By srioon – AdobeStock.com

Notīrīt krītiņu zīmējumus no sienas varētu būt aktuāli katram, kam mājās ir mazi bērni. Kā zināms, bērni
ir laimes un jautrības nesēji ģimenē, bet jārēķinās, ka māja vai dzīvoklis bieži var būt netīrs. Līdzīgi kā ar dzīvniekiem. Aprakstīsim dažas metodes, kā ar to tikt galā. Bet ņem vērā, ka tas var nederēt visa veida sienām, piemēram, tapetēm, kas nav mazgājamas u.c.. virsmām.

Iedarbīgā dzeramā soda

Dzeramā soda der daudzām lietām, piemēram, tējas traipu izmazgāšanai no krūzīšu iekšpusēm un ne tikai.
Ja vajag notīrīt krītiņu zīmējumus no sienas, mitru lupatiņu iemērc dzeramajā sodā. Pēc tam paberz apzīmētās vietas uz sienas. Rezultāts būs atkarīgs no tā, cik daudz un koši ziema būs apzīmēta, bet vispār traipus vajadzētu diezgan viegli notīrīt.

Piparmētru zobu pasta

Pag… zobu pasta? Jā, zobu pasta! Arī to var izmantot, ja nepieciešams notīrīt krītiņu zīmējumus no sienas. Vajadzēs zobu pastu un birsti; sākumā uzspied mazliet pastas uz sienas un tad ar birsti paberz. Zobu pastas abrazīvās daļas “izēdīsies” cauri krītiņu zīmējumam un tās varēsi notīrīt. Bet ņem vērā, ka rezultāts var nebūt pilnībā apmierinošs, tāpat arī nespied zobu pastu pa taisno uz jebkādām sienām, izvērtē, vai tas ir vēlams.

Ūdens un trauku mazgājamais šķidrums

Karstā ūdenī iespied nedaudz trauku mazgājamā līdzekļa. Ar švammi mazgā apzīmētās vietas, bet atkal – skaties, vai sienas ir piemērotas. Var gadīties, ka tādā veidā tās sabojā vai arī krāsa pabalēs.

Tīrīšanas čempions etiķis

Zīmējot uz sienām, mazie mākslinieki mēdz apzīmēt arī savas drēbes. Te palīdzēs etiķis. Ņem vecu zobu birsti, iemērc etiķī un berz netīrās vietas. Tad liec veļasmašīnā un mazgā kā parasti.

Kā notīrīt krītiņu zīmējumus no sienas

Maģiskais WD-40

Ne visas iepriekš aprakstītās metodes, kā notīrīt krītiņu zīmējumus no sienas, ir simtprocentīgi drošas un ne vienmēr sniegs vēlamo rezultātu. Vēl viena opcija ir ņemt universālo eļļu WD-40, uzpūst to uz zīmējumiem, atstāt uz dažām minūtēm un ar tīru, mitru lupatu notīrīt atlikumus. WD-40 ir efektīvs līdzeklis, īpaši, ja tīrāmā virsma ir liela, un tas līdzēs arī pret marķieru jeb lielo flomāsteru zīmējumiem.

 

 

Amatieru video, kā tīrīt krītiņu zīmējumus no sienas: www.youtube-nocookie.com/embed/nzDh1lXWG5Y