Kurš gan negribētu doties izbraucienā ar kalnu velosipēdu. Tomēr, vienlaikus ar vēlmi doties braucienā, papildus nāk pienākums pienācīgi parūpēties arī par kalnu velosipēda tīrīšanu. Šeit būs atrodama īsa pamācība kā tīrīt kalnu velosipēdu, lai arī cik dubļains tas nebūtu.

Nomazgā velosipēdu

Sāc ar kārtīgu velosipēda nomazgāšanu zem tekoša ūdens. Velosipēda nomazgāšana ar sūkli un ūdeni parūpēsies, ka braucamais tiks atbrīvotos no visiem liekajiem netīrumiem un dubļiem. Iesakām izmantot statīvu, kas nodrošinās, lai velo nekustās un nemainīgi saglabātu savu pozīciju. Ja izmanto augstspiediena šļūteni, esi uzmanīgs, un nestāvi pārāk tuvu velosipēdam – pārāk augsts spiediens var sabojāt riteņa daļas.

Noberz to kārtīgi

Kad esi nomazgājis velosipēdu, laiks ķerties vērsim pie ragiem. Ņem talkā birstes un kārtīgi noberz visus atlikušos un pielipušos netīrumus. Lai panāktu vislabāko rezultātu, ņem talkā arī piemērotu riteņu tīrīšanas līdzekli, kas atbrīvotos velosipēdu no visiem netīrumiem un piešķirs tam patīkamu mirdzumu.

Velosipēda piedziņa un amortizatori

Runājot par kalnu velosipēda tīrīšanu, nedrīkst aizmirst, ka visvairāk laika un enerģijas patērēsi tieši piedziņas un amortizatoru daļu tīrīšanai.

Noskalo un nožāvē

Kad esi parūpējies par nozīmīgāko daļu nomazgāšanu, pienācis laiks vienkāršākajai šī procesa sastāvdaļai. Skalošanas laikā velosipēdu notīrīsim no atlikušajām mazgāšanas līdzekļa paliekām, kā arī noskalosim pēdējos netīrumus, kas vēl varētu atrasties uz velo.

Pēc skalošanas, velosipēdu kārtīgi jānožāvē. Šim darbam iesakām izmantot tīru drēbes gabalu, lai aizslaucītu prom visu lieko slapjumu. Īpaši parūpējies par piedziņas un amortizatoru daļām – tām jāpaliek pilnīgi sausām. Ja laikapstākļi ārā ir silti un saulaini, pēc slaucīšanas atstāj velosipēdu uz kādu brīdi, lai tas nožūst.

Amortizatoru apstrādāšana ar smērvielu

Kad velosipēds kārtīgi nomazgāts – izmantojot riteņa tīrīšanas un citus līdzekļus – amortizatoru daļas iesakām apstrādāt ar smērvielu. Lai to paveiktu, noņem velo no statīva un apstrādā priekšējos amortizatorus ar smērvielu – kamēr to dari, parūpējies, lai smērviela nejauši nenokļūtu uz bremzēm. Šo pašu procedūru atkārto arī aizmugurē. Kad tas paveikts, noslauki pāri palikušo smērvielu ar kādu drēbes gabalu.

Piedziņas apstrādāšana ar smērvielu

Pēc sekmīgas smērvielas uzklāšanas uz amortizatoriem, pienācis laiks apstrādāt arī piedziņas daļas.

Pirms to darīt, iesakām izbraukt dažus lokus ar velo pa pagalmu, lai parūpētos, ka viss ūdens tiek pilnībā izspiests no piedziņas detaļām. Kad tas ir izdarīts, ar vienu roku griežot pedāli pretējā virzienā, vienlaicīgi un vienmērīgi uzklājiet uz ķēdes smērvielu.

Īsu video, kā tīrīt kalnu velosipēdu, vari apskatīt šeit.

Velosipēda apkopei lielisks palīgs būs WD-40 Bike produku līnija. Vairāk par to lasiet šeit.