it īpaši zamšādu.

Šeit varat atrast īsu ieskatu, ja jums interesē arī kā iztīrīt košļājamo gumiju no apģērba vai paklāja.

WD-40 metode

Ja atceries, ka WD-40 ir pielietojams vairāk nekā divos tūkstošos dažādu darbu, tad nevajadzētu būt lielam pārsteigumam, ka arī košļājamās gumijas noņemšanu var uzticēt WD-40. Bagātīgi apstrādā košļājamo gumiju ar WD-40 un arīdzan apkārtējo vietu, kur tā pielipusi, ļaujot līdzeklim iedarboties. WD-40 būs nepieciešama aptuveni minūte, lai pierādītu savas maģiskās spējas, un Tu varētu viegli atbrīvoties no košļājamās gumijas. Ja tās noņemšana prasa spēku, tad zini, ka WD-40 vajadzēja vairāk laiku – tāpēc atkārto visu no sākuma. Kad košļājamā gumija ir nost, kārtīgi notīri zoli, lai uz tās nepaliek WD-40 paliekas. Un tas arī viss!

Ko lai saka, ja vēlreiz uzkāpsi uz košļājamās gumijas, zini, ka satraukties nav vērts, jo ar WD-40 Tu no tās atbrīvosies!

Vairāk par WD-40 produktiem lasiet šeit.