Lielāko daļu savas dzīves mēs izmantojam santehnikas sistēmas un uztveram to kā pašsaprotamu. Plašais cauruļu un savienojumu tīkls, kas darbojas zem izlietnēm, vannām un aiz radiatoriem ir tas, kas ir atbildīgs par siltumu mūsu mājās un par tīra ūdens piegādi. Tas ir līdz brīdim, kamēr neesat nonācis aci pret aci ar pilošu cauruli, bojātu blīvējumu vai ar aizsprostojumu, kas neļauj ūdenim brīvi aiztecēt. Bieži vien šīs problēmas noved pie dārgiem santehniķa pakalpojumiem un pazaudēta brīvā laika. Lai padarītu jūsu dienu vienkāršāku mēs esam apkopojuši populārākās ikdienas santehnikas problēmas un kā ar tām palīdzēs tikt galā silikona aerosola smēreļļa un daži vienkārši instrumenti.

Piloša krāna labošana

Pilošs krāns var pārbaudīt pat visizturīgāko nervu sistēmu. Bet par laimi šo problēmu ir diezgan vienkārši atrisināt.

Pirms darba sākšanas, atslēdziet ūdens padevi santehnikai, lai izvairītos no ūdens noplūdes. Pārliecinieties, vai tas ir izdarīts pagriežot krānu – ja ūdens netek, variet darbu turpināt.

Jums būs nepieciešami šādi instrumenti:

  • Uzgriežņu atslēga;
  • Skrūvgriezis;
  • WD-40 silikona aerosola smēreļļa, lai atbrīvotu sarūsējušās skrūves / uzgriežņus un ieeļļotu savienojuma vietas;
  • Ja nepieciešams, rezerves blīvgredzens.

Lai sāktu darbu, jums ir jānoņem jaucējkrāna rokturis. Tas parasti tiek piestiprināts pie galvenā armatūras stiprinājuma ar skrūvēm zem pamatnes vai vāciņa. Lai tās atskrūvētu izmantojiet skrūvgriezi. Ja skrūves šinī vietā ir sarūsējušas, silikona aerosola smēreļļa palīdzēs jums tās viegli atskrūvēt, nesabojājot dekoratīvās daļas.

Noņemot jaucējkrāna rokturi jūs pamanīsiet uzgriezni, kas nostiprina vārstu. Izmantojiet uzgriežņu atslēgu, lai to atskrūvētu un pārbaudiet vai nav bojājumu. Noņemiet vārstu, ar uzgriežņu atslēgu paceļot to augšup vai pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Vārsta iekšpusē atradīsies blīvgredzens un vairāki paplākšņi, pārbaudiet, vai tajos nav bojājumi. Ja ir konstatēti defekti un nepieciešams tos nomainīt, dodieties uz tuvējo saimniecības preču veikalu un konsultējieties ar pārdevēju, lai atrastu nepieciešamo detaļu. Jebkurā gadījumā uz katras detaļas uzklājiet silikona aerosola smēreļļu, kas nākotnē palīdzēs novērst rūsu un bojājumus.

Īsu video pamācību variet atrast šeit.

Zems ūdens spiediens

Ikdienas steigā nekas nevar būt kaitinošāks kā aizsērējusi dušas galva vai krāns, kas neļauj normāli veikt mums tik ļoti nepieciešamos ikdienas higiēnas rituālus. Esam atraduši dažus risinājumus, lai palīdzētu jums tikt galā ar šīm problēmām.

Problēmas konstatēšana

Ir daudz un dažādi iemesli, kāpēc varētu būt zems ūdens spiediens, tāpēc vispirms ir jāsaprot, kur rodas šī problēma. No sākuma apsekojiet visu māju pārbaudot katrā krānā gan auksto, gan silto ūdeni, lai pārliecinātos, ka visos ir nepieciešamais spiediens. Ja zems spiediens ir lokalizēts tikai dažās vietās tad parasti vainīgais ir aizsērējis aerators vai dušas galva.

Aeratora tīrīšana

Aeratori atrodas tieši krāna galā un tos parasti var atskrūvēt ar roku. Tomēr vecākiem jaucējkrāniem var būt grūtāk tos atskrūvēt. Vajadzības gadījumā izmantojiet knaibles, bet esiet ļoti uzmanīgi, lai nesabojātu plāno sietu. WD-40 silikona aerasola smēreļļa palīdzēs, ja aeratora noņemšana ir apgrūtināta. Tas īsā laikā novērsīs jebkādu pretestību un ļaus to viegli noņemt.

Pēc noņemšanas, aeratoru daļas var iemērkt etiķa šķīdumā, tādējādi atmiekšķējot visas minerālu nogulsnes, kas ir izveidojušās ap to. Pēc rūpīgas mērcēšanas noturīgāko aplikumu var viegli notīrīt ar zobu suku. Kad aerators ir veiksmīgi notīrīts, pievienojiet to atpakaļ jaucējkrāna galam, pievelciet un uz īsu brīdi palaidiet ūdens strūklu, lai notīrītu visus aizsprostojumus un pārbaudītu, vai ūdens plūst bez aizķeršanās.

Dušas galvas tīrīšanai var palīdzēt silikona aerosola smēreļļa

Dušas galvas funkcija ir palielināt ūdens spiedienu, kā arī nodrošinot vienmērīgāku plūsmu. Vairumā gadījumu no dušas galvas aizsērējuma tikt vaļā jūs variet ļoti vienkārši  –  nenoņemot dušas galvu, ielieciet to plastmasas maisiņā, kas ir piepildīts ar etiķi, nostipriniet to ar gumiju un ļaujiet tai izmērcēties vismaz stundu vai divas. Kad laiks ir pagājis, noņemiet maisiņu un palaidiet ūdens plūsmu, lai noskalotu palikušo aplikumu un etiķi. Silikona aerosola smēreļļa palīdzēs nodrošināt papildus aizsardzību.

Ja dušas galvas filtrs ir aizsērējis tad tā būs jānoņem. Parasti to var atskrūvēt ar rokām. Tomēr, tā kā dušas galva tiešā veidā pieslēdzas pie ūdens padeves sistēmas, ir jāuzmanās, lai neizrautu sarūsējušos veidgabalus un neizraisītu pārāk lielu spiedienu. Rūsas gadījumā vienkārši uzklājiet WD-40 Penetrant aerosolu uz bojātā savienojuma un pagaidiet līdz tas ir pietiekami vaļīgs, lai to noņemtu ar rokām.

Pēc noņemšanas dušas galvas iekšpusē atrodiet filtru un noņemiet to. Iemērciet to etiķī kamēr pašu dušas galvu izmazgājiet ar mīkstu saru zobu birstīti. Kad esat pabeidzis, salieciet visas detaļas atkal kopā un apsmidziniet tās ar silikona aerosola smēreļļu. Pēc tam pieskrūvējiet atpakaļ pie ūdens padeves sistēmas. Attaisiet ūdens krānu, lai pārbaudītu spiedienu un notīrītu atlikušos aplikumus.

Cinkotu ūdensvadu nomaiņa

Lai arī jaunākos mitekļos tiek izmantots vars vai plastmasa, tomēr vecākās būvēs vēl arvien tiek izmantotas cinkotas ūdens caurules. Šīs caurules, kas izgatavotas no dzels ar cinka pārklājumu, bieži tiek pakļautas rūsai un ūdens noplūdēm. Vecās ūdens sistēmas nomaiņa ir dārga un sarežģīta, tāpēc  diemžēl pārsvarā nākas saskaries ar nepatīkamiem pārsteigumiem – ūdens noplūdēm. Šeit ir norādītas dažas vienkāršas darbības, lai aizstātu bojāto caurules daļu.

Mūsdienās veikalos ir pieejams ļoti plašs klāsts ar daudz un dažādām caurulēm, tādēļ atrast atbilstošo nebūtu jābūt īpaši sarežģīti. Lai aprēķinātu vajadzīgo garumu, izmēriet bojāto cauruļvadu no viena savienojuma līdz otram, pierēķinot 2,5 centimetrus, jo jāņem vērā arī savienojuma vietas.

Sākumā atslēdziet ūdens padevi caurulēm. Pēc tam atrodiet jaucējkrānu mājas zemākajā vietā, atveriet to un gaidiet kamēr ūdens plūsma pilnībā beidzas. Atgriezieties atpakaļ pie bojātās caurules un nepieciešamības gadījumā noklājiet grīdu ar plēvi vai novietojiet apakšā trauku ūdens notecēšanai. Izmantojot zāģi izgrieziet bojāto caurules posmu.

Nākamais solis ir noskrūvēt nenozāģētos caurules galus. To gan ir vieglāk pateikt, nekā izdarīt, jo laika gaitā tie bieži ir stipri ierūsējuši, padarot tos praktiski neatskrūvējamus.

Bagātīgi uzsmidziniet WD-40 Rūsas noņemšanas līdzekli tieši uz caurules vītņojuma un ļaujiet tam iesūkties un iedarboties, lai atbrīvotu savienojumu. Kad līdzeklis ir iedarbojies, noskrūvējiet caurules galus izmantojot divas cauruļu atslēgas, vienu turēšanai, otru skrūvēšanai.

Tālāk..

Uzskrūvējiet savienojošo uzmavu uz katra no jaunās caurules galiem, papildus uzskrūvējiet arī kontruzgriezni, lai būtu vieglāk noturēt cauruli, kad veiksiet savienojumu saskrūvēšanu. Katrā no vītņotajiem savienojumiem izmantojiet blīvējošo lentu vai pastu, lai padarītu savienojumu hermētisku. Savienojumu saskrūvēšanai lietojiet divas cauruļu atslēgas.

Kad nolietotās caurules un veidgabali ir nostiprināti un iztīrīti, zemajam ūdens spiedienam un ūdens noplūdēm vajadzētu būt pagātnei. Šis viss pateicoties nelielām papildus zināšanām par santehniku un WD-40 silikona aerosola smēreļļai.

Vairāk informācijas par ikdienas padomiem un produktu aprakstus variet atrast šeit.