Kurš gan nemīl zeltu! Rotaslietas spēj aizraut un iekustināt pat pašas mierīgākās sirdis. It sevišķi sievietēm, kuras zelta priekšmetus valkā ar īpašu lepnumu un gaumes izjūtu. Diemžēl, var pienākt laiks, kad jūsu zelta rotaslietas vairs neizskatās un nespīd kā iepriekš. Labā ziņa ir tāda, ka tas nenozīmē, ka dārgās rotas ir jāmet laukā un jāmeklē jaunas. Pirmkārt, visi nemaz to nevarētu atļauties. Otrkārt, Jūsu rotām ir tikai nepieciešama kārtīga tīrīšana un pulēšana. Bet kā to paveikt? Lasi tālāk, soli-pa-solim pamācību, kā tīrīt zelta rotaslietas.

Izmērcē zeltu maģiskā šķīdumā

Nav būtiski vai tā ir zelta ķēdīte, vai gredzens, kuru mēģini nopulēt – šis process ir jāsāk ar priekšmeta izmērcēšanu maģiskā šķīdumā, kas sastāv no sodas, trauku mazgājamā līdzekļa un ūdens. Tas arī viss. Ielej bļodā ūdeni un pievieno nedaudz sodu un trauku mazgājamo līdzekli. Pēc tam pilnībā iegremdē rotas šajā šķīdumā un ļauj maģiskajam šķīdumam pāris minūtes iedarboties.

Rūpīgi visu noberz

Kad maģiskais šķīdums būs izdarījis savu darbu, nākamais solis ir noberzt no priekšmetiem visus sakrājušos netīrumus. Šajā brīdī esi ļoti piesardzīgs ar pareizās birstes izvēlēšanos – ja izvēlēsies pārāk cietu, tā ne tikai nokasīs netīrumus, bet varēs arī sabojāt pašas rotas. Tāpēc iesakām izmantot mazuļiem paredzētu zobu birsti. Kad berzēsi nost netīrumus, ir svarīgi atcerēties, ka nav nepieciešams pielietot īpašu lielu spēku – šajā procesā maigas kustības būs tieši laikā.

Noskalo priekšmetus

Pēc kārtīgas (un uzmanīgas) tīrīšanas pienācis laiks zeltlietas noskalot – atbrīvojoties no maģiskā šķīduma un netīrumu atliekām. Šoreiz iesakām izvēlēties siltu, nevis aukstu ūdeni, savā labā izmantojot visas šī ūdens fizikālā stāvokļa priekšrocības. Skalošanas galvenais uzdevums ir atbrīvoties no visām sodas paliekām, kas vēl varētu atrasties zeltlietu visnepieejamākajās vietās. Pēc skalošanas apskati savus priekšmetus, un novērtē darba rezultātu. Ja šķiet, ka tas varētu būt bijis labāks, tad atkārto visu procedūru no sākuma.

Ļauj priekšmetiem nožūt

Ja pēc skalošanas esi apmierināts ar zeltlietu stāvokli, tad nākamais solis to sakopšanā ir žāvēšana. Izklausās gaužām vienkārši, bet vai tas tā ir? Patiesībā, šajā procesā ir ļoti vienkārši pieļaut kļūdas, un saskrāpēt zelta priekšmetus. Lai no tā izvairītos, šajā procesā izmanto mīkstu lupatu. Neiesakām izmantot papīra dvieļus vai salvetes, jo tie var nodarīt vairāk ļaunuma nekā labuma. Atceries, mūsu mērķis ir zeltlietas padarīt sausas, nevis saskrāpēt tās.

Juveliera pieskāriens

Lai pabeigtu pulēšanas procesu, Tev būs nepieciešama juveliera drāna, kādu iespējams iegādāties rotaslietu veikalos vai arī saimniecības preču veikalos. Viss kas Tev jādara, zeltlietas maigi jānoslauka. Šī darbība ļaus zeltlietām iemirdzēties. Kā arī, ja šajā procesā pamanīsi kādus netīrumus, tad pilnīgi droši tos ar juveliera drāniņu varēsi notīrīt. Rotas noslauki vairākas reizes – ne jau katru dienu veic to pulēšanu.

Šeit varat atrast īsu ieskatu, kā tīrīt zelta rotaslietas mājas apstākļos.

WD-40

Kad runājam par zelta priekšmetu pulēšanu, nevar nepieminēt mums tik zināmo un iecienīto universālo aerosolu ar nosaukumu WD-40. Kāpēc? Jo zelta priekšmetu pulēšana ir viens no diviem tūkstošiem pielietojumu, ar ko tik izslavēts ir WD-40.

WD-40 pielietošana būtiski atvieglo šo procesu. Uzsmidzini WD-40 uz tīras drānas, pagaidi kamēr tas iesūcas, un tad maigi noslauki savus zelta priekšmetus. Un… tas arī viss.

Neskatoties uz vienkāršoto procedūru, ir vēl viena priekšrocība kāpēc izmantot WD-40 – skrāpējumu novēršana. Pirmā norādītā metode ir visnotaļ iedarbīga, bet tā neparūpēsies par zeltlietu skrāpējumiem. Tanī pat laikā WD-40 parūpēsies kā par vienu, tā arī par otru – Jūsu zeltlietas būs gan spīdīgas, gan arī to skrāpējumi būs mazāk redzami.

Vairāk par WD-40 lasiet šeit.