foto: www.pixabay.com

Kā notīrīt švīkas no grīdas, iespējams katrs par to kādreiz ir aizdomājies. Kā vēsta teiciens – ja grib, tad var. To bieži dzird motivējošās runās par izturīgo cilvēka dabu, taču to var attiecināt arī uz citām lietām. Piemēram, uz … švīkām! Jā! Tās ir visu tīro grīdu posts, un ar tām cīņa ir gandrīz nebeidzama. Par laimi, arī notīrīt švīkas no grīdas ir iespējams, pie tam vairākos veidos. Būsiet pārsteigti uzzinot, ka ir daži mājsaimniecības priekšmeti, kas darbojas kā lielisks švīku noņēmējs.

Kā tās rodas?

Švīkas uz grīdas var radīt faktiski jebkurš priekšmets, kam apakšā ir cieta gumija. Līdz ar to šādu priekšmetu ir gana daudz, piemēram, kurpes ar gumijas zolēm, papēži, saliekamās kāpnes un citi, un no tā īsti izvairīties nav iespējams. Tāpēc palīdzēs ieteikumi, kā notīrīt švīkas no grīdas, arī ar sadzīves priekšmetu palīdzību, kas darbojas kā švīku noņēmējs.

Ko darīt?

Kā notīrīt švīkas no grīdas – atbilde atkarīga no tā, kāds grīdas segums ir cietis. Esam apkopojuši metodes, ko var pielietot flīzēm, laminātam un arī terrazzo grīdas segumiem.

Kā notīrīt švīkas no grīdas - lasi ieteikumus

Kā notīrīt švīkas no grīdas, ja ir lamināta segums

Kā notīrīt švīkas no grīdas - lasi ieteikumus

Notīrīt švīkas no lamināta var būt izaicinājums, īpaši, ja nezina atšķirību starp laminātu un linoleju. Linolejs ir dabīgs, bet lamināts ir sintētisks.   Tā kā raksts un krāsa laminātam ir tikai virsējā slānī, jābūt uzmanīgam, lai kopā ar švīkām nenotīrītu arī grīdas seguma krāsu. Tāpēc labākais švīku noņēmējs šajā gadījumā būtu baltā dzēšgumija jeb “maģiskā” dzēšgumija. Alternatīvs švīku noņēmējs ir pasta, ko uztaisīt pats, sajaucot ūdeni ar dzeramo sodu. Abrazīvāks līdzeklis kaitēs seguma krāsai.

Kā notīrīt švīkas no grīdas, ja ir flīzes

Ar švīkām uz flīžu grīdas var cīnīties dažādi. Šajā gadījumā vairāki materiāli var kalpot kā švīku noņēmējs. Ja jātīra keramikas flīzes, darbs būs vieglāks. Ir vismaz piecas metodes, kā to izdarīt.

Kā notīrīt švīkas no grīdas - lasi ieteikumus

·       1. metode

Mazākām švīkām var izmantot balto dzēšgumiju, ko minējām iepriekš. Bet arī vienkārša dzēšgumija ir efektīvs švīku noņēmējs. Dzēs netīro vietu, kamēr švīka ir prom. Vislabāk, ja dzēšgumija ir gaišā krāsā, lai uz grīdas nepaliktu vēl kādu citu krāsu nospiedumi.

·       2. metode

Jātiek galā ar lielākām švīkām? Tev būs vajadzīga tenisa bumbiņa. Jā, tenisa bumbiņa ir lielisks švīku noņēmējs. Ar nazi iegriez bumbiņā krustu. Piestiprini to pie slotas kāta un sāc berzt netīro vietu.

·       3. metode

Tu vari darīt arī vienkāršāk un ņemt talkā brīnumlīdzekli pret švīkām – WD-40. Vajag tikai nedaudz uzpūst WD-40 uz lupatiņas, un Tu spēsi notīrīt to neganto švīku no grīdas. Pēc tam gan pārliecinies, ka grīda ir noslaucīta ar sausu lupatu, lai nepaliek slidena.

·       4. metode

Ja švīkas ir ļoti noturīgas, var ņemt talkā saudzīgu trauku birsti. Izmanto to uzmanīgi, lai nesabojātu grīdas segumu.

·       5. metode

Nelīpoša izsmidzināma pārtikas eļļa arī var derēt kā švīku noņēmējs. Ņem mīkstu lupatiņu, uzpūt tai eļļu un notīri švīkas.

Švīku notīrīšana no pulētā betona grīdas

Pulētā betona grīdas ir dārgas un par tām jārūpējas uzmanīgi. Ja par tām atbilstoši rūpējas, šīs grīdas var kalpot paaudzēm ilgi. Švīkas uz šādām grīdām ir diezgan izplatītas, tāpēc jābūt modram un ātri ar tām jātiek galā. Tīrīšana atšķirsies, atkarībā no švīku lieluma un intensitātes.

Kā notīrīt švīkas no grīdas - lasi ieteikumus

·       Švīku tīrīšana no virsmas

Pulētā betona grīdām ir plāna vaska kārtiņa, kas dot tik raksturīgo spīdumu. Stipri tīrot švīkas, var noberzt arī vaska kārtiņu. Tāpēc ņem siltu ūdeni, pievieno mazliet saudzīga trauku mazgājamā līdzekļa. Samitrini sūkli un sāc berzt netīro vietu. Pēc tam notīri virsmu ar sausu, tīru lupatiņu.

·       Lielāku švīku tīrīšana

Ja švīka nepazūd, jāpielieto mazliet agresīvākas metodes. Ņem dzeramo sodu un samaisi ar siltu ūdeni. Kad soda pilnībā izkususi, izmanto sūkli un berz netīro vietu. Kad sodas maisījums uz virsmas ir nožuvis, tīri grīdu, kā aprakstīts iepriekšējā punktā. Bet to vajag darīt tikai tad, ja švīka nav notīrījusies. Sodas un ūdens maisījums ir ļoti universāls švīku noņēmējs un to var izmantot dažādiem grīdas segumiem.

·       Dziļākas švīkas

Ja švīkas nepadodas tīrīšanai, neraizējies, jo tā pēc neatlaidīgas darbības tomēr izzudīs. Tātad švīka ir dziļāk “ieēdusies”.  Šajā gadījumā vajadzēs marmoram paredzēto pulējamo pūderi, kas sajaukts ar ūdeni.   Iemērc lupatiņu šķidrumā un notīri švīkas. Pēc tam nopulē grīdu ar tīru lupatiņu.

·       Švīkas, kas dziļākas par virskārtu

Vai vēl kāda švīka palikusi? Neraizējies, neatlaidība atmaksāsies! Tādā gadījumā tā ir zem grīdas seguma virskārtas. Visbiežāk tā gadās vietās, kur durvju apakšmala saskaras ar grīdu Un kur ir plānāks vaska slānis. Pirmkārt, jānoņem vaska kārtiņa, lai piekļūtu virsmai, var izmantot vaska noņēmēju.  Izmanto ziepjūdeni vai dzeramās sodas un ūdens maisījumu un berz netīro vietu.  Pēc tam noskalo ar ūdeni un  nopulē, uzklāj marmora izolācijas un vaska slāni. Kad nožuvis, nopulē, līdz spīd.