Pareizā materiālu izvēle ir galvenais korozijas kontroles pasākums, taču labāka dizaina izvēlei ir tik pat svarīga loma šinī pasākumā. Priekšmeta dizains, kurā ņemti faktori, kas var izraisīt koroziju, var ievērojami palielināt metāla konstrukcijas izturību pret rūsu.

Lai izvairītos no korozijas ir diezgan daudz un dažādu apsvērumu, kuri jāievēro metāla arhitektūras un priekšmetu izstrādātājiem. Daži svarīgi faktori, kas dizainerim jāievēro, lai kontrolētu koroziju, ir šādi:

Drenāžas nodrošināšana un kā to panākt ar labāku dizainu

Mitrums ir galvenais korozijas cēlonis, vai ne? Tāpēc uzglabāšanas konteineri – piemēram, cisternas – ir jāprojektē tā, lai tās varētu viegli iztukšot un notīrīt. Lai tas būtu iespējams, to projektētājiem ir jāpārliecinās, ka katru tvertnes šķidruma litru ir iespējams izvadīt no tvertnes un lai pēc tam to varētu arī iztīrīt. Dizaineriem jāpārliecinās, ka tiek nodrošinātas vienmērīgas pārejas un dizains ir atbilstošs tvertnes pielietojumam.

Krasu temperatūras maiņu samazināšana

Transportēšanas aprīkojuma projektētājiem korozijas kontroles nolūkā ir jāpārliecinās, ka uz materiālu virsmām neveidojas aukstie vai karstie punkti. Iekārtas jāprojektē tā, lai pārliecinātos, ka virsmas temperatūrā ir maz vai nav pilnībā nekādu svārstību. Temperatūras svārstības izraisa kondensāta veidošanos un tas ir pirmais solis, lai ar laiku sāktu vedoties korozija.

Sienu biezuma pielāgošana

Korozijas kontroles nolūkā dizaineriem ieteicams veikt sienu biezuma pielāgošanu. Korozija nepārtraukti noārda metālu un samazina tā biezumu. Tādēļ nepieciešams jau projektēšanas posmā ieplānot divreiz biezākas sienas.

Tā ir izplatīta metode korozijas kontrolei, ko izmanto dizaineri, taču patiesība ir tāda, ka šāda stratēģija ne vienmēr ir iespējama. Tas ir tādēļ, ka jebkura dizaina sienu biezumam jāatbilst mehāniskām prasībām attiecībā uz svaru, spriegumu un spiedienu.

Vēl viens iemesls, kādēļ šī metode netiek plaši izmantota ir tādēļ, ka tas būtiski ietekmē arhitektūras izmaksas. Vai šāds risinājums attaisno izmaksas? Iespējams, bet tādēļ ir svarīgi veikt izmaksu un ieguvumu analīzi, lai saprastu, vai lietderība, ko rada paaugstinātas izmaksas, būs tā vērta. Iespējams, ka var pielietot arī labāku dizainu risinājumu par šo.

Dizaineri iesaka klientiem laiku pa laikam apklāt metāla konstrukcijas ar WD-40, lai nodrošinātu metāla aizsardzību pret rūsu.

Caurumu un dobumu samazināšana

Nē, mēs šeit nerunājam par zobārstniecību.. Caurumu un dobumu samazināšana ir svarīga arī arhitektūrā. Izstrādājumos ar maziem dobumiem un plaisām uzkrājas mitrums, jo gaiss nevar brīvi cirkulēt caur šīm plaisām. Tas nozīmē, ka ja jūs netērējat pietiekami daudz laika šo plaisu sakopšanai, tie ātri var sākt rūsēt. Dizaineriem jau projektējot ir jānodrošina, ka konstrukcijās tiek iekļauti pēc iespējas mazāk dažādu dobumi un plaisas.

Mēs korozijas kontrolei iesakām lietot WD-40, jo tas ir efektīvs un drošs veids un sniegs jums nepieciešamo rezultātu.

Izpratne par vidi

Dizaineriem būtu jāatceras fakts, ka viņu konstrukcijas vai priekšmeti tiks pakļauti spēcīgai apkārtējās vides ietekmei. Ir noteikti jāņem vērā faktors, kādā vidē šis priekšmets vai konstrukcija tiks turēta. Ja metāla vitrīnu pērk cilvēks, kurš dzīvo netālu no jūras, tad dizainerim ir obligāti jāizmanto tādi materiāli, kas šādā vidē var nodrošināt korozijas kontroli.

Metināšana, nevis skrūvēšana

Vai esat kādreiz redzējis savienojumu, kurš turas kopā ar sarūsējušu skrūvi? Vai nevēlaties, lai šādos gadījumos labāk skrūves vietā būtu metināti savienojumi? Dizaineriem, izstrādājot labāku dizainu, tas jāpatur prātā. Kāpēc? Tas ir tāpēc, ka bultskrūves un skrūves ātri sarūsē to uzkrātā mitruma dēļ. Tas nozīmē, ka metāla konstrukcijās skrūves būtu jāiesaista tikai tad, ja bez tām nav iespējams iztikt un tās nav iespējams aizvietot.

Apskatot pasākumus, kurus dizaineri var veikt korozijas kontrolei, nevar nepamanīt, ka WD-40 šo darbu veic viegli, ērti un ātri. WD-40 tiešām dara brīnumus.

Šeit variet atrast padomus kā pareizāk izmantot WD-40 produktu korozijas novēršanai.

Vairāk par WD-40 produktiem lasiet šeit.