Nav nekā sliktāka par dzeltenajiem rūsas plankumiem, kas atraduši savu vietu uz metāla priekšmetiem. Ir sāpīgi noskatīties, kā rūsa pārņem priekšmetus un sabojā to izskatu. Un tomēr, ir veidi, kā šo visu vērst uz labo pusi. Turpini lasīt un uzzini, ka iespējams arī tavās mājās ir atrodams kāds līdzeklis pret rūsu un ko darīt, lai no tās atbrīvotos.

Etiķis

Viens no pirmajiem produktiem, kuru vari izmantot, lai atbrīvotos no rūsas ir baltais etiķis. Nesatraucies, ja arī Tev nepieciešams atbrīvoties no rūsas, bet mājā pieejams ir tikai etiķis – kā izrādās, to vari izmantot ne tikai ēdienu pagatavošanā.

Kas Tev jādara – sarūsējušo priekšmetu pilnībā iegremdē etiķī un atstāj to. Vēl labāk, ja pieejams nešķīdināts etiķis, tad rezultāts būs augstvērtīgāks. Mērcēšanas ilgums būs atkarīgs no rūsas laukuma izmēra un dziļuma. Ja laukums mazs, var pietikt pat ar 30 minūtēm, bet ja rūsa ir sena, tad mērcēšanai var būt nepieciešamas vairākas stundas.

Etiķis atbrīvos rūsas daļiņas, lai pēc tam tās varētu viegli noberzt, piemēram, ar zobu birsti. Pēc tīrīšanas, atstāj priekšmetu nožūt. Ja redzi, ka rūsa vēl ir palikusi, atkārto šo procesu no paša sākuma.

Citrona sula un boraks

Ir zināms, ka citrona sulas saturā ir atrodams C vitamīns. Bet vai zinājāt, ka ar to var lieliski notīrīt arī rūsu?

Šoreiz gan jāņem palīgā arī boraks, kuru piejauc pie citrona sulas, tādējādi izveidojot pastu. Šo pastu uzklāj uz rūsas plankumiem un atstāj uz 30 minūtēm, lai tā varētu iedarboties.

Ja gadījumā rūsas plankums ir sens, iespējams, ka šo laiku būs nepieciešams pagarināt. Ja redzi, ka pasta sāk izžūt, uzsmidzini uz tās ūdeni.

Līdz ko pasta būs iedarbojusies, ņem kādu birsti vai skrāpi un noberz rūsu nost. Tad visu noskalo, un ļauj metāla priekšmetam nožūt. Novērtē rezultātu, un ja nepieciešams – atkārto visu no sākuma.

Kartupelis un soda

Runājot par mājsaimniecības darbiem, soda ir viens ļoti noderīgs palīgs. Ar to varēsi atbrīvoties gan no traipiem, gan arī no rūsas plankumiem. Turklāt, kopā ar kartupeļa šķēlīti, soda var demonstrēt brīnumainas spējas rūsas notīrīšanā. Var izklausīties mazliet dīvaini, bet tas strādā.

Sagriez kartupeli uz pusēm, uz pārgrieztās puses uzber sodu, un sāc berzēt pret rūsas plankumiem. Kartupeļa sastāvā esošā skābe palīdzēs tikt galā ar rūsas daļiņām.

Kartupelis ir lielisks palīgs, lai atbrīvotos no rūsas, kas uzkrājusies uz virtuves nažiem. Vienkārši iedur nazi kartupelī, un atstāj to tur uz visu dienu. Kad izņemsi nazi laukā, pastāv ļoti liela iespējamība, ka rūsa uz tā vairs nebūs atrodama.

WD-40 – līdzeklis pret rūsu un ne tikai

Bez kādām šaubām, visi augstāk minētie līdzekļi un metodes ir lieliski palīgi cīņā ar rūsu, bet jāsaka kā ir – mūsu favorīts ir WD-40. WD-40 spēja atbrīvoties no rūsas var likt apbrīnot šo produktu vēl un vēl.

Viss kas Tev jādara, sarūsējušais produkts jānoklāj ar WD-40 un jāļauj līdzeklim desmit minūtes iedarboties. Tad noberz atbrīvoto rūsu ar roku vai kādu birsti.

Pie tam, WD-40 parūpēsies par vēl vienu ļoti nepieciešamu darbību. Tas ne vien notīrīs esošo rūsu, bet arī pasargās pret jaunas rūsa rašanos. Ja talkā nāk WD-40, iegūt mieru savā mājā ir vienkāršāk par vienkāršu.

Šeit variet atrast padomus kā vēl WD-40 var palīdzēt rūsas novēršanai.

Vairāk par WD-40 lasiet šeit.

Mājās pieejamie līdzekļi pret rūsu