Droši vien jums pieder kāds metāla izstrādājums, kurš ir sarūsējis. Ir vairāki veidi, kā no metāla priekšmeta var noņemt rūsu. Mājsaimniecībās ir atrodami līdzekļi, kurus varat izmantot, piemēram,  baltais etiķis. Alternatīva ir WD-40, kas ir īpaši paredzēts rūsas noņemšanai. Jebkura metode, kuru izmantosit rūsas noņemšanai, prasīs laiku un pacietību, jo tas ir diezgan nogurdinošs process. Bet ja veltīsiet tam laiku un pūles, jūs viegli varēsiet noņemt rūsu no daudzām metāla virsmām.

Mājās pieejamo līdzekļu izmantošana

  1. Baltais etiķis ir efektīva metode rūsas noņemšanai. Rūsa reaģē ar etiķi un pēc tam izšķīst. Jūs varat pāris stundas iegremdēt metāla priekšmetu baltajā etiķī un pēc tam vienkārši notīrīt atmiekšķēto rūsu. Ja priekšmets ir par lielu, vienkārši vienmērīgi pārlejiet balto etiķi virs objekta virsmas un ļaujiet tam kādu laiku iedarboties. Objekta tīrīšanai varat izmantot arī ar to samērcētu drānu. Cits risinājums ir etiķī iemērcēta alumīnija folijas gabala izmantošana, lai noņemtu rūsu no objekta. Ir iespējams izmantot arī parasto etiķi; vienkārši būs nepieciešams vairāk laika rūsas noņemšanai. Priekšmetiem ļaujiet mērcēties vismaz 24 stundas, tas ļaus pēc tam vieglāk atdalīt rūsu.
  2. Laims un sāls arī var būt ļoti efektīvi palīgi rūsas noņemšanā. Uzkaisiet nedaudz sāls virs vietas, kas ir sarūsējusi un pārliecinieties, ka tā ir pilnībā pārklāta. Pēc tam uz visa šī laukuma izspiediet laima sulu. Pārliecinieties, ka izspiežat tik daudz sulas, cik iespējams. Atstājiet šo maisījumu iedarboties vismaz 3-4 stundas pirms noberžat. Iegūtā maisījuma beršanai varat izmantot to pašu laima mizu. Šis līdzeklis ir pietiekami jaudīgs, lai noņemtu rūsu neradot kaitējumu metālam. Tādā pašā veidā varat izmantot arī citronu.
  3. Pastas pagatavošanai izmantojiet sodu. Pagatavojot ūdens un sodas maisījumu un pārliecinieties, ka tas ir gana biezs, lai to vienmērīgi varētu uzklāt uz metāla. Ļaujiet šim līdzeklim kādu laiku iedarboties un pēc tam to noņemiet. Izmantojiet zobu suku, lai notīrītu pastu un pēc tam priekšmetu nomazgājiet ar ūdeni. Šo maisījumu var atšķaidīt pēc savas izvēles. Precīzs proporciju daudzums nav noteikts.
  4. Rūsa noņemšanai var izmantot arī skābeņskābi. Tā kā šis ir spēcīgs ķīmiskais līdzeklis, pārliecinieties, ka pirms šī līdzekļa lietošanas esat veicis visus nepieciešamos aizsardzības pasākumus. Pārliecinieties, ka valkājat aizsargapģērbu, aizsargbrilles un gumijas cimdus. Pārliecinieties, ka neieelpojat skābos izgarojumus. Lai pagatavotu skābeņskābes maisījumu, nepieciešams sajaukt 25 ml skābes un 250 ml ūdens. Mērcējiet priekšmetu šajā maisījumā apmēram 20 minūtes un pēc tam notīriet to ar misiņa suku vai audumu. Pārliecinieties, ka rūpīgi nomazgājat un izžāvējat priekšmetu tiklīdz rūsa ir noņemta.

Izmantojot materiālus no veikala

  1. Ir vairāki ķīmiskie noņēmēji, kuri var palīdzēt noņemt rūsu. Ķīmiskos noņēmējus parasti izgatavo izmantojot skābeņskābi vai fosforskābi, tāpēc tie ir bīstami ādai. Pirms lietojat ķīmisku tīrīšanas līdzekli, lai noņemtu rūsu no metāla priekšmetiem, pārliecinieties, ka esat veicis visus nepieciešamos piesardzības pasākumus. Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju un izmantojiet izstrādājumu saskaņā ar sniegtajiem norādījumiem, jo ​​tas katram produktam var atšķirties. Paturiet prātā, ka šīm ķīmiskajām vielām ir jāļauj iedarboties vairākas stundas, tāpēc esiet gatavi veltīt vairāk laika. Jums arī jāpatur prātā, ka ķīmiskie rūsas noņemšanas līdzekļi parasti ir dārgi, un tos parasti izmanto tikai mazākiem priekšmetiem.
  2. Izmantojiet rūsu pārveidojošu ķīmisku vielu. Jums ir iespēja iegādāties rūsa pārveidotāju, kas novērš rūsas turpmāku reakciju ar metālu. Rūsas pārveidotāji ir kā izsmidzināmas krāsas un kalpo arī gruntēšanas funkcijai. Tas ir efektīvs risinājums, lai novērstu rūsas turpmāku izplatīšanos, bet tas nepalīdz pilnībā noņemt rūsu no metāla priekšmeta. Rūsas pārveidotājus vajadzētu izmantot tikai tad, ja plānojat krāsot metāla priekšmeta virsmu.
  3. Viena no iespējām ir vienkārši nokasīt rūsu, izmantojot instrumentus, kuriem ir abrazīva virsma. Tas prasa daudz pūļu un smagu darbu, taču šādā veidā ir iespējams noņemt rūsu. Šim nolūkam var izmantot vairākus mājsaimniecībā atrodamus priekšmetus, piemēram, skrūvgrieži, tērauda vate utt. Darbam var izmantot jebkuru metāla instrumentu, taču pēc tam jums būs jāizmanto smilšpapīrs ar smalku graudu, lai noņemtu jebkādas skrambas. Ja no lielākām virsmām jānoņem rūsa, vislabāk ir izmantot elektrisko slīpmašīnu.
  4. Citronskābe ir efektīva ķīmiska viela rūsas noņemšanai un to varat iegādāties jebkurā tuvējā veikalā. Ielieciet citronskābi traukā, kas izgatavots no plastmasas, un pievienojiet nedaudz karsta ūdens. Pārliecinieties, vai ar šo maisījuma daudzumu pietiks, lai pilnībā pārklātu priekšmetu. Atstājiet to uz nakti un no rīta noskalojiet. Pēc tam nosusiniet ar tīru drānu.

Šeit variet atrast padomus kā WD-40 var palīdzēt rūsas novēršanai.