Vai vēlaties, lai jūsu velosipēds būtu tīrs? Ja atbilde ir apstiprinoša, tad pastāv liela varbūtība, ka jūs, iespējams, pārvērtējat laiku, kurš nepieciešams šāda darba paveikšanai. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka velosipēda tīrīšanas darbus var paveikt diezgan īsā laikā, ja vien jums ir piemēroti palīglīdzekļi. Tālāk pa soļiem esam apkopojuši rīcības plānu kā tīrīt velosipēdu:

Netīrumu uzkrāšanās

Tiecoties pēc tīra velosipēda, pirmā lieta, kas jums būtu jādara, ir jātiek vaļā no visiem netīrumiem un aplikuma, kurš varētu būt uzkrājies uz tā. Ir vairāki veidi kā šo mērķi panākt. Jūs varat izvēlēties tīrīt velosipēdu ar lielu daudzumu piepūles un spaini ziepjūdens pie sāniem, vai arī jūs varat izvēlēties kaut ko nedaudz piemērotāku šim darbam…

Veikalu plašajos sortimentos ir atrodami daudz un dažādi speciāli velosipēda tīrīšanai piemēroti līdzekļi. Tie pārsvarā visi ir ātras iedarbības un viegli lietojami. Līdzeklis ir jāuzsmidzina uz velosipēda rāmja un detaļām mazliet jāpagaida, jānoskalo ar tekošu ūdeni un jānoslauka ar kad vecu drānu. Viss, tieši tik vienkārši!

Velosipēda ķēdes tīrīšana

Kad esat parūpējies par velosipēda atbrīvošanu no netīrumiem, jums būs jārūpējas arī par velosipēda ķēdi. Velosipēda ķēdes tīrīšana nodrošina ne tikai vizuālus, bet arī funkcionālus ieguvumus. Tas ir tāpēc, ka velosipēda ķēde ir svarīga jūsu velosipēda mehānisma sastāvdaļa. Respektīvi, ja velosipēda ķēde ir labā stāvoklī un darbojas kā vajadzētu, tad pastāv liela varbūtība, ka jūsu braukšanas pieredze ar velosipēdu būs daudz patīkamāka.

Runājot par velosipēda ķēdes tīrīšanu, ieteicams izmantot attaukošanas aerosolu. Attaukošanas līdzekļi parūpēsies par visu veidu netīrumiem un eļļām. Tomēr, vai zinājāt, ka ir attaukošanas līdzekļi, kas ir ražoti lietošanai tieši jūsu velosipēda ķēdei? Piemēram, WD-40 Bike Degreaser ir īpaši izstrādāts, ņemot vērā jūsu velosipēda ķēdes vajadzības. Tas nozīmē, ka no velosipēda ķēdes varēsiet atbrīvoties no visa veida netīrumiem un aplikuma. Viss, kas jums jādara, ir jāuzsmidzina WD-40 Bike Degreaser uz velosipēda ķēdes virsmas un jāļauj tam dažas minūtes iedarboties. Kad līdzeklis ir iedarbojies, ar birstes palīdzību jānoņem atlikušais aplikums uz ķēdes.

Velosipēda ķēdes eļļošana

Kad velosipēdu ķēde ir attaukota un atbrīvota no netīrumiem, nākamais solis ir to ieeļļot, lai tā varētu veikt savu darbu pēc iespējas efektīvāk. Šim nolūkam vispirms būs jāļauj velosipēdam uz dažām minūtēm nožūt saulē. Kad velosipēda ķēde ir izžuvusi, tā būs jāapstrādā ar kādu smērvielu. Kad runa ir par pareizās smērvielas izvēli, tad beigu beigās tas nemaz nav tik vienkārši, kā sākumā šķiet. Kāpēc? Tas ir tāpēc, ka vienmēr ir jāizvēlas tāda smērviela, kāda ir paredzēta konkrētajiem laikapstākļiem, ar kuriem velosipēda īpašniekam un pašam velo būs jāsaskaras.

WD-40 All Conditions Lube ir paredzēts lietošanai visa veida laikapstākļos un garantē, ka ķēde tiks pasargāta no korozijas posta. Tas ir patīkams bonuss, vai ne?

Šeit variet atrast video, kurā īsumā izstātam kā WD-40 All Conditions Lube  palīdzēs apkopt velosipēda ķēdi.

Piebilde

Runājot par velosipēda tīrīšanu, ir izplatīts nepareizs uzskats, ka process prasa daudz laika un pūļu. Izmantojot WD-40 Bike produktus, jūs varat būt pārliecināti, ka nākamreiz, kad tīrīsiet savu velosipēdu, tas neaizņems nemaz tik daudz laika kā bijāt bažījies.

Tagad jūs zināt, kā tīrīt velosipēdu, vai ne?