Ko nozīmē WD-40?

WD-40 ir saīsinājums no vārdiem ūdens izspiedējs (Water Displacement – angliski), 40 formula. Šīs saīsinājums nonācis uz etiķetes taisnā ceļā no ķīmijas laboratorijas pierakstu grāmatas, kurā šī formula tika izstrādāta tālajā 1953 gadā.  Ķīmiķis Norms Larsens (Norm Larsen) strādāja pie formulācijas, kas novērstu koroziju – uzdevums, kas tiek paveikts atgrūžot ūdeni. Norma neatlaidība attaisnojās, kad viņš bija noslīpējis formulāciju 40. Mēģinājumā.

Ko dara WD-40 universālā eļļa?

WD-40 UNIVERSĀLĀ EĻĻAIZPILDA 5 PAMATFUNKCIJAS:

EĻĻO: Produkta eļļojošās sastāvdaļas ir plaši izkliedētas un cieši sasaistās ar visām kustīgajām detaļām.

IESŪCAS: universālā eļļa atdala sarūsējušus savienojumus un atbrīvo iesprūdušas, sasalušas un sarūsējušas metāla  detaļas.

AIZSARGĀ: Produkts aizsargā metāla virsmas ar pretkorozijas sastāvdaļām, lai novērstu mitruma un citu korozīvo elementu iedarbību.

NOTĪRA: universālā eļļa iesūcas zem netīrumiem un smērējošām vielām. Izmantojiet to lai notīrītu instrumentus, aprīkojumu aun automobiļu detaļas. WD-40 universālā eļļa izlejamā iepakojumā (piemēram 5L kannā) šķīdina arī līmes atvieglojot sasaistošo materiālu atlieku noņemšanu.

ATGRŪŽ MITRUMU: Tādēļ, ka tā atgrūž mitrumu, universālā eļļa ātri izžāvē elektriskās sistēmas, lai novērstu mitruma izraisītus īssavienojumus.

Kāds ir sastāvs?

WD-40 universālā eļļa ir plaša darbības spektra produkts lietošanai mājās, garāžā vai ražotnē. Tas ir komplicēts eļļojošo eļļu, speciālo piedevu, virsmaktīvo vielu un šķīdinātāju maisījums, lai nodrošinātu eļļošanu, iesūkšanos, ūdens atgrūšanu, tīrīšanu un korozijas aizsardzību dažādām metāla virsmām. Mēs nevaram jums atklāt ko tieši satur šis produkts, jo tas ir mūsu lielākais un labāk glabātais noslēpums, tomēr mēs varam jums pateikt ko tas nesatur. WD-40 nesatur zivju eļļu, tas nesatur kancerogēnus, teratogēnus vai mutagēnus. Tas nesatur smagos metālus. Tas nesatur viela, kas atrodamas SVHC īpaši bīstamo vielu sarakstā. Tāpat tas nesatur silikonu un skābes. Aerosola iepakojumā tas satur CO2  (nevis LPG) gāzi produkta izvadīšanai no bundžiņas, tādēļ jūs iegūstat vairāk produkta katrā bundžā.

Kāds ir WD-40 universālās eļļas produktu derīguma termiņš?

WD-40 ir produkts ar noturīgu dabu, kas izstrādāts un ražots ievērojot augsta līmeņa prasības.  Produktam jāspēj saglabāt savas īpašības praktiski bez laika ierobežojuma. Tomēr faktisko produkta derīgumu ietekmē mehānisko daļu mūžs, kā piemēram aerosola bundžas noslēdzošais vārsts. Noteiktais glabāšanas laiks ir 5 gadi, tomēr faktiski produkts bieži būs lietojams bez novecošanās pazīmēm pēc ievērojami ilgāka glabāšanas laika. Ieteicamā glabāšanas temperatūra ir robežās no 4°C līdz 54°C grādiem un pirms lietošanas produkts vienmēr ir jāsakrata.

Šeit varat atrast īsu ieskatu produkta pielietojumam.

Vairāk par WD-40 lasiet šeit.