Skrūvju atskrūvēšana – pareizās tehnikas veiksmīgam rezultātam

Mēs visi zinām, cik vienkārši ir atskrūvēt skrūvi, vai ne? Patiesībā “vienkārši” ir ne vienmēr. Ja skrūves ilgstoši ir pastāvējušas un fiksētās vietas ir pārklājušās ar rūsu, tad to atskrūvēšana būs mazliet sarežģītāks darbs. Šeit būs daži paņēmieni, kas varētu būt noderīgi šim mērķim.

Satvēriena spēks

Viens no primārajiem priekšnoteikumiem, lai atskrūvētu skrūvi no objekta, ir panākt stingrāku skrūvgrieža satvērienu. Jums ieteicams izmantot pēc iespējas lielāku skrūvgriezi, kas der skrūvei un satvērienā pielikt pēc iespējas lielāku spēku. Satveriet skrūvgriezi spēcīgāk, lai maksimāli palielinātu savas iespējas iegūt labāko iespējamo sviru. Jūs pat varat apsvērt skrūvgrieža satveršanu ar uzgriežņu atslēgu, lai varētu iegūt lielāku sviras efektu.

Aerosola smēreļļas izmantošana

Skrūvju atskrūvēšana notiekti tiks atvieglota ņemot talkā kādu smēreļļu. Smēreļļas būs brīnišķīgs palīgs, it īpaši scenārijos, kad skrūve ir iestiprināta metālā. Caurlaidīgā eļļa nonāks skrūves vītnēs un būs pietiekami ieeļļota, lai jūs to varētu viegli izņemt ar skrūvgrieža palīdzību. Bet rodas jautājums: kuru smēreļļu jums vajadzētu izmantot?

Ja ir jāizvēlas smērviela, tad lielisks produkts ir WD-40 Special Penetrant. Viss, kas jums jādara, ir jāapsmidzina skrūvi ar WD-40 Specialist Penetrant aerosolu un jāļauj tam iedarboties apmēram piecpadsmit minūtes. WD-40 Specialist Penetrant aerosols ieeļļos skrūvi tā, lai jūs to varētu viegli atskrūvēt ar skrūvgriezi. Tas ir tieši tik vienkārši!

Kāda papildu materiāla iegūšana

Neatkarīgi no tā, cik labs ir WD-40 Specialist Penetrant aerosols (vai kāds cits šāda veida aerosols) ir arī citi ietekmējoši faktori, kas procesu var sarežģīt. Galvenais darbs tāpat ir jāpaveic jums ar skrūvgriezi, bet ja tas nav gana labs, tad rezultāts var nebūt tik veiksmīgs. Galvenais nosacījums ir stabils instruments un laba saķere.

Lai to sasniegtu, ir vairākas metodes. Ja neviena no uzskaitītajām metodēm nepalīdz jūsu skrūvgriezim iegūt perfektu saķeri, tad, lai iegūtu nedaudz vairāk, jāapsver iespēja pievienot papildu materiālus skrūves galviņai. Tas nozīmē, ka, ja skrūvgriezis turpina izslīdēt no skrūves cauruma, tad jums vajadzētu apsvērt iespēju to pārklāt ar materiālu, kas tam piešķir nelielu papildu saķeri. No tērauda vilnas gabala līdz abrazīvam virtuves sūklim – šim nolūkam var izmantot dažādus materiālus. Tātad, jūsu izvēlei vajadzētu būt atkarīgai no pieejamajiem materiāliem un tā, kurš materiāls to vislabāk nodrošinās!

Šei variet atrast mazu ieskatu kā WD-40 var palīdzēt iestrēgušu skrūvju atbrīvošanā.

Āmura izmantošana

Ja objekts ir izturīgs un var izturēt triecienu, tad jūs pat varētu apsvērt ideju par āmura izmantošanu skrūves atsvabināšanai. Pirms uzdodat acīmredzamo jautājumu, ļaujiet man to pārfrāzēt – jūs pat varat izmantot āmuru kopā ar skrūvgriezi, lai izņemtu skrūvi no sava objekta. Kā? Viss, kas jums jāizdara – vienkārši ar āmuru viegli jāuzsit pa skrūvgriezi. Tas ļaus skrūvgriezim labāk saķerties ar skrūves galvu. Tomēr procedūra noteikti prasa īpašu piesardzību. Tas ir tādēļ, ka jūs šādā veidā varat viegli salauzt skrūves galvu, ja pielietojat pārāk daudz spēka trieciena izdarīšanas brīdī. Turklāt, ja runa ir par trauslu priekšmetu, ieteicams aizmirst par tehniku kopumā, jo āmura lietošana var sabojāt materiālu, kas atrodas ap skrūvi.

Izmantojiet siltumu

Skrūvju atskrūvēšanai var izmantot arī siltumu. Kā? Viss, kas jums jādara, ir jāuzsilda skrūvi tā, lai tās vītnes atbrīvotos. Izmantojot šo paņēmienu, jums tomēr jāatceras ievērot lielu piesardzību. Piemēram, jums jāpārliecinās, ka jūs uzkarsējat tikai skrūvi un jūs šīs darbības rezultātā pilnībā nesabojājat priekšmetu. Ja objektam nav laba siltuma panesamība tad jums šī tehnika būtu jāizlaiž pavisam. Nav vērts riskēt!

Vairāk par WD-40 produktiem lasiet šeit.