Vai Tev ir gadījies, ka flīžu grīda ir nosmērēta ar krāsu? Ja vēl ne, tad šeit būs ceļvedis gadījumam, ja kādreiz kas tāds Tavā mājā atgadās. Jo notīrīt krāsu no flīžu grīdas nemaz nav tik grūti. Pirmkārt, var mēģināt ar krāsām strādāt uzmanīgi, lai grīda netiek nosmērēta, otrkārt, ja tomēr tas noticis, pārlasi šo rakstu.

1. metode, kā notīrīt krāsu no flīžu grīdas: skrāpēt

Solis 1

Pirmkārt, ar ne visai asu skrāpi pamēģini krāsu nokasīt. Sāc ar nelielu laukumiņu, ja redzi, ka krāsa nāk viegli nost un grīdas segumam netiek nodarīti bojājumi, nokasi visu grīdu. Ja tomēr pamani, ka flīzes virskārta tiek saskrāpēta, tad šī metode Tev nederēs.

Solis 2

Kad esi netīro grīdas laukumu noskrāpējis, samitrini sūkli ar ūdeni un kārtīgi notīri flīzes. Ja šķiet, ka vēl kaut kur palicis kāds prāvāks krāsas gabaliņš, vari mēģināt vēlreiz to noņemt ar skrāpi, tad nomazgāt.

Ja tomēr šie ieteikumi nepalīdz vai arī redzi, ka flīzes tiks bojātas, mēģini 2. metodi.

2. metode: izmantot WD-40

Solis 1

Ja krāsa ir stipri pieķērusies grīdas segumam, ņem talkā universālo eļļu WD-40. Tai vajadzētu palīdzēt notīrīt krāsu no flīžu grīdas. Kā vienmēr sākumā ieteicams līdzekli izmēģināt uz neliela laukuma, ja redzi, ka darbojas labi, apstrādā visu virsmu.

Līdzīgi rīkojies arī, ja grīdas flīzes ir vecākas par 20 gadiem, tad nemaz nedomā skrāpēt, uzreiz ņemt WD-40. Pārliecinies, ka telpā ir laba ventilācija vai vismaz atvērts logs. WD-40 uz flīžu virsmas izveidos tādu kā kārtiņu, ņem plastmasas vai citu ne pārāk asu skrāpi, piemēram, plastmasas nazi un mēģini nokasīt krāsu. Mēģini instrumentu turēt 45 grādu leņķī, tā būs ērtāk.

Solis 2

Ja esi apmierināts ar paveikto, tad atliek flīzes kārtīgi nomazgāt ar ūdeni, kam pievienots grīdas mazgāšanas līdzeklis. Visa šī procesa laikā atceries, ka grīda ir slidena. Esi uzmanīgs, nepaslīdi! Pēc tam noslauki grīdu ar tīru, sausu lupatiņu.

Kā notīrīt krāsu no flīžu grīdas

Protams, ja flīzes vai cits grīdas segums ir nosmērēts ar krāsu, talkā var nākt arī speciālie tīrīšanas līdzekļi vai saimniecības preču veikalos nopērkamie šķīdinātāji. Ja par kaut ko šaubies, konsultējies ar veikala pārdevēju, kas ieteiks konkrētajai krāsai un virsmai piemērotāko līdzekli.

Daži derīgi ieteikumi dažādu grīdas segumu un virsmu tīrīšanai no krāsas atrodami šeit.