Metālam ir svarīga vieta mūsu ikdienas dzīvē. Neatkarīgi no tā, vai runa ir par automašīnas vadīšanu vai dārza instrumentiem, metāls ir daļa no mūsu ikdienas. Un nav nekā sliktāka, kā redzēt, ka jūsu automašīnu ir skārusi korozija, vai ne? Šis posts vajā metālu pasauli.

Zemāk ir daži ieteikumi, kurus varat iekļaut savā ikdienas rutīnā lai nodrošinātu, ka metāliskie palīgi kalpotu ilgi:

Pareiza metāla izvēle

Vienkāršākā metālisko mantu pasargāšanas no korozijas ir pārliecināties, ka tās ir izgatavotas no nerūsējošiem metāliem. Tas ir pavisam vienkārši, vai ne? Kāpēc gan sevi apgrūtināt, aizsargājot priekšmetus pret rūsu, kad vienkārši varat izvēlēties metālu, kas nerūsē? Šeit ir daži piemēri:

Alumīnijs

Alumīnijs ir korozijizturīgs metāls, kas ir ideāli piemērots priekšmetiem, kurus ietekmē Māte Daba.

Nerūsējošais tērauds

Nerūsējošais tērauds ir sakausējums, tādēļ tā izturība pret koroziju ir raksturīga tā sastāvam. Gan 316, gan 304 tērauda sakausējums ir izturīgs pret koroziju un tieši tādam mērķim tie tiek izmantoti.

Tērauds

Tas ir lētāks nekā nerūsējošais tērauds, taču nepiedāvā tādu pašu izturību pret koroziju, kā to dara nerūsējošais tērauds.

Kļūdu izdarīšana ir neatņemama dzīves sastāvdaļa. Viena no šādām kļūdām var būt metāla izvēle, kas nav izturīgs pret koroziju. Ja tas tā ir, tad nav jāuztraucas, jo WD-40 var palīdzēt šinī jautājumā. WD-40 Multi-Use-Product izmantošana veido aizsargkārtu metāliem, samazinot rūsas iedarbību. Neatkarīgi no tā, vai jūsu antikvariāts ir izgatavots no alumīnija vai dzelzs, WD-40 to aizsargās. WD-40 Specialist Penetrant aerosolu var izmantot arī metāla atjaunošanai, ja ir jau par vēlu un korozija jau ir skārusi.

Aizsardzība no vides ietekmes

Vecāki bieži cenšas pasargāt savus bērnus no “ārējās” pasaules, apgalvojot, ka brīvai saskarsmei būs negatīva ietekme uz viņu bērniem. Tomēr, runājot par metāla priekšmetiem savā īpašumā, šādus piesardzības pasākumus neveic. Kāpēc? Brīva mijiedarbība starp elementiem ietekmē metālus vairāk nekā ietekmē bērnus, ja par to padomā mazliet vairāk. Ir svarīgi aizsargāt metālus, īpaši ierobežojot to pakļaušanu mitrumam. Mitrums iznīcina metālus un to kontrolēt varam vienīgi mēs paši.

Tomēr metāls bieži vien nodrošina mums aizsardzību, tāpēc nevajadzēs uztraukties par tā sabojāšanu. Vienkāršu tā aizsardzību var nodrošināt pa reizei izsmidzinot WD-40 uz metāla virsmām.

Dizains ir svarīgs

Šeit ir dažas lietas, kas jāpatur prātā, attiecībā uz metālisko mantu dizainu, lai pasargātu tās no korozijas:

  • Ja ir iespējams, mēģiniet izvairīties no izstrādājumiem ar dobumiem un plaisām, jo ​​tie uzkrāj mitrumu un ir pirmie, kas rūsē.
  • Pārliecinieties, ka savienojumi ir metināti, nevis pieskrūvēti. Iedomājieties savienojumu, kas tiek turēts ar sarūsējušu skrūvi – kas, jūsuprāt, varētu notikt? Tās iestrēgs.
  • Konstrukcijai jābūt tādai, lai gaiss varētu brīvi cirkulēt. Ja tā nav tad laika gaitā tajā uzkrājas mitrums.
  • Ja izmantojat lielas metāla konstrukcijas, pārliecinieties, ka starp dažādajām detaļām ir pietiekami daudz vietas, lai veiktu apkopes darbus.

Tomēr, ja esat iegādājies skaistu, metālisku vitrīnu, kas neatbilst visiem iepriekšminētajiem ieteikumiem, nekavējoties uzklājiet tai WD-40 slāni aizsardzībai. Uzticieties man, jūs nevarat atļauties kavēšanos, kad runa ir par koroziju, jo tas ir tikai laika jautājums, kad parādīsies korozija.

Pārklājumu pasaule

Ir daudz dažādu citu veidu pārklājumi, kurus var izmantot, lai aizsargātu metālus:

  • Uzklājot korozijizturīga metāla slāni uz izstrādājuma virsmas, kuram nepieciešama aizsardzība. Tas kalpos kā barjera vides ietekmei.
  • Nelielu tērauda izstrādājumu pārklāšanai, lai aizsargātu pret koroziju, var izmantot nātrija hidroksīda, kālija nitrāta un ūdens šķīdumu. Tomēr šis līdzeklis nodrošinās īslaicīgu aizsardzību un objektam piešķirs zili-melnu nokrāsu. Šo procesu sauc par blūzēšanu un jūs nevēlaties to izmantot, ja esat estēts.
  • Eļļas pārklājumus arīdzan var nodrošināt aizsardzību metāliskiem priekšmetiem. Šis paņēmiens būs rentabls un ir lieliski piemērots skābekļa un ūdens ietekmes apturēšanai.

Apkope dara brīnumus

Regulāra apkope var radīt brīnumus, ja nepieciešams noņemt rūsu. Pirmkārt, tas ir noderīgi arī priekšmetu aizsardzībai pret koroziju. Uzturēšanai tomēr ir vajadzīgs laiks – dažreiz daudz – un laiks ir tas, kas mūsdienās visiem diemžēl pietrūkst.

Korozija un WD-40 palīdzība

Vienkāršākā metālisko mantu pasargāšana no korozijas ir reizi pa reizei tos apsmidzināt ar WD-40. Tas ir viss, kas jums jāpaveic, lai padarītu jūsu dzīvi – kas katru dienu kļūst sarežģītāka – vienkāršāku.

Šeit variet atrast padomus kā pareizāk izmantot WD-40 produktu korozijas novēršanai.

Vairāk par WD-40 produktiem lasiet šeit.