Kāpēc tīrīt vai pulēt misiņu?

Misiņš un zelts jūsu mājām piešķir piesātinātu un siltu mirdzumu. Sākot ar durvju rokturiem un slēdžu plāksnēm līdz pat vannas istabas elementiem Šie materiāli plaši tiek izmantoti mēbelēm, traukiem un arī lampām. Zelts un misiņš ir izturīgi pret koroziju un tie ir spēcīgi sakausējumi. Spilgto zelta krāsu dēļ tie ir vieni no populārākajiem dekoratīvo un mājas mēbeļu materiāliem pasaulē.

Tāpat kā jebkurš cits metāls, arī misiņš un zelts laika gaitā mēdz apsūbēt. Misiņa tīrīšana un pulēšana nav sarežģīta, priekšmeti spīdēs tik spilgti, cik vien iespējams izmantojot pareizos paņēmienus tā tīrīšanai un pulēšanai, padarot to tikpat kā jaunu. Zelta un misiņa lampu vai citu priekšmetu tīrīšana un pulēšana nav grūta un to var izdarīt ar lietām, kuras ir pieejamas mājās.

Pirms misiņa priekšmetu tīrīšanas jums vajadzētu noskaidrot, vai izstrādājumi ir no tīra zelta un misiņa, vai varbūt tajā ir arī citu metālu piemaisījums. Vienkāršs veids, kā to uzzināt, ir magnēta izmantošana. Ja magnēts pielīp pie virsmas, tas nozīmē, ka tajā ir arī citi metālu piemaisījums, jo magnētus nepievilina cietais misiņš un zelts. Ja priekšmeti ir pārklāti ar zelta vai misiņa pārklājumu, varat tos notīrīt ar karstu ziepjūdeni. Tomēr, pārāk pulējot vai berzējot tos ar tīrītāju, to pārklājums var tikt bojāts un tie var kļūt blāvi. Tāpēc rīkojieties piesardzīgi.

Misiņa un zelta lampu tīrīšana

Zelta un misiņa lampas var tīrīt daudzos veidos. Jūsu izvēlētajai pieejai jābūt atkarīgai no netīrumu, nosūbējuma vai putekļu līmeņa, kas ir izveidojies uz virsmas. Šeit ir daži vienkārši paņēmieni un padomi.

1. Paņemiet bļodu un ielejiet tajā karstu ūdeni. Tagad ūdenim pievienojiet šķidrās ziepes un labi samaisiet. Paņemiet tīrīšanas lupatu un kārtīgi noberziet visas nepieciešamās virsmas. Lai notīrītu lampas dekoratīvos elementus, varat izmantot arī veco zobu suku. Kad tīrīšana ir pabeigta, noskalojiet lampu ar siltu ūdeni un kārtīgi nosusiniet. Tagad jums ir tīrs misiņš.

2. Ja uz zelta un misiņa abažūriem ir spēcīgi traipi, netīrumi vai aplikums, varat izmantot tomātu kečupu, pastu vai mērci, kas ir lielisks palīgs misiņa pulēšanai un tīrīšanai. Vienu no šiem plānā kārtā uzklājiet uz abažūra virsmas un ļaujiet tai iesūkties vismaz stundu. Kad tas ir izdarīts, rūpīgi notīriet to ar karstu ziepjūdeni.

3. Zelta un misiņa lampu tīrīšanai varat izmantot arī vienkāršas virtuvē atrodamas sastāvdaļas. Pagatavojiet baltā etiķa, miltu un sāls maisījumu. Visu sajauciet vienādās proporcijās. Labi samaisiet to un uzklājiet uz virsmas. Ļaujiet šim līdzeklim iesūkties vismaz stundu. Tagad noskalojiet to ar siltu ūdeni un ļaujiet nožūt. Viss apsūbējums būs pazudis un lampa izskatīsies tikpat labi kā jauna.

4. Vēl viena lieliska misiņa un zelta lampu tīrīšanas un pulēšanas metode ir mazgāt tos ar sāls un citrona sajaukumu. Paņemiet citronu, pārgrieziet to uz pusēm un izņemiet sēklas. Paņemiet pusi citrona un pārklājiet to ar sāli. Tagad berzējiet to uz netīrās misiņa vai zelta lampas virsmas. Pārklājiet visu lampas virsmu, paņemiet tīru un sausu drānu un notīriet lampu līdz tā kļūst spīdīga.

5. Veikalos nopērkamie pulēšanas un metāla tīrīšanas līdzekļi ir ļoti efektīvi arī zelta un misiņa lampu apstrādei. Mums patīk izmantot WD-40. Tas ir ne tikai ļoti ērti lietojams, bet arī ātrs un ļoti efektīvs. Viss, kas jums jāizdara, ir jāapsmidzina lampa ar WD-40, kas ir lieliski noderīgs, lai notīrītu misiņu. Līdzeklim ir jāatļauj iedarboties apmēram 15-30 minūtes. Paņemiet tīru drānu un ar apļveida kustībām iemasējiet līdzekli lampā. Tas palīdzēs notīrīt un nopulēt lampu un tās spīdēs tikpat labi kā jauna.

Daži piesardzības pasākumi

Šie ir daži piesardzības pasākumi, kuri jums jāpatur prātā, tīrot un pulējot zelta vai misiņa lampas, izmantojot misiņa tīrītāju un misiņa pulēšanu.

  • Nelietojiet tīrīšanas drānas, kuras ir ļoti abrazīvas. Tāpat neizmantojiet tērauda vilnas vai metāla saru sukas, jo tās var atstāt skrambas.
  • Plāns minerāleļļas vai linsēklu eļļas pārklājums var būt efektīvs, lai novērstu nosūbēšanu. Pēc lampas tīrīšanas uzklājiet eļļu, izmantojot mīkstu frotē dvieli.
  • Lielākā daļa zelta vai misiņa lampas ir pārklātas ar laku, tādēļ tīrīšanai nevajadzētu izmantot karstu ziepjūdeni. Ja lampa ir stipri apsūbējusi, vispirms ir jāizmanto lakas vai krāsas noņemšanas līdzeklis un pēc tam jālieto iepriekš minētie paņēmieni, lai notīrītu un nopulētu lampu. Kad tas ir izdarīts, pārlakojiet lampu, lai tā spīdētu un būtu aizsargāta.
  • Centieties pārāk neaiztikt zelta un misiņa priekšmetus. Tauku kārtiņa uz jūsu rokām var paātrināt apsūbēšanas procesu un samazināt zelta un misiņa priekšmetu kalpošanas laiku.

Jūsu zelta un misiņa lampas ilgi spīdēs, ja tās regulāri notīrīsiet un pulēsiet. Ir svarīgi izvairīties no nosēdumu uzkrāšanās uz šādiem priekšmetiem, lai tie ilgstoši būtu spoži, spilgti un spīdīgi. Izmantojot iepriekš minētos padomus un trikus, jūs varat tīrīt un pulēt visus savus zelta un misiņa priekšmetus, nevis tikai lukturus, un padarīt tos kā jaunus.

Šeit variet atrast īsu video, par misiņa priekšmetu tīrīšanas veidiem.

Vairāk par WD-40 produktiem lasiet šeit.