Kā tīrīt sarūsējušu zāģi, sekojot šiem 5 soļiem

Pats galvenais, kā tīrīt sarūsējušu zāģi, ir pareizie līdzekļi. Tev vairs nevajadzēs meklēt padomus internetā, seko šiem sešiem ieteikumiem, kas aprakstīti zemāk. Tas ir vienkārši un aizņems mazāk par stundu Tava laika. Esi uzmanīgs, jo zāģis tomēr ir ass. Vislabāk šādiem darbiem izmanto speciālos darba aizsargcimdus.

1. solis: Noņem zāģa rokturi

Lai sāktu zāģa “atrūsošanas” procesu, jānoņem zāģa rokturis, ja vien tas ir iespējams. Tā tu pasargāsi to no sabojāšanas. Protams, ka arī zāģa rokturim ir jābūt tīram, taču tam visticamāk nedraud rūsa atšķirībā no zāģa metāla daļām.

2. solis: Iemērc sarūsējušo zāģi WD-40

Tev būs nepieciešams diezgan daudz universālās eļļas WD-40 un kāds trauks, kurā zāģis ietilpst. Zāģa metāla daļas pilnīga iemērkšana WD-40 palīdzēs vieglāk notīrīt lielāko daļu rūsas.  Par to pārliecinājušies un savos blogos rakstījuši daudzi WD-40 lietotāji.

3. solis: Notīri rūsu

Pēc kāda laika, ko zāģis pavadījis mērcējoties WD-40 vannā, rūsa būs gana labi atmiekšķējusies, lai to viegli varētu notīrīt. Tagad nepieciešams ne pārāk ass smilšpapīrs, lai varētu rūsu noberzt. Rēķinies, ka apkārt viss būs netīrs, tāpēc savu darba vietu laicīgi vari izklāt, piemēram, ar vecām avīzēm, lai pēc tam vieglāk visu novākt.

4. solis: Eļļa un drāšu birste

Pamanīsi, ka uz zāģa vēl palikusi daļa rūsas. Te var talkā nākt papildus eļļa un kāda ne pārāk asa drāšu birste. Tīrot pievērs uzmanību zāģa zobiem, jo tie ir zāģa galvenā sastāvdaļa.

5. solis: izmanto WD-40 regulārai zāģa apkopei

Zināms, ka WD-40 ne tikai palīdz notīrīt jau esošu rūsu, bet darbojas ari kā profilaktisks līdzeklis pret rūsu un koroziju nākotnē. Savu tikko notīrīto zāģi rūpīgi apstrādā ar WD-40, lai būtu drošs, ka tas saglabās savu sākotnējo izskatu un darbosies lieliski. Kad zāģis nožuvis, pieliec atpakaļ rokturi un ķeries pie darba! Ņem vērā, ka ar WD-40 notīrīsi un aizsargāsi pret rūsu ne tikai zāģus, bet arī citus darba instrumentus.

Kā tīrīt sarūsējušu zāģi

Padomus un papildu informāciju par produktiem vari meklēt gan WD-40 Latvija, gan WD-40 “lielajā” lapā.