Vai Tu zināji, ka riteņa ķēdi iespējams notīrīt to nenoņemot? Riteņa ķēdes noņemšana prasa papildu laiku, un lai to ietaupītu, šeit aprakstīsim alternatīvu ķēdes tīrīšanas veidu, kas neprasa daudz pūļu un kā velosipēda ķēdes attaukotājs var palīdzēt šajā darbā.

Novieto riteni uz statīva

Riteņa ķēdes noņemšana tās notīrīšanai nozīmē, ka šis process būs ilgāks kā tas patiesībā varētu būt. Pirms sākt, lai vēl vairāk atvieglotu tīrīšanas procesu, novieto riteni statīvā, un Tev vairs nebūs jāuztraucas par tā izkustēšanos. Tas procesu padarīs krietni ātrāku.

Ņem talkā taisno skrūvgriezi, lai no riteņa noņemtu sakrājušos netīrumus. Pastāvīgi griez pedāļus atpakaļgaitā, lai notīrītu visu ķēdi. Un esi uzmanīgs, lai neierautu pirkstus ķēdē. Šo pirmo tīrīšanas soli pabeidz ar lupatu noslaukot visus atdalītos netīrumus.

Uzklāj attaukotāju

Kad velosipēds ir novietots uz statīva, uz ķēdes, ķēdes gredzeniem, pārslēdzēja rullīša un kasetes uzklāj attaukotāju. Lai padarītu šo procesu vienkāršāku, ņem rokā krāsošanai paredzētu otu, kas noklāta ar attaukotāju un droši ar to iezied visas iepriekš minētās detaļas. Atstāj savu velosipēdu uz vismaz desmit minūtēm, lai līdzeklis varētu iedarboties.

WD-40 Bike Degreaser ir speciāli izgatavots, lai parūpētos tieši par šāda veida darbiem. Tev vairs nebūs jāmeklē vecā ota, bet vienkārši jāļauj līdzeklim iedarboties un darīt savu darbu.

Laiks visu noberzt

Kad esi ļāvis attaukotājam izdarīt savu darbu, pienācis laiks visu kārtīgi notīrīt. Lai panāktu vislabāko rezultātu, izmanto riteņu tīrāmo birsti vai kādu vecu zobu suku. Bet ir arī vienkāršāks veids kā to paveikt! Vienkārši uzticies WD-Bike Degreaser, ar kura palīdzību atbrīvosies no visiem uzkrātajiem netīrumiem.

Nomazgā visu ar ziepēm

Uzkopšanu iesāc ar ziepjūdeni un sūkli, ar kuru droši noberz ķēdi. Šādi ne vien parūpēsies par ķēdes tehnisko stāvokli, bet arī noņemsi kādus vēl palikušos netīrumus. Nebaidies arī nedaudz pielietot spēku, lai sūklis spētu notīrītu visas detaļas.

Skalošana

Nākamais solis ir ziepjūdens palieku pienācīga noskalošana. Šajā procesā svarīgi parūpēties, lai noskalojas ne tikai ziepjūdens, bet arī velosipēda ķēdes attaukotājs. Jebkādas šī līdzekļa atliekas lieki šķīdinās smērvielu, kuru pēc tīrīšanas uzklāsim uz ķēdes.

Pēdējais vārds

Vēlreiz ņem lupatu, un visu kārtīgi noslauki. Un lūk, pēc nelielām pūlēm… velosipēda ķēde ir tīra. Un tomēr, šobrīd ir svarīgi atcerēties, ka par to ir jāparūpējas, lai tā vēl ilgi kalpotu. Tāpēc pienācis laiks to apstrādāt ar smērvielu, kas ļaus ķēdei labāk darīt savu darbu, kā arī aizsargās to no korozijas.

Šeit variet atrast video, kurā īsumā izstātam kā apkopt velosipēda ķēdi.