Esi motociklists? Tad Tev iesākumā vajag šīs lietas

Ja velosipēdu esi nomainījis pret jaudīgāku braucamrīku  ar motoru un tagad esi motociklists, tad tici mums – vienmēr atradīsi veidu, kā iztērēt naudu. Jo, pirmkārt, nepieciešams pats motocikls un aprīkojums, turklāt regulāri vēlēsies ieguldīt aizvien efektīvākā braukšanas un arī drošības ekipējumā.

Motociklists un viņam vajadzīgās pamatlietas

 

Ķivere

Par to, ka ķivere var glābt dzīvību vai vismaz mazināt traumas nopietnību, mēs vairs nediskutēsim. Tas ir fakts. Ja esi motociklists, tad laba un droša ķivere ir gandrīz svarīgāka par pašu motociklu. Pērc to specializētā veikalā, lai tā atbilst visām jaunākajām drošības prasībām. Jā, tā nebūs lēta, bet droša gan. Tāpat ņem vērā, ka ķivere, tāpat kā jebkura lieta, ar gadiem nolietojas. Pat, ja tā nav bojāta pēc aptuveni 4-5 gadiem apsver iespēju pirkt jaunu. Vēl daži nespēj iedomāties, ka motociklists, traucoties lielā ātrumā pakļauts arī vēja troksnim, kas var sasniegt pat 115 decibelus. Tas var bojāt dzirdi, tāpēc, braucot ar moci, iesakām lietot arī speciālus ausu aizbāžņus.

Cimdi

Izpētīts, ka motociklists, kas uz diviem riteņiem lielā ātrumā pārvietojas gadiem, krītot automātiski liekot priekšā rokas. Atkarībā no ātruma un ceļa seguma, ievainojumi var būt visdažādākie. Tāpēc pērc speciālus cimdus vai plaukstu aizsargus atsevišķi – tie var būt ražoti no dzeloņrajas ādas, karbona materiāla vai speciālas plastmasas.

Plecu un elkoņu sargi

Šobrīd nopērkams speciāls motociklistu apģērbs, kur šie u.c. sargi jau iestrādāti. Taču, ja brauc citās drēbēs, ir vērts pirkt šos sargus atsevišķi.

Ceļu sargi

Arī motociklistu biksēs parasti sargi jau ir iestrādāti, taču galvenais, lai ceļu bļodiņas būtu pienācīgi aizsargātas. Statistika liecina, ka aptuveni 50% negadījumu cieš arī kājas īpaši ceļgali. Patiesībā motociklists ceļu satiksmē ir viens no neaizsargātākajiem dalībniekiem uzreiz aiz gājēja un velosipēdista, jo viņš, atšķirībā no iepriekš minētajiem, pa ceļu traucas lielā ātrumā. Avots: https://www.fix.com/blog/guide-to-motorcycle-safety-gear/

Muguras sargs

Ir arī speciāls muguras/mugurkaula aizsargs. Svarīgi izvēlēties optimālo garumu, lai muguru pasargātu maksimāli. Mūsdienās visus šos aizsargus ražo no jaunākās paaudzes materiāliem, kas ir viegli un plāni, tāpēc zem drēbēm tie neradīs lieku apjomu kā tas ir,  piemēram, hokejistu formām.

Un atceries – drošība vienmēr pirmajā vietā. Un, ja Tava motocikla bremzēm, ķēdei un detaļu spīdumam nepieciešama eļļa, tad izmanto WD-40. Arī daudzi pasaules mēroga moto un autosportisti izmanto šo līdzekli.

Izmantojot universālo eļļu WD-40, ņem vērā, ka primāri tā paredzēta mērķiem, kas aprakstīti uz iepakojuma – eļļošanai, mitruma izspiešanai, aizsardzībai pret rūsu. Taču lietotāji mums devuši ziņu par vēl ļoti daudziem  WD-40 pielietojuma veidiem, taču to izmantošana ir katra lietotāja individuāla atbildība. Vienmēr seko lietošanas instrukcijām un nelieto to veidos, kas var apdraudēt Tevi un apkārtējo vidi.