Kāpēc jāizmanto kontaktu tīrītājs?

Kontaktu tīrītājs jeb speciāls līdzeklis, kas paredzēts kontaktligzdu, elektronikas un elektroiekārtu tīrīšanai, iespējams, daudziem no mums nemaz nav pazīstams. Savukārt vecākas paaudzes cilvēkiem kontaktu tīrītājs visbiežāk asociēsies ar flakonu, kas pildīts ar saspiestu gaisu un tīrāmo vielu, kas iztvaiko. Vairums aktīvo vielu un to kombinācijas ir lietojamas šim nolūkam, taču visbiežāk tiek izmantots izopropilspirts. Neatkarīgi no tā, vai pie vainas ir netīrumi, korozija, tauki vai ēdiena paliekas, kas iekļuvušas kontaktligzdā, elektrisko kontaktu tīrītājs tiks galā ar šiem svešķermeņiem.

Tirgū pieejami vairāku ražotāju kontaktu tīrītāji, tiem ir dažāda kvalitāte un specifikācijas. Taču katrs kontaktu tīrītājs nodrošina šīs trīs funkcijas:

Tīra

Šis līdzeklis palīdz tik galā ar dažāda veida netīrumiem un gružiem, kas skāruši elektroiekārtu. Kāpēc tas ir tik svarīgi? Pirmkārt, vizuālais skats no ārpuses, diez vai jums patiks netīrs, nospeķots kontakts. Otrkārt, netīrumi var ietekmēt kontakta detaļu kalpošanas ilgumu un var ari būt bīstami. Tāpēc laiku pa laikam jāizmanto kontaktu tīrītājs, lai atjaunotu kontaktligzdas vai elektroiekārtas iepriekšējo izskatu un stāvokli.

WD-40  kontaktu tīrītājs, kas ir ātri žūstošs aerosols šim mērķim ir lielisks risinājums. Šis aerosols notīra eļļu, netīrumus un kondensāta atlikumus no jutīgas elektronikas un elektroiekārtām. Tas iekļūst grūti aizsniedzamās vietās un ātri nožūst, neatstājot pārpalikumus. Aerosola 360° vārsts nodrošina, ka produktu var lietot vertikāli vai apgrieztā veidā, padarot iespējamu jebkura darba veikšanu. Savukārt Smart Straw salmiņš nodrošina elastīgumu, jo ir iespējams gan apsmidzināt plašu laukumu, gan smidzināt tikai tur, kur nepieciešams. Tomēr, pirms lietošanas izlasiet iekārtas ražotāja ieteikumus, ka drīkstat lietot šāda veida tīrīšanas produktu.

Kāpēc jāizmanto kontaktu tīrītājs

Noņem oksidēšanās pēdas

Tikpat svarīgi kā noņemt netīrumus, ir arī tikt gala ar oksidēšanās pēdām, ja tādas ir. Oksidēšanās riskam pakļauta liela daļa zema sprieguma elektroiekārtu. Arī te palīdzēs WD-40 kontaktu tīrītājs – gan tad, ja komponentei jau ir korozija, gan preventīvi, kad no tās jāpasargā.

Neatstāj pārpalikumus

WD-40 ātri žūstošais aerosols elektroiekārtām pēc lietošanas neatstāj vielu pārpalikumus, kas ir ļoti svarīgi.  Jo pāri palikušās vielas var tikai piesaistīt jaunus netīrumus un bojāt elektroierīci.

Šis līdzeklis piemērots dažādām virsmām, arī plastmasai un gumijai.

Noslēgumā

Lai arī kāda ražotāja līdzekli izvēlēsies, svarīgi, ka tas patiesi notīra netīrumus, kondensātu un oksidēšanās pēdas, turklāt dara to droši. Un, ja Tev liekas, ka šāds tīrītājs ir vecmodīgs līdzeklis elektroierīču tīrīšanai, tad ņem vērā, ka “viss jaunais ir labi aizmirsts vecais”.

Video, kā izmantot WD-40 kontaktu tīrītāju: https://www.youtube-nocookie.com/embed/jQiIRcjPzKI