Rūsas novēršana automašīnai – temats, par kuru aizdomājies teju ikkatrs auto īpašnieks. Rūsa ne vien samazina auto izturību, bet arī krietni pabojā automašīnas izskatu un samazina pārdošanas cenu. Diemžēl, mašīna ir viena no visiecienītākajam rūsas atrašanās vietām. Labā ziņa, ka ar pienācīgu aprūpi, rūsu iespējams kontrolēt. Bez rūpēm par auto, rūsa to drīz vien pārņems, sabojās mašīnas izskatu, un virsbūves izturību. Lai gan tas var izklausīties klišejiski, bet tā nu tas ir –  vienkāršāk ir laicīgi parūpēties, lai rūsa neparādās, nekā vēlāk censties no tās atbrīvoties. Turpini lasīt un uzzini vairākus padomus, kas auto īpašniekiem palīdzēs aizsargāt spēkaratus pret rūsas rašanos.

Rūsas novēršana automašīnai

Turpmākie padomi palīdzēs Jums saglabāt auto brīvu no rūsas.

  1. Nomazgā un ievasko.

Jūs ievērojami samazināsiet rūsas rašanās iespējamību, ja regulāri mazgāsiet savu auto. Netīrumi ne vien padara jūsu mašīnu netīru , bet arī piesaista lieko mitrumu, kas ir viens no galvenajiem rūsas rašanās iemesliem. Auto mazgāšana ik pēc pāris nedēļām nodrošinās, ka uz tās nekrājas liekie netīrumi. Pie tam, reizi četros mēnešos iesakām auto apstrādāt arī ar vasku, tas aizsargās auto krāsu no netīrumiem, kas stingri pielīp pie virsbūves, vēlāk izraisot tajā plaisas. Šīs plaisas ir nevēlamas, jo tajās iekļūst mitrums, kas savukārt veicina rūsas rašanos. Lai aizsargātu auto pret rūsas rašanos, ir svarīgi to regulāri mazgāt un apstrādāt ar vasku.

  1. Aizsardzība pret sāli

Rūsas parādīšanās norit daudz ātrāk, ja dzīvojat tiešā jūras tuvumā, vai klimata joslā, kur ziemas mēnešos sāls tiek izmantots ceļu uzturēšanā. Labākais risinājums šādos apstākļos ir regulāra auto mazgāšana un auto apakšdaļas apstrāde ar piemērotu smērvielu, piemēram, WD-40. Auto apakšdaļa, kā arī riteņi ir jātīra tiklīdz pamanāt, ka uz tiem sāk krāties netīrumi. Ziemas periodā, kad ceļu uzturēšanā tiek izmantots sāls – tīrīšanā jāveic vismaz reizi nedēļā. Auto attīrīšana no sāls un pēcapstrāde ar rūsu labi atvairošu smērvielu izveidos nepieciešamo aizsargslāni, kas pasargās jūsu auto no mitruma uzkrāšanās.

  1. Apstrāde ar WD-40

Ja vēlies aizmirst par transportlīdzekļa rūsas jautājumiem, kā arī visu gadu to saglabāt nevainojamā stāvoklī, nepieciešams auto apstrādāt ar īpaši šim mērķim paredzētu smērvielu. Runājot par aizsardzību pret rūsu, nekas nevar pārspēt WD-40. Tas nodrošina, lai metāliskās virsmas būtu sausas, kas ir pirmais solis, lai uz auto nerastos rūsa. Uzsmidzini to uz auto un WD-40 īpašības parūpēsies par nepieciešamo aizsardzību uz ilgāku laiku.

Pirms uzsmidzināt WD-40, parūpējies, lai auto būtu kārtīgi nomazgāts. Kā arī WD-40 izsmidzini ne tikai uz virsbūves redzamās puses, bet arī tās aizmugures, kas ir vēl uzņēmīgāka pret rūsu. Ar WD-40 pārklājumu auto paliks brīvs no rūsas un brīvs no sarežģītajiem paņēmieniem kā no tās atbrīvoties.

  1. Izvairies no skrambām un skrāpējumiem

Mūsdienu autostāvvietās ieviestā šaurība ļauj tajās novietot tik daudz auto kā vēl nekad. Tomēr, tas arī palielina risku iedzīvoties skrāpējumos un buktēs, kad tiek atvērtas blakus esošās automašīnas durvis. Tāpat skrāpējumus vari iegūt, kad blakus esošās mašīnas īpašnieks izmanto Tavu auto kā plauktu, kamēr atslēdz savu. Braucot pa ceļu, skrāpējumos un bojājumos vari iedzīvoties arī no maziem akmeņiem vai oļiem. Ir svarīgi zināt visus šos iemeslus, un iespēju robežās turēties no tiem pa gabalu. Skaidrs ir viens, katrs šāds skrāpējums ir vieta, kur uzkrāties mitrumam, un kur vēlāk parādīties rūsai.

  1. Regulāri pārbaudi savu auto

Ja vēlies parūpēties par savu auto, un nodrošināties, ka tas ir brīvs no rūsas – Tev būs jāveic papildu pienākumi.  Ja auto kādu laiku nelietosi, nomazgā to un tad apstrādā ar labāko pretrūsas aizsardzības līdzekli WD-40. Nebrauc cieši aizmugurē citiem satiksmes dalībniekiem, jo tie var uzmest gaisā oļus, kas, savukārt, sabojāt jūsu auto. Kā arī, cik vien tas ir iespējams, izmanto mašīnas pārsegu.

Ļoti svarīgi ir regulāri aplūkot savu auto un novērtēt tā tehnisko stāvokli. Rūpīgi aplūko virsbūvi un novērtē vai krāsa nav uzburbusi vai kļuvusi burbuļaina – tas var liecināt par rūsas parādīšanos. Šādas pazīmes it īpaši skaties bagāžas nodalījumā, motor telpā, ārēji krāsotajās detaļās un uz šasijas.

Automašīnas ir uzņēmīgas pret rūsu, un ja tās netiks pienācīgi aprūpētas, rūsa palielināsies pašam par to nemaz nenojaušot. Ir svarīgi ievērot visus augstākminētos padomus, lai nodrošinātu, ka jūsu auto paliek brīvs no rūsas. Lielbritānijā jau pēdējos sešdesmit gadus iedzīvotāji ar panākumiem izmantojuši WD-40, un aizsargājuši savu auto pret rūsas rašanos. Tā ir ideāla smērviela, kuru ir vienkārši izmidzināt un kura nodrošinās augstākās klases aizsardzību kā arī ir lielisks palīgs, ja nepieciešama rūsas novēršana automašīnai. Ar WD-40 aizsargslāni jūsu auto vismaz un nākamo pusgadu būs brīvs no rūsas.

Šeit variet atrast padomus kā pareizāk izmantot WD-40 produktu korozijas novēršanai.

Vairāk par WD-40 produktiem lasiet šeit.