Kurams gan nepatīk izbraukt ar savu mīļo velosipēdu.. Tomēr, jāņem vērā ir fakts, ka nedrīkst aizmirst par regulāru apkopi, lai braucamais kalpotu ilgi un bez problēmām. Šeit esam apkopojuši svarīgāko, kas būtu jāņem vērā veicot velosipēda apkopi:

Regulāra velosipēda tīrīšana

Viena no vissvarīgākajām velosipēda apkopes lietām ir regulāra tā tīrīšana. Tas var šķist garlaicīgi, bet tā ir taisnība: regulāra apkope ir pamatlieta, lai nodrošinātu, ka velosipēds ir tip-top formā vienmēr.. Kādēļ tā? Tādēļ, ka regulāri netīrot velosipēdu, netīrumi un aplikums nogulsnēsies uz tā detaļām . Tas ne tikai sabojās jūsu velosipēda izskatu, bet laika gaitā būtiski ietekmēs arī tā darbību. Turklāt netīrumu uzkrāšanās padara jūsu velosipēdu pakļautu korozijas postam.

Ja domājat, ka velosipēdam ir nepieciešams speciāls tīrīšanas komplekts, tad maldāties. Viss, kas jums nepieciešams, ir sūklis un spainis ar ziepjūdeni.

Lai aizsargātu velosipēda metāla daļas no rūsēšanas, apsmidziniet tās ar WD-40. WD-40 pārklājums palīdzēs novērst rūsu!

Piepumpējiet riepas

Nenoliedzami, ir svarīgi arī pārliecināties, ka jūsu velosipēda riepas tiek piepumpētas tā, kā tām vajadzētu būt. Kāpēc tas ir svarīgi? Tas ir tāpēc, ka slikts spiediens riepās palielina risku tikt pie bojājumiem tajās. Jūs nevēlaties, lai tas notiktu, vai ne? Ir vairākas iespējas, kuras varat izmantot riepu piepumpēšanas nolūkam – ieskaitot rokas pumpja izmantošanu. Patiesība ir tāda, ka nekas nepaveic šo darbu labāk kā grīdas pumpis ar manometru. Viena no lielākajām priekšrocībām, izmantojot grīdas pumpi ir iespēja iepumpēt precīzu gaisa daudzumu kāds ir ieteicams jūsu riepām – ne par daudz un ne par maz. Ar pareizu spiedienu riepās varam doties ceļā droši un bez raizēm.

Rokasgrāmata velosipēda uzturēšanai darba kārtībā

 

Pievērs uzmanību bremzēm

Daži cilvēki domā, ka velosipēdiem vissvarīgākais ir ātrumi. Tas tā nav, jo ar lielāku ātrumu ir jāuzņemas lielāka atbildība: jānodrošinās, ka jūs to spējat kontrolēt. Un ko nozīmē kontrolēt savu ātrumu? Tas nozīmē, ka jums jāpārliecinās, ka jūs varat apstāties vienmēr, kad jums nepieciešams, neatkarīgi no ātruma, ar kuru jūs pārvietojaties. Tas ir iemesls, kādēļ ir tik svarīgi pārliecināties, ka bremzes vienmēr ir labā stāvoklī. Pirmā lieta, kas jums jāpārbauda, vai nav nodiluši bremžu kluči. Kādēļ? Tas ir tādēļ, ka starp nolietotiem bremžu klučiem un nefunkcionējošām bremzēm ir maza atšķirība. Tādēļ, ja bremžu kluči ir nolietojušies, pārliecinieties, ka tie nekavējoties tiek nomainīti.

Vēl viena lieta ko nepieciešams pārbaudīt – vai bremzes ir cieši pievilktas. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka, ja jūsu bremzes ir kļuvušas vieglas – tās ir jāpievelk. Vienmēr atcerieties, ka velosipēda bremzēm jābūt labā stāvoklī, jo jūsu veselība atkarīga no tā!

Velosipēda ķēde

Ķēde iespējams ir velosipēda vissvarīgākā sastāvdaļa, ņemot vērā to, ka tieši no tās ir atkarīga jūsu velosipēda veiktspēja. Ja jūsu velosipēda ķēde ir netīra un ar aplikumu, ir ārkārtīgi svarīgi, lai tā tiktu pienācīgi notīrīta un attaukota. Šeit jums talkā var nākt WD-40 velosipēdu tīrīšanas līdzekli. Viss, kas jums jāizdara, ir jāiemērc velosipēdu ķēdi WD-40 velosipēdu tīrīšanas līdzeklī. Pēc kāda laika paņemiet zobu suku un ar to rūpīgi notīriet velosipēdu ķēdi. Tas nodrošinās, ka visi netīrumi un smiltis, kas iestrēgušas starp velosipēdu ķēdes posmiem, tiek iztīrītas. Un… tas arī viss! Velosipēdu ķēžu attaukošana nekad nav bijusi tik vienkārša, vai ne?

Kad velosipēda ķēde ir attaukota, ieteicams velosipēdu ķēdei uzklāt smērvielu. Kādēļ? Tas ir tādēļ, ka jauns smērvielas pārklājums nodrošinās, ka velosipēda lietošanas laikā ķēde darbosies nevainojami. WD-40 ir piedāvājumā ir plašs smērvielu klāsts (mitrā, sausā un visu laik-apstākļu eļļa). Kā smērvielu velosipēdu ķēdei varat izmantot arī oriģinālo WD-40 produktu!

Šei variet atrast mazu ieskatu par to, kā darbojas WD-40 velosipēda ķēdes smērviela.

Vairāk par WD-40 Bike produktiem lasiet šeit.