Smole – adobestock.com

Ūdens traipi uz spoguļiem ir neērtība, ar ko sastopas daudzi. Ja tie netiek pareizi notīrīti, tad atstāj acīmredzamas nogulsnes. Lai arī kur jūs dzīvotu, noteikti esat sastapušies ar šiem traipiem uz jūsu vannas istabas spoguļa, automašīnas vējstikla vai citām līdzīgām virsmām. Uzreiz nenotīrīti, tie traucē skatu, padarot spoguli nederīgu tā pamatmērķim – skaidram atspulgam. Tirgū ir pieejama virkne tīrīšanas līdzekļu, lai palīdzētu jums ūdens traipu un spoguļu tīrīšanā. Ja meklējat risinājumu šo traipu noņemšanā no spoguļu virsmām un stikliem, turpiniet lasīt un uzziniet par viegliem un efektīviem veidiem, kā šo problēmu atrisināt.

Ūdens traipu notīrīšana no spoguļiem

Virtuves un vannas istabas logi un spoguļi ir biežāk sastopamās vietas, kur ūdens traipi radīs neērtības, jo ūdens pilieni šļakstās no izlietnes uz citiem priekšmetiem. Ir vairākas metodes, kā atbrīvoties no šiem traipiem, tomēr, ja ūdens ir ciets, ne visas metodes būs efektīvas. Šīs virsmas prasīs tīrīšanu pēc katras izlietnes lietošanas reizes, taču nevienam tam īsti nav laika.

Lūk, 3 soļi, kas liks spoguļiem un stikliem atkal izskatīties kā jauniem:

  1. solis: Izveidojiet maisījumu, kas sastāv no 50% baltā etiķa un 50% ūdens. Labākam rezultātam lietojiet ūdeni ar mazu minerālu saturu.
  2. solis: Paņemiet dvielīti un iemērciet to maisījumā. Tad izmantojiet to, lai noslaucītu traipus. Pārliecinieties, ka dvielis ir viscaur slapjš.
  3. solis: Uz grūti notīrāmiem traipiem cieši piespiediet dvieli un ļaujiet maisījumam iesūkties. Etiķskābe mīkstinās minerālus un padarīs traipus viegli notīrāmus. Tāpat jūs varat uzklāt samitrināto dvieli uz tīrāmā stikla vai  spoguļa un atstāt to, līdz traipi izzūd.

Ja tomēr gribat citu tīrīšanas metodi,  tad izmantojiet WD-40, jo tas efektīvi notīrīs ūdens traipus no spoguļiem. Tas ir iedarbīgs līdzeklis, ja ir nepieciešama ūdens traipu notīrīšana no spoguļiem – līdzeklis padarīs tos kā jaunus.

Ūdens traipu notīrīšana no lielām stikla virsmām

Arī uz citām virsmām var veidoties ūdens traipi, piemēram uz dušas kabīnes sienām un durvīm. Uz šādām lielām virsmām samērcēta dvieļa metode būtu pārāk laikietilpīga. Šādos gadījumos lietojiet zemāk minēto paņēmienu.

  1. solis: Sagatavojiet maisījumu, kas sastāv no 50% ūdens un 50% galda etiķa. Ielejiet maisījumu plastikāta pudelē ar izsmidzinātāju.
  2. solis: Izsmidziniet šo maisījumu uz virsmas, kur atrodas ūdens traipi. Izmatojiet dvielīti, lai notīrītu un izšķīdinātu minerālu nosēdumus.
  3. solis: Noskalojiet stiklu un noslaukiet ar sūkli. Pēc tam nosusiniet virsmu ar tīru drānu.
  4. solis: Grūti notīrāmus traipus varat notīrīt, izmantojot izlietotu zobu suku. Rūpīgi berziet traipa virsmu, līdz minerālu nosēdumi tiek izšķīdināti.

Citi ieteikumi un paņēmieni

Ir vēl citas praksē pārbaudītas metodes ūdens nosēdumu radīto traipu tīrīšanai no stikliem un spoguļiem. Šie tīrošie līdzekļi sašķeļ minerālvielu nosēdumus, kas rada ūdens traipus, palīdzot jums iegūt mirdzoši tīrus spoguļus un stiklus.

WD-40: WD-40 ir lielisks palīgs spoguļu tīrīšanai un ūdens traipu likvidēšanai. Tas ir viegli lietojams un viss, kas jums jādara, ir jāizsmidzina līdzeklis uz tīrāmās virsmas un jānoslauka ar tīru lupatiņu. Tas padarīs jūsu stiklus un spoguļus mirdzoši tīrus un liks tiem izskatīties kā jauniem. Tas piedāvā vieglu un ērtu ūdens traipu notīrīšanu, reaģējot ar ūdenī esošajiem minerāliem un izjaucot to sasaisti ar virsmu.

Tīrs baltais etiķis:

Ja traipi ir patiesi noturīgi, to notīrīšanai jūs varat lietot tīru balto etiķi. Uzsmidziniet etiķi vai uzklājiet to ar piesūcinātu drānu un notīriet traipus no virsmas. Lietojiet atbilstošus gumijas aizsargcimdus, lai pasargātu rokas no etiķa skābes iedarbības.

Citronu sula:

Ūdens traipu tīrīšanai talkā var ņemt arī citrona sulu, jo arī tā satur skābi. Sajauciet citrona sulu ar ūdeni un izmantojiet šo maisījumu, lai notīrītu ūdens traipus no spoguļu un stiklu virsmām.

Soda:

Soda ir lielisks tīrīšanas līdzeklis. Sajauciet sodu ar ūdeni un izmatojiet šo pastu, lai notīrītu traipus no stikla vai spoguļa virsmas. Atstājiet to iedarboties uz pusstundu, pēc tam noslaukiet ar mitru drānu un noskalojiet. Tas padarīs jūsu spoguli kā jaunu.

Denaturēts spirts:

Denaturēts spirts arī var palīdzēt ūdens traipu noņemšanā no spoguļiem un stikliem. Sajauciet to ar ūdeni attiecībā 1:4. Izmantojiet šo maisījumu stikla virsmu tīrīšanai. Šis paņēmiens būs efektīvs vidēji noturīgu ūdens nosēdumu notīrīšanai un ir laba alternatīva stiklu un spoguļu notīrīšanai.

Trauku mazgāšanas pulveris:

Pavisam vienkāršs trauku mazgāšanas pulvera un ūdens maisījums arī var kalpot par līdzekli ūdens traipu noņemšanai no stikliem un spoguļiem.

Amonjaks:

Izveidojiet ūdens un amonjaka maisījumu, iemērciet tajā dvieli un izmantojiet to stiklu un spoguļu tīrīšanai. Lietojiet aizsargcimdus strādājot ar amonjaku, jo tas var izraisīt nopietnus savainojumus. Tas var radīt ādas kairinājumu, tādēļ ievērojiet piesardzību.

Visi šie vienkārši ieteikumi var tik izmantoti ūdens traipu notīrīšanā no stikliem un spoguļiem. Mūsu pirmā izvēle šim darbam ir WD-40, jo to ir viegli lietot un tas dod lieliskus rezultātus.