Ja vēlaties, lai jūsu zāliens ir skaists un kārtīgs, ir svarīgi pienācīgi parūpēties arī par dārza tehniku, pareizi apkopts un iztīrīts zāles pļāvējs kalpos ilgu laiku. Tas arī pasargās jūs no iespējamiem negadījumiem un nodrošinās tīru zālienu. Zāles pļāvēji ir vieni no vissvarīgākajiem dārza labiekārtošanas aprīkojumiem. Tie ne tikai nopļauj zāli, bet arī uztur jūsu dārzu un zālienu svaigu un veselīgu. Ir svarīgi labi notīrīt un apkopt zāles pļāvēja asmeņus, jo tieši tie ir galvenie darba veicēji. Regulāra zāles pļāvēja tīrīšana arī novērsīs infekciju un slimību izplatīšanos zālienā. Ja jums būs labi uzturēts un tīrs zāles pļāvējs, šis risks samazināsies.

Droši vien jūs labprāt labāk apsēstos uz terases, pēc labi paveiktā darba, bet diemžēl iesākumā zāles pļāvējs ir jāapkopj, lai zāle un aplikums ap asmeņiem nepaspēj piekalst. Zāles pļāvēja asmeņu tīrīšana un uzturēšana nav sarežģīta lieta. Ir jāveic tikai dažas vienkāršas un ātras darbības. Šeit ir apkopoti daži vienkārši soļi, kā notīrīt zāles pļāvēja asmeņus.

  1. solis

Pirmais solis ir pārliecināties, ka jūsu drošība netiek apdraudēta, jo jūs darbojaties ap ļoti asiem asmeņiem. Tāpēc, pirms pāriet uz nākamo soli, obligāti jāuzvelk izturīgi darba cimdi, lai pasargātu sevi no nevajadzīgām traumām.

  1. solis

Nākamais solis ir iztukšot zāles pļāvēja degvielas tvertni. Ir svarīgi iztukšot degvielas tvertni, jo, to nedarot, pastāv risks, ka no tvertnes var izplūst degviela. Jūs varat izmantot rokas sūkni vai arī veikt apkopi, kad beidzas degviela.

  1. solis

Zāles pļāvējs būs jāpagriež otrādi, bet pirms tam ir jānodrošinās, ka tas nevar ieslēgties. Lai to izdarītu, no sveces ir jānoņem sveces vads. Tas pasargās jūs no bažām, ka zāles pļāvējs nejauši ieslēdzas, kamēr jūs tīrāt asmeņus. Viss, kas jums jādara, ir jāpavelk aizdedzes sveces vads uz augšu. Dažiem zāles pļāvējiem var būt nepieciešams noņemt aizdedzes sveces vadu, izmantojot uzgriežņu atslēgu.

  1. solis

Paņemiet šļūteni un noskalojiet asmeņus un zāles pļāvēja korpusu. Tas palīdzēs atbrīvosies no visiem gružiem un aplikumiem. Labāk ir izmantot šļūteni ar salīdzinoši lielu spiediena plūsmu, jo tā noskalos visu uzkrāto zāli. Novietojiet zāles pļāvēju uz sāniem un turpiniet izsmidzināt, līdz lielākā daļa gružu un zāle ir noskalojusies.

  1. solis

Paņemiet suku un izmantojiet to, lai notīrītu asmeņus un korpusu. Stingras saru sukas izmantošana ir ideāla, lai atbrīvotos no visām cietajām vietām, kuras šļūteni neizdevās noņemt no zāles pļāvēja.

  1. solis

Kad asmeņi ir tīri, noņemiet tos no zāles pļāvēja. Noņemiet asmeņus no korpusa izmantojot sprūdrata komplektu. Tas prasīs mazliet spēka, tāpēc ir ieteicams izmantot garāku sprūdrata atslēgu.

  1. solis

Rūpīgi noslaukiet asmeni no abām pusēm. Jūs varat pie reizes arī uzasināt asmeņus, kamēr tie nav pieskrūvēti atpakaļ pie zāles pļāvēja. To var viegli izdarīt pats, izmantojot uzasināšanas instrumentus. Ja plānojat to izdarīt pats, pārliecinieties, ka esat īpaši piesardzīgs. Asmeņi ir patiešām asi un ja nav pievērsta īpaša uzmanība tad var sanākt tikt pie sāpīgām traumām.

  1. solis

Kad esat pabeidzis asmeņu un korpusa tīrīšanu un asināšanu, nākamais solis ir apkope. Lai to izdarītu, nepieciešams ir tikai WD-40. Tas ir lielisks zāles pļāvēja tīrīšanas līdzeklis. Vienkārši izsmidzinot WD-40 uz asmeņiem un korpusa, tas aizsargās no zāles un aplikuma. Lieki piebilst, ka tas aizsargās arīdzan no nevēlamās rūsas – tas ļaus zāles pļāvējam darboties ilgi un bez aizķeršanās. WD-40 ir viens no labākajiem zāles pļāvēju tīrīšanas līdzekļiem un smērvielām, līdzeklis nodrošinās tā darbību ilgu laiku un ideālā stāvoklī. Tas arī atvieglos zāles pļāvēju tīrīšanu un apkopi nākotnē.

  1. solis

Kad esat pabeidzis zāles pļāvēja asmeņu un korpusa eļļošanu, ir pienācis laiks to salikt atpakaļ kopā. Nostipriniet asmeni, pārliecinoties, ka to labi un kārtīgi pievelciet. Kad asmeņi ir nostiprināti un pievilkti, novietojiet zāles pļāvēju atpakaļ normālā stāvoklī. Tagad pievienojiet sveces vadu aizdedzes svecei. Kad tas ir izdarīts, piepildiet degvielas tvertni ar degvielu un zāles pļāvējs ir gatavs lietošanai.

 

Zāles pļāvēja asmeņu tīrīšana neaizņem daudz laika, taču, ja to veic pareizi un regulāri, tas paildzina zāles pļāvēja kalpošanas laiku un palielina tā efektivitāti. Asmeņi būs asi un nopļaus zāli pareizajā līmenī. WD-40 nodrošinās asmeņu aizsardzību no rūsas un netīrumiem, garantējot, ka tie kalpos vēl ilgu laiku.

Šeit variet atrast īsu ieskatu zāles pļāvēja tīrīšanā.

Vairāk par WD-40 produktiem lasiet šeit.